Як сплачувати покупки без картки через телефон з Android

Одним із трендів останніх кількох років є безконтактна оплата покупок без картки через мобільний телефон. Така безконтактна оплата дозволяє не носити з собою платіжні картки, натомість картки додаються до спеціального додатка на телефоні, після чого оплата відбувається за допомогою мобільного гаджета. У цій статті ви дізнаєтесь, як оплачувати покупки без картки через телефон на базі операційної системи Android.

Що потрібно для оплати покупок без картки

Для того, щоб оплачувати покупки без картки через телефон на базі Android, необхідно виконання декількох простих вимог. По-перше, ваш телефон повинен оснащуватися модулем NFC, оскільки взаємодія з терміналом оплати відбувається саме через цей модуль. Зараз це не проблема, і більшість телефонів мають на борту NFC. Виняток становлять хіба що телефони від Xiaomi. Більшість телефонів цього виробника не NFC.

Для того щоб перевірити наявність NFC модуля потрібно переглянути характеристики телефону на будь-якому сайті, де доступна така інформація. Також можна зайти в налаштування Android у розділі «Бездротові мережі» або «Підключені пристрої». Якщо ви там виявите перемикач для увімкнення та вимикання NFC, це означає, що ваш пристрій підтримує цю технологію.

По-друге, ваш Android телефон повинен працювати на базі Android 4.4 або свіжішої версії операційної системи Android. Щоб перевірити версію Android на вашому пристрої, потрібно зайти в налаштування в розділі «Система – Про телефон».

По-третє, на вашому телефоні не має бути Root-прав. Якщо ви отримали root-права, то додаток Google Pay, який і використовується для оплати покупок без картки, просто не працюватиме. Також проблеми з роботою Google Pay можуть виникати на телефонах із кастомними прошивками.

Як налаштувати оплату покупок без картки (безконтактні платежі)

Якщо ваш телефон відповідає всім вищезгаданим вимогам, то оплата покупок без картки повинна працювати. Але, звичайно, її потрібно попередньо налаштувати.

Для оплати покупок вам знадобиться програма Google Pay (для телефонів від Samsung є альтернатива у вигляді програми Samsung Pay). Відкрийте магазин програм Play Маркет, введіть у пошук «Google Pay» і встановіть цю програму.

Після встановлення та запуску Google Pay з’явиться екран із заставкою та кнопкою «Почати». Натисніть на неї, щоб розпочати налаштування програми.

початок налаштування Google Pay

На першому етапі налаштування вас попросять додати до програми нову платіжну картку або вибрати наявну, якщо ви раніше додавали її до сервісу «Google гаманець».

налаштування карт у Google Pay

Далі потрібно прийняти умови використання програми Google Pay.

І підтвердити реєстрацію за допомогою SMS-коду, який прийде вам на телефон .

реєстрація за допомогою SMS-коду

На цьому налаштування програми Google Pay завершено і ваш телефон готовий оплачувати покупки без картки.

Головне не забути включити NFC, без нього безконтактна оплата працювати не буде.

Як відбувається оплата покупок без картки

Після того, як все встановлено та налаштовано, можна перевіряти оплату покупок без картки. Відбувається така оплата дуже просто.

На касі вам потрібно сказати, що ви сплачуєте карткою. Після цього необхідно розблокувати телефон та піднести тильну сторону пристрою до терміналу для безконтактної оплати на касі. Якщо оплата завершиться успішно, на екрані телефону з’явиться синій прапорець. У деяких випадках телефон може вимагати повторного розблокування або введення PIN-коду. Зазвичай це трапляється при оплаті великих покупок.

Якщо термінал не реагує на ваш телефон, то можливо ви його неправильно розміщуєте . Спробуйте перемістити телефон так, щоб антена NFC модуля виявилася прямо над терміналом.

Якщо оплата без картки все одно не спрацьовує, проконсультуйтеся з підтримкою вашого банку. Можливо, на вашій карті є обмеження, які не дозволяють використовувати її в Google Pay.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *