Що таке додаткові файли OBB і для чого вони потрібні

Для підтримки працездатності мобільного телефону у фоновому режимі працює велика кількість файлів та елементів. І хоча ви, ймовірно, вже знайомі з файлами APK, їх вірні супутники, додаткові файли OBB, можуть бути вам не такі знайомі. У цій статті ви дізнаєтеся, що таке файли OBB і яку роль вони відіграють у роботі вашого смартфону.

Що таке файли OBB для Android

Додаткові файли OBB (Opaque Binary Blob) — це додаткові файли, що додаються в APK, які використовуються в процесі встановлення програм та ігор на пристроях Android. Їх розширення – .obb, і вони з’явилися в ОС Android, починаючи з версії операційної системи 2.3 Gingerbread.

Зазвичай, вам не обов’язково використовувати файли OBB, оскільки за їх завантаження і виконання без втручання користувача відповідає система. Однак ви можете зіткнутися з ними під час завантаження XAPK, який по суті є APK-файлом разом з даними OBB. Крім того, ці дані OBB також можна завантажити самостійно.

Для чого потрібні файли OBB і як їх використовувати

Файли OBB містять додаткову інформацію, необхідну для коректної роботи програми або гри. Крім іншого, вони містять дані кешу, інформацію користувача гри, досліджені карти, дані користувача, бази даних…

Хороша новина в тому, що вони справляються самі. Тобто вам не потрібно їх використовувати, тому що зазвичай про все подбає ваш мобільний телефон. У кращому випадку вам доведеться скопіювати та вставити їх у системну папку, але це не обов’язково.

Як встановити файли OBB на Android

Файли OBB не є програмою і не можуть бути встановлені як такі. Більше того, зазвичай вони залишаються непоміченими користувачем і автоматично завантажуються в пам’ять пристрою після встановлення програми.

При цьому файли OBB на пристрої Android можна знайти у провіднику. Провідник дозволяє працювати з ними, наприклад, копіювати і вставляти з однієї папки в іншу.

Однак бажано не занадто маніпулювати цими типами файлів, оскільки це може призвести до пошкодження установки програм та ігор. Іншими словами, якщо ви торкнетесь не того файлу, ви можете втратити гру, прогрес або записані дані.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *