Деякі користувачі зазвичай на Android смартфонах стикаються з помилкою ERR UNKNOWN URL SCHEME при натисканні будь-якої кнопки або посилання в додатку та деяких інших діях.
У цій статті про те, як перекладається та що означає помилка ERR UNKNOWN URL SCHEME та як її можна виправити.
Що означає ERR UNKNOWN URL SCHEME і в чому причина помилки
ERR UNKNOWN URL SCHEME можна перекласти як «Помилка. Невідома схема URL». Схема URL – це, умовно, перша частина адреси посилання: https:// , http:// , mailto:// або якась інша, яка повідомляє браузеру про те, як саме слід обробляти це посилання.
Зазвичай помилка ERR UNKNOWN URL SCHEME виявляється при відкритті будь-яких посилань в Android-додатках, що використовують системний компонент Android System WebView, що дозволяє відображати веб-вміст усередині програми.
Причина зазвичай полягає у поєднанні наступних факторів:
- Компонент WebView за умовчанням здатний обробляти лише обмежену кількість схем URL – http:// , https:// , file:// , asset:// . При запиті інших схем, таких як intent:// , sms:// , tel:// , mailto:// або якихось специфічних схем конкретної програми, можна отримати повідомлення про невідому схему URL.
- Розробник програми не додає необхідні функції для обробки відповідних схем URL при спробі відкрити відповідні посилання в компоненті WebView.
Також є повідомлення, що в деяких випадках відкриття сайтів з переадресаціями WebView також може призводити до появи зазначеної помилки.
Способи виправити помилку
В залежності від того розробник ви або звичайний власник смартфона Android, варіанти рішення для помилки ERR UNKNOWN URL SCHEME будуть відрізнятися:
Для розробника:
- Додати обробники для схем URL, що відрізняються від http і https, при їх відкритті в WebView у своїй додатку, щоб вони викликали відповідну програму, відкривали повноцінний браузер, або виводили повідомлення про те, що це посилання не може бути відкрито в рамках вашої програми. У частині обробки посилань на WebView вам допоможе Stack Overflow та інші ресурси.
- Серед можливих варіантів рішення – додавання
target="_blank"
до посилань із такими схемами URL для автоматичного їх відкриття у зовнішньому браузері.
Для рядового користувача:
- Найпростішим рішенням буде відкрити сторінку, що переглядається в додатку і повідомляє про помилку, в якому-небудь браузері, наприклад Google Chrome, і використовувати посилання вже з нього.
- Також може допомогти оновлення програми (у якій виникає помилка), в окремих випадках – відключення програм та інструментів, які можуть впливати на роботу мережевого підключення (проксі та інші).
- Якщо ви можете прочитати текст посилання в повідомленні про помилку та зрозуміти логіку її роботи (надсилання повідомлення пошти, запуск зовнішньої програми для відправки повідомлення або аналогічні дії), достатньо виконати прописані в ній дії вручну.
- Повідомити розробника програми про проблему у відгуках про нього на Play Маркет або в іншому магазині програм.
Що стосується рішення з боку користувача програми, зазвичай йому все-таки доводиться чекати, коли проблема буде виправлена з боку розробника в наступних оновленнях, так як зробити що-небудь самостійно в обробці схем URL він не може.