Не працює кнопка Home iPhone

З ситуацією, коли не працює кнопка Home iPhone, стикаються багато власників яблучної техніки. Кнопка Додому в Apple-пристроях зроблена зі скла, яке схильне різним впливами ззовні. Неакуратне поводження з пристроєм, його падіння з висоти призводять до поломки кнопки Home на iPhone. При деяких несправностях відремонтувати кнопку можна самостійно.

Перевірте функціонування клавіші

Щоб переконатися, працює кнопка Додому на iPhone чи ні, натисніть на неї не менше десяти разів поспіль. Якщо відсутня реакція хоча б на пару натискань, значить, є несправність, що впливає на працездатність клавіші.

Основні причини виходу з ладу клавіші Додому

Кнопка Home може зламатися зовсім або перестати працювати періодично з різних причин. Найчастіше не працює кнопка Home iPhone внаслідок:

 • механічного пошкодження
 • попадання вологи всередину корпусу смартфона Apple
 • програмного збою

Якщо перестала функціонувати клавіша Додому на айфоні, найімовірніше, на телефон було раніше закачано ПО або додаток неналежної якості.

Кнопка Home може зламатися після падіння нового смартфона Apple або сильного тиску на нього. Також виникають ситуації, коли кнопка може зламатися, в результаті чого вона перестає відгукуватися на натискання або починає періодично гальмувати, після попадання вологи всередину механізму. У цій ситуації при натисканні на кнопку ви почуєте скрип, який свідчить про окислення контактів.

На щастя багатьох власників яблучних гаджетів, проблеми, пов’язані безпосередньо з механічними пошкодженнями і попаданням рідини, зустрічаються не так часто. Більшість поломок кнопки Home з’являється через системний збій. Через нього клавіша погано працює, періодично гальмує або повністю втрачає свою працездатність. У цьому випадку терміни і вартість ремонту будуть незначними.

не працює кнопка Home в iPhone

Як реанімувати телефон

Якщо на вашому пристрої кнопка Додому працює з перебоями і не завжди відгукується на натискання, не варто розчаровуваись. При виявленні основних причин ви можете скористатися кількома способами, які повернуть кнопці Home колишню працездатність. В їх число входять наступні:

 • калібрування
 • зміна положення коннектора натискання клавіш
 • хімічне чищення кнопки
 • вивід кнопки Додому на головний екран за допомогою спеціальної програми

Як виконати калібрування при несправності клавіші

Щоб перевірити, чи пов’язана несправність кнопки Home на айфоні з програмним збоєм, слід відкалібрувати клавішу. Для повернення працездатності кнопки Home на айфоні, зробіть такі дії:

 1. активуйте на iPhone будь-який додаток, наприклад, Годинники або Калькулятор
 2. натисніть і утримуйте кнопку живлення до того моменту, поки на екрані вашого телефону чи не з’явиться слайдер виключення апарату
 3. розтисніть клавішу живлення і натисніть Home до зникнення слайдера виключення з екрану

Через 10 секунд після натискання клавіші Додому система відкалібруйе кнопку. Несправність після цієї процедури буде усунена, якщо мав місце програмний збій, і клавіша Додому на головний екран на вашому пристрої запрацює в колишньому режимі.

Особливості коригування коннектора на айфоні

Якщо ви є власником iPhone 4 і 4S і зіткнулися з несправністю кнопки на своєму смартфоні, не поспішайте міняти її. Виправити ситуацію можна, змінивши положення коннектора. Для цього:

 1. підключіть до телефону кабель, який йшов в комплекті з вашим пристроєм
 2. натисніть на штекер в тому місці, де він вставляється в роз’єм, одночасно натисніть і утримуйте клавіші Додому
 3. Тепер вимкніть кабель і перевірте, чи вийшло усунути причину поломки, і чи заробила кнопка. Якщо не вийшло усунути несправність, можна скористатися ще одним способом відновлення працездатності клавіші Додому на головний екран.

Хімічний метод вирішення проблеми

Часто причиною несправності кнопки Home в iPhone є проникнення всередину неї грязьових і запорошених частинок. Таке трапляється і після попадання рідини, наприклад, солодких напоїв під корпус старого або нового смартфона, або, якщо пристрій беруть брудними руками. Ефективним способом, що дозволяє в короткі терміни усунути проблему в цьому випадку, стане застосування хімічних засобів для чищення. Це може бути ізопропіловий спирт або WD-40. Щоб скористатися даним методом усунення проблеми, виконайте кілька маніпуляцій:

 1. капніть невелику кількість засобу на клавішу Додому на головний екран
 2. натисніть на кнопку і утримуйте її, поки засоби для чищення не проникне всередину
 3. перевірте працездатність Додому після того, як спирт повністю випаруватися

Наносити хімікат слід тільки на клавішу, а не на екран. Неакуратне поводження з миючим засобом може стати причиною поломки інших вузлів телефону, в результаті чого зросте вартість ремонту вашого пристрою Apple.

Включення віртуальної кнопки

Представлені вище дії дозволяють визначити причину несправності клавіші і ліквідувати поломку. Якщо ж ваш телефон або його кнопка були піддані сильному фізичному впливу, вирішити проблему хімічним чищенням, калібруванням і коригуванням не вийде. Виходом з положення стане включення віртуальної кнопки з наступним її виведенням на екран смартфона iPhone.

Щоб зробити заміну несправної клавіші на віртуальну, потрібно перейти в настройки, знайти розділ Assistive Touch, і підключити тут функцію. На екрані з’явиться нова іконка. При натисканні на неї відкриється спеціальне меню, в ньому ви зможете управляти старим і новим смартфоном без клавіші Додому. Цей спосіб допоможе при будь-якої причини поломки.

не працює кнопка Home в iPhone

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *