Помилка аутентифікації Wi-Fi на планшеті та телефоні

Одна з найпоширеніших проблем при підключенні Android телефону або планшета до Wi-Fi — помилка автентифікації, або просто напис «Збережено, захист WPA/WPA2» після спроби підключитися до бездротової мережі.

У цій статті я розповім про відомі мені способи виправити проблему автентифікації і підключитися до Інтернету, що роздається вашим Wi-Fi роутером, а також про те, чим може бути викликана така поведінка.

Збережено, захист WPA/WPA2 на Android

Зазвичай сам процес підключення при виникненні помилки автентифікації виглядає так: ви вибираєте бездротову мережу, вводите пароль від неї, після чого бачите зміну статусу: Підключення — Автентифікація — Збережено, захист WPA2 або WPA. Якщо трохи пізніше статус змінюється на «Помилка аутентифікації», при цьому саме підключення до мережі не відбувається, щось не так з паролем або налаштуваннями безпеки на роутері. Якщо ж просто пише «Збережено», то, ймовірно, справа в параметрах Wi-Fi мережі. А тепер по порядку про те, що в такому випадку можна зробити, щоб підключитись до мережі.

Збережено, захист WPA2 WPA

Важливо: Якщо ви змінюєте бездротову мережу в роутері, видаляйте збережену мережу на своєму телефоні або планшеті. Для цього в налаштуваннях Wi-Fi виберіть свою мережу та утримуйте її, доки не з’явиться меню. У даному меню є також пункт «Змінити», але з якоїсь причини, навіть на останніх версіях Android після внесення змін (наприклад, нового пароля), все одно з’являється помилка аутентифікації, у той час як після видалення мережі все гаразд.

Дуже часто така помилка буває викликана неправильним введенням пароля, при цьому користувач може бути впевнений, що вводить все правильно. Перш за все, переконайтеся, що в паролі на Wi-Fi не використовується кирилиця, а при вводі ви дотримуєтеся регістру літер (великі та маленькі). Для простоти перевірки можете тимчасово змінити пароль на роутері повністю цифровий, про те, як це зробити ви можете прочитати в інструкціях з налаштування роутера (там є інформація для всіх поширених марок і моделей) у мене на сайті (також там ви знайдете, як зайти налаштування роутера для описаних нижче змін).

Зміна параметрів бездротової мережі

Другий поширений варіант, особливо для більш старих і бюджетних телефонів і планшетів – режим Wi-Fi мережі, що не підтримується. Слід увімкнути режим 802.11 b/g (замість n або Auto) і спробувати підключитися знову. Також, в окремих випадках, допомагає зміна регіону бездротової мережі на США (або Україна, якщо у вас встановлений інший регіон).

Наступне, що варто перевірити і спробувати змінити — метод автентифікації та шифрування WPA (теж у налаштуваннях бездротової мережі роутера, пункти можуть називатися інакше). Якщо у вас за замовчуванням встановлено WPA2-Personal, спробуйте встановити WPA. Шифрування – AES.

Якщо помилка аутентифікації Wi-Fi на Android у вас супроводжує слабкий прийом сигналу, спробуйте вибрати вільний канал для бездротової мережі. Малоймовірно, але може допомогти зміна ширини каналу на 20 МГц.

Оновлення: у коментарях Кирило описав такий спосіб (який за відгуками далі у багатьох спрацював, а тому виношу сюди): Заходимо в налаштування, натискаємо кнопку Ще – Режим модему – Налаштування точки доступу та сполучення ставимо на IPv4 та IPv6 – BT-модем Вимк/ увімкніть точку доступу, потім вимкніть. (Верхній перемикач). Також зайти у вкладку VPN поставити пароль, потім прибрав у налаштуваннях. Останній етап це увімкнути/вимкнути режим польоту. Після цього мій вай-фай ожив і автоматично підключився без натискань.

Ще один спосіб, запропонований у коментарях – спробуйте задати пароль мережі Wi-Fi, що складається лише з цифр, може допомогти.

І останній спосіб, який у разі чого можете спробувати, – це автоматичне виправлення проблем за допомогою програми для Android WiFi Fixer (можна завантажити безкоштовно в Google Play). Програма автоматично виправляє багато помилок, що стосуються бездротового підключення і, судячи з відгуків, працює (хоча я не зовсім розумію, як саме).

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *