Кращий лаунчер для Android

Одна з головних переваг Android перед іншими мобільними ОС – широкі можливості налаштування інтерфейсу та оформлення. Крім вбудованих засобів для цього, існують сторонні програми – лаунчери, що змінюють вигляд головного екрану, робочих столів, док-панелі, іконок, меню додатків, що додають нові віджети, анімаційні ефекти та інші можливості.

У цьому огляді – найкращі безкоштовні лаунчери для Android телефонів і планшетів українською мовою, коротка інформація про їх використання, функції та налаштування і, в деяких випадках – недоліки.

Примітка: мене можуть виправити, що правильно — «лончер» і так, я згоден, з погляду вимови англійською — це саме так. Проте понад 90 відсотків людей пишуть саме «лаунчер», тому у статті використовується саме це написання.

Nova Launcher

Nova Launcher – один з найпопулярніших безкоштовних (є і платна версія) лаунчерів для Android смартфонів і планшетів, який заслужено залишається одним з лідерів протягом останніх кількох років (деяке інше програмне забезпечення такого роду з часом, на жаль, стає гіршим).

Вигляд Nova Launcher за замовчуванням близький до такого у Google Старт (хіба що можна при початковому налаштуванні вибрати темну тему оформлення, напрямки прокручування в меню додатків).

Головне меню Nova Launcher

Усі можливості кастомізації ви можете знайти в налаштуваннях Nova Launcher, серед них (за винятком стандартних параметрів кількості робочих столів та загальних для більшості лаунчерів налаштувань):

  • Різні теми для іконок Android
  • Настроювання кольорів, розмірів іконок
  • Горизонтальне та вертикальне прокручування в меню додатків, підтримка прокручування та додавання віджетів у док-панель
  • Підтримка нічного режиму (зміна колірної температури залежно від часу)
Налаштування лаунчера Nova

Одна з важливих переваг Nova Launcher, що відзначається у відгуках багатьма користувачами, – висока швидкість роботи навіть не на найшвидших апаратах. З особливостей (не помічених мною в інших лончерах на поточний момент часу) – підтримка в меню додатків довгого натискання по додатку (у тих програмах, які підтримують це, з’являється меню з вибором швидких дій).

Довге натискання в меню Nova Launcher

Завантажити Nova Launcher можна в Google Play – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher

Microsoft Launcher (раніше називався Arrow Launcher)

Андроїд лаунчер Arrow розроблений Microsoft і, на мій погляд, у них вийшов дуже вдалий і зручний додаток.

Лаунчер Arrow для Android

Серед особливих (порівняно з іншими подібними) функцій саме в цьому лаунчері:

  • Віджети на екрані ліворуч від основних робочих столів для останніх програм, нотаток та нагадувань, контактів, документів (для деяких віджетів потрібен вхід з обліковим записом Microsoft). Віджети дуже нагадують такі на iPhone.

 Віджети Arrow Launcher

  • Налаштування жестів.
  • Шпалери Bing зі щоденною зміною (також можна міняти вручну).
  • Очищення пам’яті (втім таке є і в інших лаунчерах).
  • Сканер QR-кодів у рядку пошуку (кнопка ліворуч від мікрофона).

Ще одна помітна відмінність в Arrow Launcher — меню програм, що нагадує список програм у меню Пуск Windows 10 і підтримує за умовчанням функцію приховування програм з меню (у безкоштовній версії Nova Launcher, наприклад, функція недоступна, хоча дуже потрібна, див. Як вимкнути і приховати програми на Android).

Підводячи підсумок, рекомендую як мінімум спробувати, особливо якщо ви використовуєте сервіси Майкрософт (і навіть якщо ні). Сторінка Arrow Launcher в Play Маркет – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher

Go Launcher

Якби мене запитали про найкращий лаунчер для андроїд рівно 5 років тому, я б однозначно відповів Go Launcher (він же Go Launcher EX і Go Launcher Z).

Домашній екран Go Launcher

На сьогодні такої однозначності у моїй відповіді не буде: додаток обріс потрібними та непотрібними функціями, надмірною рекламою, і, здається, втратив у швидкості роботи. Проте, думаю, комусь може прийтись до душі, причини для цього є:

  • Величезний вибір безкоштовних та платних тем оформлення у Play Маркет.
  • Значний набір функцій, багато з яких в інших лаунчерах доступні лише платних версіях або взагалі недоступні.

 Налаштування Go Launcher

  • Блокування запуску програм (див. також: Як поставити пароль на програму Android).
  • Очищення пам’яті (хоча користь цієї дії для Android пристроїв у деяких випадках є сумнівною).
  • Власний менеджер додатків та інші утиліти (наприклад, перевірка швидкості Інтернету).
  • Набір гарних інтегрованих віджетів, ефектів для шпалер і перегортання робочих столів.

 Віджети Go Launcher

Це не повний список: у Go Launcher дійсно багато всього. Добре це чи погано судити вам. Завантажити програму можна тут: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex

На цьому завершую, але якщо ви можете запропонувати свої відмінні варіанти лаунчерів або відзначити якісь недоліки перерахованих, ваші коментарі будуть корисні.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *