Недостатньо місця в пам’яті пристрою на Android

У цій інструкції докладно про те, що робити, якщо при завантаженні будь-якої програми для Android телефону або планшета з Play Маркет ви отримуєте повідомлення про те, що не вдалося завантажити програму, оскільки недостатньо місця в пам’яті пристрою. Проблема дуже поширена, а користувач-початківець далеко не завжди може виправити ситуацію самостійно (особливо з урахуванням того, що фактично вільне місце на пристрої є). Способи в посібнику йдуть гаразд від найпростіших (і безпечних), до більш складних і здатних викликати будь-які побічні ефекти.

Насамперед кілька важливих моментів: навіть якщо ви встановлюєте програми на карту microSD, внутрішня пам’ять однаково використовується, тобто. має бути в наявності. Крім цього, внутрішня пам’ять може бути задіяна вся остаточно (потрібне місце до роботи системи), тобто. Android буде повідомляти про те, що недостатньо пам’яті раніше, ніж її вільний об’єм виявиться менше розміру програми, що завантажується.

Примітка: я не рекомендую використовувати для очищення пам’яті пристрою спеціальні програми, особливо ті з них, які обіцяють автоматично очищати пам’ять, закривати програми, що не використовуються, та інше (крім Files Go — офіційної програми для очищення пам’яті від Google ). Найчастіший ефект від таких програм – за фактом повільніша робота пристрою та швидкий розряд акумулятора телефону або планшета.

Як швидко очистити пам’ять Android (найпростіший спосіб)

Важливий момент, який слід мати на увазі: якщо на вашому пристрої встановлена ​​Android 6 або новіша версія, а також присутня карта пам’яті, відформатована як внутрішнє сховище, то при її вийманні або несправності ви завжди отримуватимете повідомлення про те, що недостатньо пам’яті ( при будь-яких діях, навіть при створенні скріншота), поки знову не встановіть цю карту пам’яті або не перейдете за повідомленням про те, що вона витягнута і не натиснете “забути пристрій” (враховуйте, що після цієї дії ви більше ніяк не зможете прочитати дані з цієї картки пам’яті).

Як правило, для користувача-початківця, який вперше зіткнувся з помилкою «недостатньо місця в пам’яті пристрою» при встановленні Android програми, найпростішим і часто успішним варіантом буде просте очищення кеша додатків, який часом може забирати дорогоцінні гігабайти внутрішньої пам’яті.

Для того, щоб очистити кеш, зайдіть в налаштування – “Сховище і USB-накопичувачі”, після цього внизу екрана зверніть увагу на пункт “Дані кеша”.

У моєму випадку це майже 2 Гб. Натисніть на цей пункт і погодьтеся на очищення кешу. Після очищення, спробуйте завантажити вашу програму знову.

У такий спосіб можна очистити кеш окремих програм, наприклад, кеш Google Chrome (або іншого браузера), а також Google Фото при звичайному використанні займає сотні мегабайт. Також, якщо помилка “Недостатньо пам’яті” викликана оновленням конкретної програми, слід спробувати очистити кеш та дані для нього.

Для очищення, зайдіть в Установки — Програми, виберіть потрібну програму, натисніть по пункту «Сховище» (для Android 5 і вище), після чого натисніть кнопку «Очистити кеш» (якщо проблема виникає при оновленні цієї програми — то використовуйте також «Очистити дані»).

До речі, зверніть увагу, що розмір у списку додатків відображає менші значення, ніж той обсяг пам’яті, який додаток і його дані фактично займають на пристрої.

Видалення непотрібних програм, перенесення на SD-карту

Загляньте в «Параметри» — «Додатки» на вашому пристрої Android. З великою ймовірністю у списку ви знайдете ті програми, які вам більше не потрібні і давно не запускалися. Видаліть їх.

Також, якщо ваш телефон або планшет має картку пам’яті, то в параметрах завантажених програм (тобто тих, які не були встановлені на пристрої, але не для всіх), ви знайдете кнопку “Перемістити на карту SD”. Використовуйте її, щоб звільнити місце у внутрішній пам’яті Android. Для нових версій Android (6, 7, 8, 9) замість цього використовується форматування карти пам’яті як внутрішній пам’яті.

Додаткові способи виправлення помилки «Недостатньо пам’яті на пристрої»

Наступні способи виправлення помилки «недостатньо пам’яті» при установці додатків на Android в теорії можуть призводити до того, що щось працюватиме неправильно (зазвичай не наводять, але все одно — на свій страх і ризик), але є досить дієвими.

Видалення оновлень та даних «Сервіси Google Play» та «Play Маркет»

 1. Зайдіть до налаштувань — програми, виберіть програми «Сервіси Google Play»
 2. Зайдіть у пункт «Сховище» (за його наявності, інакше на екрані відомостей про програму), видаліть кеш та дані. Поверніться до екрана програми.
 3. Натисніть на кнопку «Меню» та виберіть «Видалити оновлення». 
 1. Після видалення оновлень, повторіть те саме для Google Play Маркет.

Після завершення перевірте, чи з’явилася можливість встановлювати програми (якщо повідомлять про необхідність оновити сервіси Google Play — оновіть їх).

Очищення Dalvik Cache

Даний варіант застосовується не до всіх Android пристроїв, але спробуйте:

 1. Зайдіть в меню Recovery (знайдіть в Інтернеті, як зайти в кавері на вашій моделі пристрою). Дії в меню зазвичай вибираються кнопками гучності, підтвердження коротким натисканням кнопки живлення.
 2. Знайдіть пункт Wipe cache partition (важливо: у жодному разі не Wipe Data Factory Reset — цей пункт стирає всі дані та скидає телефон).
 3. У цьому пункті виберіть Advanced, а потім — Wipe Dalvik Cache.

Після очищення кешу завантажте пристрій у звичайному режимі.

Очищення папки в data (потрібно Root)

Для цього способу потрібно root-доступ, а працює він, коли помилка «Недостатньо пам’яті на пристрої» виникає при оновленні програми (причому не тільки з Play Маркет) або при встановленні програми, яка раніше вже була на пристрої. Також потрібний файловий менеджер з підтримкою root-доступу .

 1. У папці /data/app-lib/ім’я_додатку/ видаліть папку «lib» (перевірте, чи виправилася ситуація).
 2. Якщо попередній варіант не допоміг, спробуйте видалити папку /data/app-lib/ім’я_додатку/

Якщо вже у вас є root, загляньте також у data/log за допомогою файлового менеджера. Файли журналів також можуть від’їдати велику кількість місця у внутрішній пам’яті пристрою.

Неперевірені способи виправити помилку

Ці способи потрапили мені на stackoverflow, але жодного разу не були мною випробувані, а тому про їхню працездатність судити не можу:

 • За допомогою Root Explorer перенести частину програм із data/app в /system/app/
 • На пристроях Samsung (не знаю, чи на всіх) можна набрати на клавіатурі *#9900# для очищення файлів журналу, що також може допомогти.

Це всі варіанти, які я можу запропонувати на даний момент для виправлення помилок Android “Недостатньо місця в пам’яті пристрою”. Якщо у вас є власні працюючі рішення – буду вдячний вашим коментарям.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *