Android System WebView – що за додаток та вирішення можливих проблем

Якщо ви власник Android смартфона або планшета, з великою ймовірністю ви помічали серед додатків Android System WebView: він дуже часто оновлюється (а іноді не може оновитися), в деяких випадках може викликати проблеми і серед частих питань – чи можна його видалити.

У цій статті про те, навіщо потрібна програма Android System WebView, про можливість її видалення та інші нюанси, які можуть виявитися корисними.

Призначення Android System WebView

Додаток Android System WebView

Додаток Android System WebView — один із основних системних компонентів, який використовується іншими програмами для відображення веб-контенту без відкриття окремого екземпляра браузера. Майже завжди ця програма встановлена ​​на пристроях, однак, якщо з якоїсь причини її немає (наприклад, ви видалили її за допомогою root-доступу), ви можете завантажити її з Play Маркет.

Наприклад, при використанні програм деяких інформаційних сайтів, при відкритті посилань всередині деяких програм, у тому числі від Google, в деяких іграх, коли якийсь контент з Інтернету відкривається всередині самої програми, найімовірніше це відбувається з використанням Android System WebView.

Android System WebView за своєю суттю є тим самим, що браузер Chrome, але дозволяє розробникам використовувати його можливості всередині власних програм без запуску окремого екземпляра Google Chrome. При оновленні Chrome оновлюється і Android System WebView, тому часто бачите, як ці дві програми оновлюються одночасно.

Питання про Android System WebView, можливі проблеми з програмою

Тепер відповіді на часті запитання та деякі нюанси щодо додатка:

  • Чи можна видалити Android System WebView? На актуальних версіях Android цього зробити не можна, оскільки програма потрібна для роботи багатьох інших програм, у тому числі офіційних програм від Google. Протягом короткого періоду часу, у версіях Android 7, 8 і 9 замість WebView використовувався повноважний Chrome і на деяких пристроях була можливість відключення Android System WebView, проте потім компонент знову став обов’язковим.
  • Що робити, якщо Android System WebView не оновлюється? Трапляється, що всі програми оновлюються справно, тоді як Android System WebView — ні. Якщо ви зіткнулися з цим, чіткого рішення немає. Зазвичай через якийсь час оновлення таки проходить успішно, і проблема вирішується сама собою. Але можна оновити програму після оновлення Google Chrome або використовувати інші типи з’єднання, наприклад, мобільну мережу замість Wi-Fi, використовувати VPN. Додаткові варіанти: запустити оновлення після видалення оновлень, очищення кешу Play Маркет.

Не оновлюється Android System WebView

  • Якщо після оновлення Android System WebView якісь програми, що показують веб-контент, почали працювати неправильно, можна спробувати видалити оновлення в налаштуваннях програми. Як правило це виконується через меню “Налаштування” – “Програми”, вибираємо “Android System WebView” і пункт “Видалити оновлення” в меню, проте інтерфейс видалення оновлень на Android-пристроях різних виробників може відрізнятися.

Видалити оновлень Android System WebView

  • Можлива ситуація, обернена викладеною у 2-му пункті: не оновлюється Google Chrome, доки ви вручну не оновите Android System WebView.
  • У Google Play можна знайти попередні версії Android System WebView Beta, Dev і Canary, проте пересічному користувачеві недоцільно їх встановлювати, вони призначені для розробників та тестування.

Якщо залишаються питання, що стосуються Android System WebView, задавайте їх у коментарях, по можливості, детально описавши ситуацію, постараюся допомогти.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *