Як вибрати проектор

Проектори сьогодні – не тільки інструмент для презентацій: їх встановлюють вдома, щоб отримувати максимум задоволення від фільмів та ігор. На що звернути увагу при виборі? Розповідаємо про найважливіші характеристики.

як вибрати проектор
Основні типи проекторів

Проектор можна класифікувати за різними категоріями. Але нам важливо розділити їх на три групи відповідно до приміщеннями, в яких вони будуть використовуватися.

Перший тип найбільш поширений. Це проектори, які повинні забезпечити високу якість зображення, незважаючи на яскравість освітлення. Вони розраховані на установку в приміщеннях, де присутнє природнє або штучне світло: офісах, класах, навчальних аудиторіях і т. д. Як правило, це мобільні моделі, які легко переносяться з місця на місце.

Другий тип – інсталяційні проектори, призначені для конференц-залів і інших подібних приміщень. Можна їх використовувати і під відкритим небом. Основна відмінність таких пристроїв від девайсів, які ми віднесли до першого типу – надзвичайно висока яскравість зображення.

проектори для конференцзалів

Третій тип – проектори для домашніх кінотеатрів. Їх зазвичай використовують при вимкненому світлі, тому яскравість не так важлива, зате на передній план виходять висока контрастність і точна передача кольору.

Стаціонарні або портативні?

Вибір між цими характеристиками залежить від того, що для вас важливіше.

Портативний пристрій не займає багато місця, він порівняно легкий. Його можна переміщати по будинку або офісу, брати з собою на виїзні конференції або в гості. Стаціонарний проектор важче, і для перенесення деяких моделей краще запросити вантажників. Зате по характеристикам і можливостям він істотно перевершує портативні пристрої.

CINEMOOD Storyteller

Цікавий приклад мобільного проектора – CINEMOOD Storyteller. Це пристрій являє собою кубик 80х80х80 мм і легко поміщається на долоні. Важить він всього 270 г. Девайс створений для сімейного використання вдома і під час поїздок. Він проектує високоякісне зображення діагоналлю до трьох метрів. На память проектора вже завантажений спеціально відібраний медіаконтент для дітей. Ви можете придбати розумні чохли, що дозволяють завантажувати додаткові серії улюблених мультсеріалів. І звичайно, можна підключити до CINEMOOD Storyteller флешку з мультиками та художніми фільмами.

Яскравість (світловий потік)

Взагалі, говорити про яскравість проектора не зовсім вірно. Цей параметр залежить не тільки від пристрою, а й від багатьох інших факторів, наприклад від екрану, на який ви проектуєте зображення. У характеристиках пристрою вказується світловий потік, який показує його світлову потужність. Він вимірюється в люменах (лм).

Для екрану діагоналлю 80 дюймів в затемненому приміщенні досить 600-800 лм. Якщо екран більше, наприклад 130 дюймів, бажано використовувати пристрій, що забезпечує світловий потік 1 500 лм.

проектор Acer C120

Acer C120 – класичний офісний проектор для використання в затемненому приміщенні. Це компактна модель, яка відтворює картинку з роздільною здатністю до 1280х800 пікселів. Вам забезпечено яскраве зображення з високою чіткістю і реалістичними кольорами. Завдяки технології Acer ColorSafe кольори залишаються насиченими і в той же час природними навіть після тривалої експлуатації девайса. Завдяки невеликим розмірам і вазі 180 г проектор можна брати з собою на виїзні заходи та використовувати в складі мобільного офісу.

Вибрати девайс для освітленого приміщення складніше. Офісні або шкільні проектори зазвичай видають світловий потік приблизно 3 000 лм. У інсталяційних моделей цей показник може бути помітно більше.

При цьому варто враховувати, що реальний світловий потік проектора зазвичай на 10-15% нижче паспортного. А через рік-два після покупки потужність лампи може трохи знизитися. Тому запас світлової потужності зайвим не буде.

Переважна більшість проекторів пропонує власникам вибирати режим виведення зображення, балансуючи між максимальною яскравістю і оптимальної передачею кольору. Основні режими:

  • «Динамічний/Яскравий» – забезпечується максимальна яскравість, але передача кольору навряд чи буде ідеальною;
  • «Кіно» ( «Фільм», «Театр», «Натуральний» і т. д.) – призначений для повністю або частково затемнених приміщень, забезпечує максимально якісну передачу кольору при зниженій яскравості;
  • «Презентація» – гарне співвідношення яскравості і кольору, що забезпечує чіткість, розбірливість картинки.

Контрастність

Контрастність зображення – параметр, що показує відношення яскравості білого кольору до чорного. Якщо вам потрібен проектор для використання в яскраво освітленому приміщенні, на цей параметр можна не звертати особливої ​​уваги. Справа в тому, що чорні ділянки зображення і так будуть сильно засвіченими.

контрасність проектора

Інша справа – девайси, призначені для домашніх кінотеатрів. У затемненому приміщенні контрастність надзвичайно важлива. Чим вона вища, тим більше чорний колір схожий на натуральний чорний, а не на сірий. Та й в цілому зображення виглядає більш реалістично.

У багатьох пристроях застосовується автоматична діафрагма, яка б знизила яскравість проектора при відтворенні темних сцен без яскравих об’єктів. При цьому в характеристиках вказується «Динамічна контрастність» або «Контрастність on/off». Ця функція надзвичайно корисна і помітно підвищує якість зображення.

Розширення

Один з найважливіших параметрів будь-якого параметра – роздільна здатність. Чим вона вище, тим чіткішою і деталізованої буде картинка на екрані. Але при цьому варто мати на увазі, що розширення пов’язано з формою екрану. Наприклад, проектори з роздільною здатністю 1024х768 пікселів розраховані на використання з екраном, співвідношенням сторін якого – 4: 3. Якщо ж ця характеристика проектора – 1920х1080 пікселів, вам буде потрібно екран із співвідношенням сторін 16: 9.

Вибір проектора по розширенню залежить від того, яке завдання перед вами стоїть. Варіанти 800х800, 1024х768 або 1280х800 пікселів добре підходять для використання в звичайному шкільному класі або в невеликому офісі. Оптимальне розширення домашнього мультимедійного проектора – 1920х1080 пікселів (Full HD). Як бюджетну альтернативу можна використовувати девайс з роздільною здатністю 1280х800 пікселів.

проектор ViewSonic PRO7827HD

Спеціально для використання в складі домашнього кінотеатру розроблений проектор ViewSonic PRO7827HD з роздільною здатністю 1920х1080 пікселів. Він забезпечує не тільки високий рівень деталізації, але і підтримку колірних стандартів sRGB і Rec.709, створених для кінематографа. Пристрій відтворює яскраву, контрастну картинку. Його доповнено вбудованою 10-ватною аудіосистемою, що дозволяє обійтися без зовнішніх динаміків. У відсік PortAll можна встановити HDMI- або MHL-адаптер, за допомогою яких до проектора легко підключаються різноманітні стаціонарні і мобільні девайси.

Кількість доступного медіаконтенту у форматі 4K постійно зростає. Це призвело до появи проекторів, що підтримують розширення 4096х2160 і 3840х2160 пікселів.

У деяких моделей є функція, що дозволяє зробити картинку візуально більш чіткою, залишаючись при цьому в межах зазначеного в паспорті розширення. Наприклад, у пристроїв Epson вона називається Super Resolution.

Проекційне відношення

Не можна просто взяти і поставити проектор в будь-якому зручному вам місці, не враховуючи особливості приміщення. Ще один параметр, на який варто звернути увагу – це проекційне відношення. Він характеризує відношення відстані від проектора до екрану на ширину екрану.

вибір проектора для дому

В Згідно з цією характеристикою всі пристрої діляться на дві основні групи:

  1. довгофокусні,
  2. короткофокусні.

Розширення 2: 1 – ознака довгофокусного девайса. Такий проектор з відстані чотири метри забезпечить картинку шириною два метри.

У короткофокусного пристрою відношення може бути, наприклад, 0,55: 1.

проектор BenQ MX631ST

До короткофокусним моделей відноситься BenQ MX631ST – проектор, створений для бізнес-презентацій в малих офісах. Його можна встановити поблизу стіни, і він забезпечить більшу, яскраву і чітку картинку. Високий рівень контрастності означає бездоганну візуалізацію дрібних деталей, тонких ліній і темних сцен. Розробники передбачили кілька режимів економічної роботи, що дозволяють продовжити ресурс лампи. Пристрій відтворює зображення у форматі 3D, а підтримка технології MHL забезпечує безперебійну потокову передачу даних з мобільних Android-девайсів.

Останнім часом у продажу з’явилися ультракороткофокусні моделі, які можна встановлювати на відстані 10-20 см від екрану. Вони особливо добре підходять для використання в невеликих приміщеннях. До того ж під час презентації доповідач навряд чи виявиться на шляху світлового потоку і не відкине тінь на екран.

Багато сучасних проекторів комплектуються об’єктивами зі змінною фокусною відстанню. Залежно від конкретної моделі воно може регулюватися як вручну, так і автоматично.

Роз’єми і інтерфейси

Проектор не створює зображення. Він проектує картинку на екран, і до нього потрібно підключити джерело медіаконтенту. Це може бути будь-який пристрій (комп’ютер, ноутбук) або носій інформації (флешка, карта пам’яті).

обираємо проектор

Як правило, проектори комплектуються входами HDMI і VGA. Цього достатньо для відтворення картинки з роздільною здатністю Full HD 1080p. Втім, варто звертати увагу і на версію HDMI. Так, для показу тривимірного відео у форматі Blu-ray 3D буде потрібна підтримка версії не нижче 1.4.

У більшості моделей є порт USB Type-A. Він дозволяє відтворювати контент з звичайної флешки. Також може використовуватися слот для карти пам’яті SD.

Чи потрібні проектора вбудовані динаміки або краще вибрати модель з аудіовиходом, що дозволяє підключати зовнішні колонки? Відповідь на це питання залежить від умов, в яких ви плануєте використовувати девайс. Звичайно, зовнішня аудіосистема забезпечує більш високу якість звуку. Але якщо вам потрібно економити місце в приміщенні, якщо ви віддаєте перевагу користуватися портативним пристроєм, то без вбудованих динаміків не обійтися.

проектор Acer P1385W

Портативний проектор Acer P1385W обладнаний 10-ватними динаміками, а на випадок підключення зовнішніх колонок передбачений 3,5-міліметровий аудіовхід, тому ви самі можете вибрати оптимальний варіант. Це універсальна модель, яка добре підходить для щоденного використання вдома і на роботі. Девайс відтворює яскраву, контрастну картинку, а технологія Acer Color Technology коригує кольори, роблячи їх максимально природними. Фірмове рішення Acer Dust Shield надійно захищає проектор від пилу, тому він може довго працювати без спеціального обслуговування.

Підключення до мережі

Добре, якщо проектор підтримує Wi-Fi або обладнаний портом Ethernet. У вас буде можливість:

  • підключити його до локальної мережі, щоб відтворювати контент з пристроїв, що знаходяться, наприклад, в іншій кімнаті;
  • керувати показом презентацій і фільмів на відстані;
  • відтворювати файли з мобільних девайсів, не використовуючи проводового підключення.
Ресурс лампи

Лампа, встановлена ​​в проекторі, не вічна. Ресурс її вимірюється в тисячах годин, але рано чи пізно її доведеться міняти. Проблема в тому що:

  1. не завжди вдається швидко знайти лампу, яка підходить до вашого пристрою;
  2. її вартість може бути досить високою.

лампа проектора

Тому потрібно враховувати не тільки ресурс джерела світла (звичайно, чим він більший, тим краще). Сучасні проектори зазвичай можуть працювати в економічному режимі. Він знижує яскравість, зате збільшує термін служби лампи. Добре, якщо в девайсі є активна система охолодження, вона не дає лампі перегріватися. Але, з іншого боку, така система не може функціонувати абсолютно безшумно. Тому при виборі пристрою для невеликого приміщення зверніть увагу на рівень шуму.

Сподіваємося, наші поради стануть в нагоді і ви зможете вибрати проектор, який найкращим чином підійде для вирішення поставлених перед вами завдань – перегляду сучасних блокбастерів, показу презентацій, навчальних фільмів та іншого розважального, освітнього чи ділового контенту.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *