Порівнюємо месенджери

Варто зайти в магазин додатків, і ви знайдете там безліч месенджерів. Який з них встановити на свій смартфон або комп’ютер? Ми вибрали для порівняння програми, у яких найбільше шанувальників: Viber, Telegram, WhatsApp і Facebook Messenger. Ну а ви, прочитавши наш огляд, самі вирішите, погоджуватися на нашу думку про них чи ні.

який месенджер краще вибрати

Універсальність

Звичайно, будь-який з перерахованих вище додатків можна встановити на мобільний пристрій, що працює під управлінням останніх версій ОС iOS, Android і навіть Windows Phone. Але як бути тим, хто користується девайсом з іншою операційкою?

Якщо ви консерватор і у вас в кишені все ще лежить девайс на Symbian, Series 40 або Bada, то ваш вибір – Viber або WhatsApp. Telegram і Facebook Messenger під ці операційні системи просто не заточені.

Якщо ж ви віддаєте перевагу апаратам на Blackberry OS, варто встановити Viber або Facebook Messenger.

Зручність і функціональність

facebook messenger

Акаунти у Telegram, Viber і WhatsApp реєструються за допомогою номера вашого мобільного телефону. Після того як ви створили обліковий запис, додаток автоматично шукає в адресній книзі девайса інформацію про людей, що користуються тим же месенджером, і додає їх до списку контактів.

Спочатку Facebook Messenger використовував іншу систему ідентифікації: в ньому могли зареєструватися лише власники акаунтів у соціальній мережі Facebook. Але це заважало зростанню популярності мессенджера, і з 2015 року в якості ідентифікатора досить вказати тільки номер, як і в інших додатках, про які ми сьогодні розповідаємо.

Порівнювати месенджери за таким параметром, як зручність інтерфейсу, надзвичайно складно. Те, що одному здається вдалим рішенням, інший користувач може порахувати абсолютно неочевидним. Тому просто відзначимо, що творці додатків постаралися зробити їх інтерфейси лаконічними і зрозумілими. В цілому вони досягли успіху. У будь-якій з програм, включених в наш огляд, є кілька вкладок, що дозволяють легко знайти потрібний контакт, задіяти необхідну функцію, написати повідомлення і т. д.

Якщо вам подобаються стікери та інші «прикрашення» або ви не уявляєте собі діалог без смайликів, краще, напевно, віддати перевагу Viber або Facebook Messenger. Їх творці пропонують стільки картинок, що можна спробувати спілкуватися взагалі без слів. У WhatsApp і Telegram смайли теж є. А що стосується стікерів, то в WhatsApp вони спочатку не передбачені. Але це ще не привід засмучуватися. Адже їх можна створювати, використовуючи сторонні додатки, наприклад Emojidom, Stickers Free або Smileys and Memes for Chat.

Telegram

Творці Viber в плані прикрашення можуть однозначно розраховувати на пальму першості. Тут і окремі підкладки для кожного діалогу, і озвучені листівки з можливістю змінювати голос. Школярам і студентам, які віддають перевагу максимально «няшним» додаткам і готовим написати текст за пару хвилин, а потім витратити півгодини на пошук відповідних стікерів і анімашек, має сподобатися.

Багато людей користуються мессенджерами для спілкування всередині великих груп. Це можуть бути батьки школярів, робочі колективи, групи за інтересами. Обмеження на кількість учасників є у всіх месенджерах, але вони періодично змінюються в сторону збільшення. Так, користувачам Viber і WhatsApp можна розраховувати на групи, до складу яких входить до 250 чоловік. А в Telegram є можливість створювати супергрупи, в яких перебуває понад 1000 учасників.

У Telegram є специфічна функція, якої немає у інших месенджерів, – канали. Вони роблять цей месенджер трішки схожим на соціальну мережу. Власник каналу може публікувати інформацію для величезного числа підписників, у яких при цьому є можливість читати повідомлення, але немає можливості на них відповідати.

Додамо, що будь-який з обраних нами месенджерів дозволяє використовувати ботів – спеціальні програми, з тим або іншим ступенем переконливості вони імітують реальних людей і здатні підтримувати діалог на задану тему. Вони застосовуються, наприклад, в рекламних цілях або щоб надавати користувачеві відповіді на питання, що цікавлять його.

Рівень захисту

whatsapp

XXI століття – цікавий час. З одного боку, багато стало прозорішим, ніж раніше, і про багатьох людей можна дізнатися таке, про що вони навіть не підозрюють, просто вдумливо вивчаючи їх акаунти в соціальних мережах. З іншого боку, ми стали більше замислюватися про конфіденційність. Це стосується і серйозних робочих питань, і листування з коханою людиною.

Компанія Solar Security, що займається питаннями інформаційної безпеки, проаналізувала рівень захисту різноманітних месенджерів. На думку її фахівців, якщо ви користуєтеся Android-пристроєм і хочете зберегти конфіденційність даних, варто вибирати Facebook Messenger, він найменш вразливий. На другому місці Telegram, далі – Viber і WhatsApp. А рейтинг для користувачів пристроїв на iOS виглядає трохи інакше: знову лідирує Facebook Messenger, потім йдуть Viber і WhatsApp, а останнє місце дісталося Telegram, який прийнято вважати найбільш захищеним.

Відома правозахисна компанія Amnesty International теж провела власне дослідження. На думку її співробітників, лідирують за рівнем захисту Facebook Messenger і WhatsApp, потім йде Telegram, а аутсайдером став Viber.

viber
Всі месенджери, про яких ми пишемо в цьому огляді, використовують технологію шифрування end-to-end encryption. В одних випадках її потрібно спеціально включати, відкриваючи спеціальні секретні чати, в інших вона працює автоматично. Але принцип дії один і той же: зашифроване листування не розшифровується на серверах додатків. Для декодування використовуються ключі, які знаходяться на пристроях, що належать людям, що спілкуються.

То який же месенджер обрати? Можливостей сучасних мобільних і стаціонарних пристроїв досить, щоб встановити кілька таких додатків одночасно. Ви можете кожен з них оцінити на практиці і вже потім зробити остаточний вибір. До того ж може вийти так, що один з ваших постійних співрозмовників користується тільки Telegram, інший ні на що не проміняє свій улюблений Viber. Це теж говорить на користь того, що має сенс встановлювати кілька месенджерів.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *