Розробники мобільних додатків не стоять на місці та щодня працюють над створенням нових продуктів. На смартфоні середньостатистичної людини встановлено безліч програм, що включають месенджери, соціальні мережі, ігри та різні сервіси. Іноді можна зіткнутися із ситуацією, коли вільне місце для завантаження нової утиліти закінчилося. Досвідчені користувачі рекомендують видалити кешовані дані з пам’яті пристрою. Давайте розглянемо, що це таке, а також розберемося з принципом очищення кешу.
Що таке кешовані дані в телефоні
Якщо не вдаватися до подробиць, то кешовані дані у телефоні – це тимчасові файли, які зберігаються в пам’яті пристрою для швидкого використання програм або браузера. Це можуть бути зображення, текстури, дані веб-сторінки та інша інформація.
Для наочності наведемо простий приклад. Наприклад, ви відкрили мобільний клієнт соціальної мережі та у стрічці побачили нову посаду з фотографією. Спочатку при повільному інтернеті картинка завантажуватиметься досить довго, що буде помітно неозброєним оком. Після перегляду публікації закриємо програму та відкладемо телефон убік на деякий час.
Через кілька хвилин можна знову запустити програму і перейти до попереднього посту. Буде дивно, але за тієї ж швидкості інтернету зображення завантажиться практично миттєво. Вся справа в тому, що картинка підвантажуватиметься не з мережі, а з внутрішньої пам’яті смартфона. Саме ці файли, що зберігаються в телефоні, і називаються «кешем».
Чи можна видалити кешовані дані
Ми розібралися, що таке кешовані дані, а значить розумним буде питання: чи можна їх видалити з пам’яті смартфон? Досвідчені користувачі дадуть позитивну відповідь, аргументую це тим, що зайві файли займають вільне місце у внутрішньому сховищі пристрою. Так, періодично очищати кеш потрібно, але часто робити це зовсім не потрібно. Особливо це стосується тих програм, якими ви регулярно користуєтесь.
Як відомо, видалення кешованих даних призведе до знищення тимчасових файлів і папок, що містять інформацію, що використовується раніше. Тому після виконання процедуру потрібно бути готовим, що спочатку додаток буде запускатися довше звичайного. Однак якщо з вільним місцем проблеми, то очищення кешу – чудовий спосіб звільнити кілька мегабайт пам’яті.
Як видалити кешовані дані в телефоні
А тепер, після уточнення деякої інформації, можна перейти до видалення кешованих даних у телефоні. Перед початком процедури зазначимо, що зробити це можна кількома способами, про які докладно наведено нижче. Спочатку розглянемо традиційний метод, що дозволяє очистити кеш конкретної програми через налаштування. Щоб зробити все правильно, скористайтеся наступною інструкцією:
- Переходимо в налаштування смартфона.
- Заходимо до розділу «Всі програми», «Всі програми» або «Програми та сповіщення».
- У списку зі встановленим софтом знаходимо потрібну утиліту і переходимо на сторінку з нею.
- Натискаємо по кнопці «Очистити», а потім вибираємо «Очистити кеш».
- Підтверджуємо видалення тимчасових файлів, натиснувши по кнопці «Ок» у вікні, що з’явилося.
А що робити, якщо потрібно видалити все кешовані дані? Не турбуйтеся, переходити на сторінку з кожним встановленим додатком не доведеться. Розробники операційної системи Android все продумали, тому вам потрібно лише скористатися наступним посібником:
- Переходимо до налаштувань.
- Заходимо до розділу «Пам’ять» або «Сховище». Нагадаємо, що назви вкладок безпосередньо залежать від версії Android та оболонки, що використовується.
- Натискаємо по рядку “Дані кешу”.
- Підтверджуємо видалення тимчасових файлів, натиснувши у вікні, що з’явилося, по кнопці «Ок».
Також можна піти іншим шляхом, встановивши на телефон спеціальний додаток. Наприклад, це може бути програма AI Cleaner.
Вона є найпопулярнішою утилітою з очищення в Google Play, тому нижче представлено посібник з роботи з софтом:
До речі, на деяких телефонах подібну утиліту встановлено за замовчуванням. Наприклад, на смартфонах Xiaomi ця програма «Безпека». Як приклад розглянемо роботу і з цією програмою:
- Запускаємо програму.
- Натискаємо по кнопці «Очищення».
- Переглядаємо кількість пам’яті, яку можна звільнити.
- Далі натискаємо по кнопці «Очистити» і очікуємо закінчення процедури.
Як бачите , Видалити кешовані дані можна різними способами. Вибирайте той варіант, який вам подобається, і регулярно його використовуйте.
Підсумки зазначимо, що кешовані дані – тимчасові файли, що зберігаються у внутрішній пам’яті пристрою. Досвідчені користувачі рекомендують їх періодично очищати, наприклад, раз на тиждень. Якщо цього не робити, можна зіткнутися з нестачею вільного місця в телефоні.