Як видалити вірус з Android телефону

Як і будь-яка інша популярна платформа, Android залучає розробників шкідливого програмного забезпечення. Зараз для Android існує безліч вірусів. Найчастіше це віруси, спрямовані на поширення реклами, але є і такі, які крадуть дані користувача або гроші. У цій статті ми розглянемо два способи видалення вірусів з Android телефону.

Спосіб № 1. Встановіть антивірус і проскануйте ваш Android телефон.

Далеко не всі користувачі знають, але для Андроїд телефонів існують антивіруси. І що найголовніше, це не додатки пустушки, вони реально працюють. За допомогою такого антивірусу можна просканувати свій телефон на Андроїд, виявити та видалити віруси. Наразі ми продемонструємо, як це робиться на прикладі антивірусу AVAST Mobile Security & Antivirus. Ви можете використовувати й інші антивіруси. Знайти їх можна в Google Play за запитом «Antivirus».

Отже, для того щоб просканувати свій Android телефон за допомогою AVAST, запустіть його на своєму телефоні і перейдіть в розділ «Антивірусний сканер».

перейдіть до розділу Антивірусний сканер

Після цього відкриється вікно, в якому потрібно просто натиснути на кнопку «Сканувати».</

Тепер дочекайтеся, поки AVAST завершить сканування телефону.

Зачекайте, поки AVAST завершить пошук вірусів

Якщо в процесі сканування на вашому Android телефоні будуть виявлені віруси, то антивірус AVAST запропонує їх видалити.

Спосіб № 2. Зробіть скидання до заводських налаштувань.

Якщо знайти і видалити віруси за допомогою антивірусу не вдалося, ви можете виконати скидання Андроїд пристрою до заводських налаштувань. Даний спосіб досить неприємний, оскільки при скиданні налаштувань видаляються всі дані користувача з внутрішньої пам’яті. Тому перед скиданням потрібно робити резервні копії всього, що вам потрібно. Але, з іншого боку, скидання до заводських налаштувань дозволяє видалити будь-які віруси і отримати чистий андроїд.

Отже, якщо ви вирішили видалити віруси за допомогою скидання, то вам потрібно зайти в налаштування Андроїд пристрою і знайти там розділ “Відновлення та скидання”. На деяких телефонах цей розділ може називатися «Резервне копіювання та скидання» або щось таке.

У розділі «Відновлення та скидання» переходимо до підрозділу «Скидання налаштувань» (або «Скидання даних»).

відкрийте підрозділ Скидання налаштувань

Після цього відкриється вікно з попередженням про те, що з внутрішньої пам’яті будуть видалені всі дані. Тут потрібно натиснути кнопку «Скинути налаштування», яка повинна знаходитися в нижній частині екрана.

натисніть кнопку Скинути налаштування

Після цього буде виконано скидання налаштувань і Андроїд пристрій перезавантажиться. Після перезавантаження потрібно буде пройти процедуру початкового налаштування, після чого можна буде користуватися пристроєм.

Як не допустити зараження Андроїд телефону вірусами

Наприкінці статті пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть уникнути зараження вірусами надалі:

  • Встановлюйте програми лише з Google Play. Програми Google Play перевіряються, крім цього там є відгуки користувачів, які можна почитати перед встановленням. Тому ймовірність натрапити на вірус у Google Play значно нижча, ніж на сторонніх ресурсах.
  • Не отримуйте Root права. Отримання прав дозволяє отримати більший контроль над системою. Наприклад, маючи Root права, ви можете видаляти системні програми. Але, це робить ваш Android пристрій більш вразливим перед вірусами.
  • Не погоджуйтесь на встановлення програм на невідомих сайтах. Нерідко під час перегляду сайтів з Андроїд телефону на екрані з’являються пропозиції щось встановити. Це може бути пропозиція оновити Flash плеєр або встановити якусь дуже корисну програму. У більшості випадків, це банальне шахрайство і у разі вашої згоди на встановлення, на ваш Android телефон буде встановлений вірус.
  • Використовуйте антивірус. На вашому пристрої Android повинен завжди працювати антивірус. Так, це трохи збільшить навантаження і зменшить час роботи від акумулятора, зате у вас не буде проблем з вірусами.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *