10 функцій iPhone X, запозичених Apple у Android-смартфонів

Компанія Apple випустила в світ чимало революційних технологій, таких як сканер відбитків пальців Touch ID, Retina-дисплеї, віртуальний асистент Siri або Apple Pay. Практично всі сучасні смартфони в тій чи іншій мірі використовують свої реалізації даних технологій, однак, незважаючи на всі інновації, у багатьох випадках купертіновци не є першопрохідцями і часто доводять до досконалості вже існуючу технологію.

Дисплеї з високою щільністю пікселів

iPhone x дисплей

Для прикладу візьмемо Samsung Galaxy S6, оснащений 5,1-дюймовим екраном Super AMOLED з роздільною здатністю 2560 × 1440 пікселів. Його щільність пікселів становить 577 PPI (пікселів на дюйм). До минулого року максимальна щільність пікселів iPhone становила 400 PPI (на моделях Plus) або всього лише 326 PPI (на звичайних моделях). З іншого боку, багато моделей Android-смартфонів вже кілька років можуть похвалитися показником в 400, 500 або навіть 800 PPI.

В ході презентації iPhone 4 з дисплеєм Retina Стів Джобс відзначив, що будь-яка щільність пікселів, що перевищує 300 PPI, невиразні для людського ока. І, можливо, це дійсно так, якщо порівнювати дисплеї 400 PPI і 500 PPI. Однак якщо ви довгий час використовуєте смартфон, дисплей якого має високу щільність пікселів, то відразу зможете помітити різницю при погляді на екран, щільність якого становить менше 500 PPI. Але якщо мова йде про щільність більше 500 PPI, різницю дійсно складно вловити, саме тому дисплеї з щільністю пікселів 800 PPI не набули широкого поширення на Android-смартфонах. У будь-якому випадку, тепер iPhone X з його екраном з 462 PPI цілком може зрівнятися з телефонами на Android.

OLED-екран

Дизайн iPhone X

На смартфонах Samsung OLED-екрани з’явилися ще до випуску серії Galaxy S в 2010 році. Згодом багато виробників відмовилися від LCD-дисплеїв на користь OLED. Фактично майже всі великі виробники смартфонів, від Samsung, LG, OnePlus, HTC, Huawei до Google, перейшли на використання технології OLED.

Технологія OLED має чимало переваг. OLED-дисплеї тонше і легше і кожен піксель забезпечений своїм підсвічуванням (на відміну від РК-екранів, де використовується окрема система підсвічування). Завдяки цьому у OLED-екранів неймовірно висока контрастність і в більшості випадків вони більш енергоефективні порівняно з рідкокристалічними дисплеями. Через незалежне підсвічування кожного пікселя, висвітлюватися можуть тільки окремі сегменти екрану, завдяки чому стає можливою реалізація таких функцій, як Always On Display.

Apple озвучила причину, по якій iPhone не отримали OLED-екрани раніше. Під час презентації нового покоління смартфонів головний маркетолог компанії розповів, що OLED-дисплеї мають маленьку яскравість, неточно передають кольори і не мають підтримки широкого спектра. У дисплеї iPhone X Apple вдалося усунути ці недоліки, що зробило його першим OLED-екраном «гідним iPhone». Цьому є доказ. Останні кілька років звання «кращого дисплея для смартфона» отримували екрани Samsung, але в цьому році фахівці DisplayMate віддали пальму першості iPhone X.

Екран «від краю до краю»

Екран iPhone X

Дизайн, властивий iPhone 6 і iPhone 6 Plus, які були випущені в 2014 році, не змінювався протягом наступних трьох років, навіть новий iPhone 8, реліз якого відбувся в 2017 році, володіє тим же співвідношенням екрану до корпусу (менше 70%).

Дизайн iphone 6 iphone 6s iphone 7 iphone 8

З випуском Galaxy Edge в 2015 року компанія Samsung почала в буквальному сенсі розширювати рамки, а в 2016 році список новаторів поповнила Xiaomi, вдвічі збільшила розмір екрану в Mi Mix.

2017 рік став роком «безрамкових дисплеїв» – випускається все більше смартфонів з співвідношенням 18: 9. LG G6 і V30, Samsung Galaxy S8 Note 8, Essential Phone PH-1 – всі ці моделі були представлені раніше iPhone X.

Чудово, що Apple приєдналася до тренду з випуском iPhone X, що володіє 5,8-дюймовим безрамковим дисплеєм. Варто відзначити, що екран iPhone X відображає менше контенту, ніж 5,5-дюймовий дисплей iPhone 8 Plus. Однак, якщо порівнювати його з екраном iPhone 8, то він не тільки відображає більше контенту, але і краще виглядає завдяки відсутності верхньої і нижньої рамок.

Бездротова зарядка стандарту Qi

бездротова зарядка iPhone 8, iPhone 8 Plus і iPhone X

Спочатку багато хто був розчарований тим фактом, що нові iPhone будуть підтримувати технологію бездротової зарядки стандарту Qi. Ходили чутки, що компанія розглядає технологію бездротової зарядки, яка діє на відстані. У будь-якому випадку, впровадження бездротової зарядки стандарту Qi – хороший хід.

Бездротова зарядка стандарту Qi вже довгий час підтримується Android-смартфонами, починаючи з Nexus 4, випущеного в 2012 році. Її не можна назвати зовсім бездротовою, так як килимок/мат/підставка для зарядки все одно потрібно підключати до розетки за допомогою шнура.

Крім того, процес зарядки набагато повільніше, ніж при використанні звичайної дротяної – за 30 хвилин зарядки при потужності 7,5 Вт заряд iPhone 8 Plus поповнюється всього на 20%, тоді як швидка зарядка може зарядити його на 50% за той же проміжок часу.

Так чому це все-таки непогана функція? Хоча зарядка не є зовсім бездротовою, досить зручно просто залишити смартфон заряджатися на підставці, ніж підключати/відключати шнур. Завдяки Apple зарядка стандарту Qi стане популярнішою. Можливо, в майбутньому вбудованими зарядками обзаведуться столи, тумбочки і машини по всьому світу.

Водонепроникність

Водонепроникність iPhone X

Sony давно додала водо- і пилонепроникність на свої смартфони Xperia, проте пристрої виявилися непридатні для підводної зйомки. У 2015 році з виходом Galaxy S5 водонепроникність з’явилася в топових моделях Samsung. У той час виникли припущення, що Apple відмовляється додавати в iPhone захист від води в зв’язку з фінансовими міркуваннями. Починаючи з 2011 року, програма AppleCare + покривала випадкове пошкодження iPhone, в тому числі від води. З виходом лінійки iPhone 7 в минулому році «яблучні» смартфони нарешті обзавелися захистом від води і пилу за стандартом IP67 (що це таке). Однак замість того, щоб мотивувати користувачів занурювати iPhone в воду, компанія зняла з себе відповідальність за всі пошкодження, викликані водою. Тим не менш, багато раді появі такого захисту, яка стане в нагоді в разі, якщо телефон випадково намокне.

Швидка зарядка

Функція швидкої зарядки в iPhone X і iPhone 8

У минулому зарядка iPhone ніколи не здавалася довгою, так як його акумулятор мав менший розмір в порівнянні з Android-смартфонами. Наприклад, що входить в комплект стандартної 5 Вт зарядки вистачало, щоб зарядити батарею ємністю 1560 мА-ч. Ситуація змінилася з появою моделей Plus, заряджати які за допомогою звичайної зарядки дуже довго – поповнення заряду від 0 до 100% займає цілих три години.

На Android-смартфонах доступні кілька варіантів швидкої зарядки, наприклад, технології Qualcomm QuickCharge, Oppo VOOC і USB Power Delivery. З їх допомогою зарядка батареї ємністю 3000 мА-ч займає всього півгодини. На щастя, Apple додала підтримку USB Power Delivery в iPhone 8, 8 Plus і iPhone X. Неприємний момент полягає в тому, що в комплекті з пристроями як і раніше поставляється 5 Вт стандартна зарядка. Якщо ви хочете користуватися функцією швидкої зарядки, доведеться витратити близько 8000 рублів на відповідний адаптер і кабель. Це сумно, тому що підтримка швидкої зарядки в Android-смартфонах не обмежена тільки дорогими моделями. Наприклад, моделі Motorola за $ 300 поставляються з швидкими зарядками.

Стерео-динаміки

iphone 7 stereo

Телефони HTC зробили стерео-динаміки на смартфонах популярними за допомогою свого бренду BoomSound. Це була одна з ключових функцій HTC One 2013 року випуску. Так чому динаміки так важливі? Коли ви дивитеся відео або граєте в ігри, тримаючи телефон в горизонтальному режимі, якість звуку значно краще. Ідеальний варіант – коли динаміки перебувають над і під екраном. В такому випадку ви не заглушите їх, коли будете тримати пристрій горизонтально. iPhone X пішов ще далі: динамік для дзвінків виступає в якості додаткового, а основний розташований поруч з роз’ємом Lightning.

«Привіт, Siri»

Як викликати Siri на iPhone X

Moto X, випущений в 2013 році, став першим телефоном, який завжди слухав промову і міг активувати голосового помічника. Потрібно було просто вимовити «Окей Google» і смартфон реагував, навіть якщо його в цей момент не використали. У 2015 році в iPhone 6s Apple реалізувала схожу систему «Привіт, Siri». Хоча Siri не так «просунута», як асистент Google, голосовий помічник справляється з простими завданнями, такими як відтворення музики, зміна налаштувань і установка нагадувань.

Підняття для активації

iPhone X

Moto X також став одним з перших смартфонів, оснащеним сопроцессором руху. У пристрої всі рухи розпізнавав НЕ центральний процесор, а окремий чіп, що ефективніше з точки зору споживання енергії. Таким чином дисплей Moto X міг відображати час і повідомлення, коли його піднімали (спочатку функція називалася Active Display, але потім її перейменували в Moto Display).

У тому ж році, коли відбувся реліз Moto X, Apple включила в чіп Apple A7, яким оснащувався iPhone 5s, співпроцесор M7, надавши розробникам можливість додавати в свої додатки функціями, які потребують розпізнавання рухів. Крім того, компанія використовувала співпроцесор для рахунку кроків в додатку «Здоров’я». У минулому році з випуском iOS 10 купертіновци представили функцію Підняття для активації, що працює на iPhone 6s і більш пізніх моделях.

Функціонал працює за аналогією з Moto Display, але при піднятті смартфона загоряється весь екран.

Tap to Wake

iphone x

Ця функція дозволяє користувачам активувати гаджет шляхом одного або двох дотиків до екрану. Цей функціонал став популярним завдяки функції Knock Knock на смартфоні LG G2, у якого кнопка «Додому» розташована на задній панелі. Більшість Android-смартфонів перейняли цю можливість, яка надає простий метод активації пристрою (особливо гаджетів, які не мають кнопки «Додому» на передній панелі). Функціонал також корисний в смартфонах, у яких сканер відбитків пальців розміщений ззаду (на сьогоднішній день це більшість Android-смартфонів).

iPhone X зіткнувся з аналогічною проблемою. При співвідношенні сторін 18: 9 і без кнопки «Додому» дотягуватися до бічної клавіші, щоб «розбудити» смартфон, досить незручно, особливо, якщо він лежить на столі. На щастя, завдяки функції Tap to Wake активувати гаджет можна за допомогою простого дотику до екрану.

Бонус: Face ID

Face ID в iPhone X

На Android-смартфонах система біометричної ідентифікації була присутня ще до того, як в iPhone з’явився датчик Touch ID. У 2012 році версія Android 4.0 Ice Cream Sandwich отримала функцію сканування особи для розблокування телефону. Вона непогано працювала в умовах достатнього освітлення, так як на той момент не було спеціального апаратного забезпечення, що дозволяє розпізнавати обличчя в темряві. Розробники поліпшили функціонал в Android 4.1 Jelly Bean, однак обійти його було досить просто.

Samsung Galaxy Note 7 став першим смартфоном зі сканером райдужки ока, який краще працював в умовах низького освітлення. Як передбачалося, обдурити його складніше. Однак і цей функціонал виявилося досить легко обійти, причому без спеціального обладнання.

Apple Face ID – більш безпечна система в порівнянні з іншими. Звичайно, її можна обдурити, але зробити досить складно. Хоча опціональна функція розпізнавання осіб Face Unlock в OnePlus 5T спрацьовує досить швидко, вона не дуже ефективна з точки зору безпеки, саме тому функціонал не можна використовувати для роботи з банківськими додатками або Android Pay.

Можливо, Face ID складно назвати досконалою і в деяких аспектах датчик Touch ID ефективніший, проте система відмінно поєднує зручність і безпеку, що робить її однією з найкращих існуючих на сьогодні технологій розпізнавання осіб.

На завершення хотілося б навести цитату Стіва Джобса 1996 року:

Пікассо казав:” хороші художники копіюють, великі художники крадуть “, ми завжди безсоромно запозичили чудові ідеї».

Деякі функції Apple вкрала, але одна з кращих рис компанії полягає в тому, що вона завжди доводить чужі технології до досконалості і завдяки цьому залишається на крок попереду конкурентів, хоча і не завжди є новатором.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *