Android Accessibility Suite: що це за програма

На кожному смартфоні є програми, встановлені виробником за промовчанням. Найчастіше це сервіси Google та фірмові софт розробника. Зрозуміти призначення конкретної утиліти буває складно, тому користувачі звертаються за допомогою до Інтернету. Давайте розберемося, для чого потрібна програма Android Accessibility Suite, а також як вона налаштовується та видаляється.

Що таке Android Accessibility Suite

Android Accessibility Suite – офіційна програма від Google, що є інструментом для людей з обмеженими можливостями. До недавнього оновлення програма називалася TalkBack та виконувала аналогічну функцію. Через налаштування утиліти можна увімкнути голосове дублювання всіх дій на екрані, активувати спрощену систему керування смартфоном та додати голосові команди. Сервіс повністю безкоштовний і доступний для завантаження в Google Play.

Для чого потрібен Android Accessibility Suite

Можливості програми дійсно вражають, тому рекомендуємо ознайомитися з її основними функціями:

  • Читання з екрана. Режим призначений для людей із поганим зором. Голосовий помічник дублює весь текст, написаний на дисплеї.
  • Зміна розміру екрана. У налаштуваннях програми можна вказати оптимальний масштаб дисплея для конкретної людини.
  • Збільшення об’єктів. Можливість змінити розмір будь-якої частини інтерфейсу системи, включаючи іконки додатків.
  • Яскравість та контрастність. Вибір оптимальної яскравості екрана для людини.
  • Переключення доступу. Можливість керувати смартфоном з клавіатури або приставки.
  • Голосовий диспетчер. Функція, яка дозволяє дізнатися назву предмета за допомогою камери.

На цьому можливості Android Accessibility Suite не закінчуються, тому за бажання можна встановити програму та розібратися самостійно.

Як видалити або вимкнути Android Accessibility Suite

Вимкнути програму Android Accessibility Suite можна через налаштування смартфона. Щоб не допустити помилок – скористайтеся покроковою інструкцією:

  • Переходимо до розділу «Всі програми» або «Всі програми».
  • Знаходимо програму «Android Accessibility Suite». Для зручності радимо скористатися пошуковим рядком.
  • Відкриваємо сторінку з додатком та натискаємо по кнопці «Вимкнути».

Якщо потрібна кнопка відсутня, то софт є системним і не підлягає зупинці. Єдиний варіант – видалення програми. Донедавна для цього потрібно було мати на телефоні root-права, але зараз достатньо комп’ютера та утиліти ADB Run. Насамперед активуємо в налаштуваннях смартфона відкладку USB:

  1. Переходимо в розділ «Про телефон» або «Про пристрій».
  2. Кілька разів натискаємо по рядку «Версія прошивки». Наприкінці на дисплеї має з’явитися повідомлення з текстом «Ви стали розробником».
  3. Потім відкриваємо вкладку «Розширені налаштування».
  4. Заходимо до розділу «Для розробників».
  5. Переміщаємо галочку вправо біля рядка «Відкладка USB».
увімкнення USB-відкладки

Тепер підключаємо телефон до комп’ютера через кабель USB. Зверніть увагу, що на ПК повинні бути інстальовані драйвери для конкретної моделі пристрою. На Windows 10 це робиться автоматично, а на попередніх версіях операційної системи виконується ручна інсталяція. Також на панелі повідомлень телефону виберіть режим “Передача файлів”. Відкриваємо програму ADB Run та вводимо команду з кодом «12». Натискаємо «Enter».

На наступному етапі вводимо команду «7» і натискаємо «Enter».

меню 12 у програмі ADB Run

Тепер заходимо в налаштування телефону та переглядаємо ім’я пакета програми. На смартфоні Xiaomi це робиться через натискання на значку «!». Найчастіше назва пакету Android Accessibility Suite така: com.google.android.marvin.talkback.

назва пакету Android Accessibility Suite

Вводимо цю інформацію в програму та натискаємо «Enter».

При успішному виконанні процедури в робочій області ADB Run з’явиться повідомлення “Success”. Після деінсталяції виберіть параметр «Безпечне видалення пристрою» та перезавантажте смартфон. Видалення сервісу Android Accessibility Suite позитивно позначиться на швидкості роботи телефону.

Підсумки зазначимо, що програма Android Accessibility Suite буде по-справжньому корисною лише людям з обмеженими можливостями. Середньостатистичного користувача додаток ніяк не стане в нагоді.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *