Автономний режим на телефоні – що це, як вимкнути чи ввімкнути?

Автономний режим на телефоні — це режим, коли всі модулі зв’язку вимикаються: телефонний модуль: дзвінки, повідомлення та мобільна передача даних, Wi-Fi та Bluetooth. Що стосується NFC та GPS — для різних моделей телефонів ситуація відрізняється, але частіше вони залишаються увімкненими. При включеному автономному режимі витрата заряду батареї значно знижується, але ви не можете користуватися передбаченими на пристрої засобами зв’язку.

У цій оглядовій статті про те, як вмикається автономний режим на телефоні Android, як його вимкнути, якщо він не відключається і додаткова інформація на тему, яка може бути корисною.

Увімкнення та вимкнення автономного режиму

На деяких ранніх смартфонах та планшетах Android серед елементів керування функціями та модулями зв’язку була кнопка, яка так і називалася «Автономний режим». На сучасних пристроях автономний режим включається за допомогою перемикача “Авіа-режим”, “Режим польоту”, “У літаку” – назва може різнитися, залежно від конкретного пристрою.

Пункт для увімкнення або відключення авіа-режиму, що ідентично “автономному режиму” на телефоні або планшеті Android можна знайти в наступних розташуваннях:

  1. В області з кнопками у шторці повідомлень, як це було показано на скріншоті вище. Якщо кнопка Авіа-режиму відсутня, можливо, вона прихована. Використовуйте пункт меню «Змінити порядок кнопок» або значок із зображенням олівця, щоб перетягнути кнопку авіа-режиму з неактивних на панель дій.
  1. Також можна налаштувати автономний режим на більшості пристроїв у налаштуваннях підключень. Конкретний шлях може відрізнятися, наприклад, на Samsung Galaxy це Налаштування — Підключення — Авіарежим. Якщо ви не змогли знайти потрібний пункт, можна використовувати пошук налаштувань та фрази «Авіа режим» або «Режим польоту».
  1. Більшість смартфонів дозволяють включати потрібні бездротові модулі окремо при включеному автономному режимі, не включаючи при цьому інші: наприклад, якщо вам потрібно було використовувати Bluetooth або Wi-Fi, ви можете включити їх окремо за допомогою кнопок в області сповіщень або в налаштуваннях.

Якщо у вас увімкнено автономний режим і ви спробуєте зробити виклик, вам можуть просто повідомити про неможливість дзвінків в автономному режимі, а можуть запропонувати вимкнути його автоматично:

Якщо автономний режим не вимикається

Найпоширеніше питання по темі — що робити, якщо автономний режим на телефоні не відключається, причому зазвичай йдеться про телефони Samsung. Вирішення проблеми:

  • Виконайте просте перезавантаження телефону: натисніть і утримуйте кнопку вимкнення і, після появи меню виберіть пункт «Перезавантажити». Після перезавантаження спробуйте знову вимкнути Авіа-режим.
  • Виконайте жорстке перезавантаження (дані не постраждають): на увімкненому телефоні натисніть та одночасно утримуйте кнопки живлення та зменшення гучності протягом 7 секунд – телефон перезавантажиться.
  • За наявності будь-яких сторонніх програм для економії заряду батареї спробуйте вимкнути їх.
  • Перевірте, чи змінюється ситуація в безпечному режимі, докладніше: Безпечний режим на Android.

У випадку демонстраційних зразків смартфонів (часто зустрічаються на сайтах оголошень), що спеціально виготовляються для вітрин магазинів, відключення автономного режиму може виконуватися перепрошивкою.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *