Найкращі файлові менеджери для Android

ОС Android хороша в тому числі тим, що користувач має повноцінний доступ до файлової системи і можливість використовувати файлові менеджери для роботи з нею (а за наявності root доступу – ще більш повноцінний доступ). Однак, не всі файлові менеджери однаково хороші та безкоштовні, мають достатній набір функцій та представлені російською мовою.

У цій статті список кращих файлових менеджерів для Android (переважно безкоштовних або умовно безкоштовних), опис їх функцій, особливостей, деяких інтерфейсних рішень та інших деталей, які можуть стати на користь вибору того чи іншого з них. також: Кращі лаунчери для Android, Як очистити пам’ять на Android. Існує також офіційний і простий файловий менеджер з можливістю очищення пам’яті Android – Files By Google, якщо вам не потрібні якісь складні функції, рекомендую спробувати.

Файловий менеджер X-Plore

X-Plore — безкоштовний (крім деяких функцій) та дуже просунутий файловий менеджер для Android телефонів та планшетів із широким функціоналом. Можливо, для когось із початківців, які звикли до інших програм такого типу, він може спочатку здатися складним, але, якщо розберетеся — ймовірно, не захочете використати щось ще.

Головне вікно X-Plore File Manager

Серед можливостей та особливостей X-Plore File Manager

 • Зручний після освоєння двопанельний інтерфейс
 • Підтримка root
 • Робота з архівами Zip, RAR, 7Zip
 • Робота з DLNA, локальною мережею, FTP
 • Підтримка хмарних сховищ Google, Яндекс Диск, Хмара mail.ru, OneDrive, Dropbox та інших, сервісу відправки файлів Send Anywhere.
 • Керування програмами, вбудований перегляд PDF, зображень, аудіо та тексту
 • Можливість передачі файлів між комп’ютером та Android пристроєм Wi-Fi (Загальний доступ по Wi-Fi).
 • Створення зашифрованих папок.
 • Перегляд картки диска (вбудованої пам’яті, карти SD).

 Карта диска файлового менеджера X-Plore

Завантажити X-Plore File Manager можна безкоштовно з Play Маркет – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore

Total Commander для Android

Файловий менеджер Total Commander добре знайомий олдскульним і не тільки користувачам Windows. Його ж розробники представили і безкоштовний файловий менеджер для Android з тією самою назвою. Android версія Total Commander повністю безкоштовна без обмежень, російською мовою та має найвищі рейтинги у користувачів.

Файловий менеджер Total Commander для Android

Серед функцій, наявних у файловому менеджері (крім простих операцій над файлами та папками):

 • Двох панельний інтерфейс
 • Root-доступ до файлової системи (за наявності прав)
 • Підтримка плагінів для доступу до USB флешок, LAN, FTP, WebDAV
 • Ескізи зображень
 • Вбудований архіватор
 • Надсилання файлів через Bluetooth
 • Керування програмами Android

І це не повний перелік можливостей. Якщо коротко: швидше за все, в Total Commander для Android ви знайдете майже все, що вам може знадобитися від файлового менеджера.

Завантажити безкоштовно програму ви можете з офіційної сторінки Google Play Market: Total Commander для Android .

Amaze File Manager

Багато користувачів, які відмовилися від ES Провідник, у відгуках до Amaze File Manager залишили найкращі коментарі (що трохи дивно, тому що функцій в Amaze поменше). Цей файловий менеджер дійсно хороший: простий, красивий, лаконічний, швидко працює, російська мова та безкоштовність використання присутні.

Головне меню Amaze File Manager

Що з функціями:

 • Усі необхідні функції роботи з файлами та папками
 • Підтримка тем оформлення
 • Робота з кількома панелями
 • Менеджер додатків
 • Root доступ до файлів за наявності прав на телефоні або планшеті.

Підсумок: простий файловий менеджер для Android без зайвих функцій. Завантажити Amaze File Manager можна на офіційній сторінці програми

Solid Explorer

Тепер про видатні ті чи інші властивості, але частково платних файлових менеджерів для Android. Перший із них — Solid Explorer. Серед властивостей — відмінний інтерфейс російською, з можливість включення кількох незалежних «вікон», аналіз вмісту карток пам’яті, внутрішньої пам’яті, окремих папок, вбудовані перегляд медіа, підключення хмарних сховищ (включаючи Яндекс Диск), LAN, а також за всіма поширеними протоколами передачі даних (FTP, WebDav, SFTP).

Інтерфейс Solid Explorer для Android

Додатково є підтримка тем оформлення, вбудований архіватор (розпакування та створення архівів) ZIP, 7z та RAR, Root доступ, підтримка Chromecast та плагінів.

Хмари в Solid Explorer

Серед інших можливостей файлового менеджера Solid Explorer – налаштування оформлення та швидкий доступ до папок-закладок прямо з домашнього екрану Android (довге утримання іконки), як на скріншоті нижче.

Персоналізація Solid Explorer

Настійно рекомендую спробувати: перший тиждень це повністю безкоштовно (всі функції доступні), а потім ви, можливо, і самі вирішите, що це файловий менеджер, який вам був потрібен. Завантажити Solid Explorer можна тут: сторінка програми на Google Play .

Mi Провідник

Mi Провідник (Mi File Explorer) знайомий власникам телефонів Xiaomi, але чудово встановлюється і на інші Android телефони та планшети.

Файловий менеджер Mi Explorer

Набір функцій приблизно той же, що і в інших файлових менеджерах, з додаткового – вбудована очищення пам’яті Android і підтримка передачі файлів через Mi Drop (за наявності відповідної програми). Недолік, судячи з відгуків користувачів, може показуватися реклама.

Завантажити Mi Провідник можна з Play Маркет: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mi.android.globalFileexplorer

FX File Explorer

FX File Explorer — єдиний файловий менеджер в огляді, що не має російської мови, проте заслуговує на увагу. Частина функцій у програмі доступна безкоштовно і назавжди, частина — вимагає оплати (підключення мережевих сховищ, шифрування, наприклад).

Головне меню FX File Explorer

Просте управління файлами та папками, при цьому в режимі двох незалежних вікон доступно безкоштовно, при цьому, на мій погляд, у добре зробленому інтерфейсі. Крім того, підтримуються доповнення (плагіни), буфер обміну, а при перегляді медіа файлів — мініатюри замість іконок з можливістю зміни розмірів.

Файловий менеджер FX File Explorer

Що ще? Підтримка архівів Zip, GZip, 7zip і не тільки, розпакування RAR, вбудований медіа програвач та HEX редактор (а також звичайний текстовий редактор), зручні засоби сортування файлів, передача файлів Wi-Fi з телефону на телефон, підтримка передачі файлів через браузер ( як у AirDroid ) і це далеко не все.

Незважаючи на велику кількість функцій, додаток досить компактний і зручний і, якщо ви ще ні на чому не зупинилися, а проблем з англійською немає, спробувати FX File Explorer теж варто. Завантажити можна з офіційної сторінки.

Насправді файлових менеджерів, доступних для безкоштовного завантаження в Google Play, існує незліченна кількість. У цій статті я постарався вказати лише ті, що вже встигли заслужити відмінні відгуки користувачів та популярність. Однак, якщо у вас є, що додати до списку, пишіть про свій варіант у коментарях.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *