Як встановити APKS, XAPK або APKM на Android

Завантажуючи якусь гру або програму для свого Android пристрою, ви можете зіткнутися з тим, що завантажується не стандартний файл APK, що встановлюється без будь-яких проблем, а файл з одним з наступних форматів: APKS, XAPK або APKM, які не встановлюються автоматично , простим відкриттям у файловому менеджері.

У цій інструкції детально про те, як встановити APKS, XAPK або APKM на Android телефоні або планшеті і що являють собою ці файли.

Чим встановити APKS, XAPK, APKM — коротко і у справі

Спочатку коротка інформація, якщо ви готові розібратися самі і відразу перейти до установки. Для встановлення програм, представлених у зазначених форматах, потрібні сторонні установники:

Також є універсальні програми, які підтримують відразу всі зазначені формати:

 • XAPKS Installer (APKMODY)
 • APKCombo Installer (давно не оновлювалося , у Play Маркет відсутня).
 • Деякі файлові менеджери, наприклад, CX Провідник, також вміють працювати з такими установниками.

Всі наведені посилання ведуть на офіційне завантаження програми в Play Маркет, але за відсутності доступу до нього ви легко знайдете їх в Інтернеті у вигляді звичайних файлів APK.

Що це за формати додатків

Розглянуті формати розповсюдження додатків відрізняються від звичних APK:

 • APKS (Split APK)— формат, який дозволяє розділити програму на декілька різних APK, в яких окремо містяться загальні для всіх пристроїв дані, графічні ресурси для різних дозволів, залежні від платформи бібліотеки. Це дозволяє (у разі встановлення з офіційних магазинів) завантажувати лише те, що потрібно для встановлення на конкретний пристрій, а не завантажувати ресурси для всіх можливих пристроїв.
 • XAPK — формат поширення програм. від APKPure.com (сайт для завантаження файлів додатків), який крім самої програми може містити в собі файли кешу та інші необхідні дані.
 • APKM— за своєю суттю аналогічний до попереднього, але від іншого ресурсу — APKMirror. Як про APKMirror так і про APKpure я раніше писав у статті Як завантажити програми APK.

У той час як звичайні APK обробляються інсталятором Android («Установник пакетів») автоматично, за умови, що у вас включена установка з невідомих джерел (якщо не включена, вам буде запропоновано її увімкнути), програми у форматах APKS, XAPK та APKM не можуть бути оброблені автоматично і вимагають використання сторонніх інсталяторів. Всі вищенаведені установники працюють приблизно схожим чином. Далі наведу докладний приклад для Split APKS Installer (SAI) і коротко опишу кроки в інших установниках.

Для встановлення APKS у Split APKS Installer:</strong >

 1. Запустіть програму SAI та натисніть кнопку «Встановити APK».
 1. На запит “Як ви хочете вибрати файли для встановлення” можна вибрати будь-який варіант, але з вбудованим системним файловим менеджером може бути зручніше (“Вбудований файлпікер”). Потрібно дати дозвіл програмі на доступ до даних.
 1. Позначте файл або файли APKS, які потрібно інсталювати, і натисніть кнопку «Вибрати».
 1. Виберіть, які компоненти з файлу APKS потрібно встановити (за замовчуванням будуть вибрані всі компоненти для поточного Android пристрою та мови).
 1. Натисніть кнопку «Встановити» та підтвердіть інсталяцію.

Готово, APKS буде встановлено.

 • Split APKS Installer має безліч додаткових корисних налаштувань, таких як підписування APK, вибір типу та місця встановлення, але без необхідності та розуміння, що саме ви налаштовуєте їх краще не чіпати: оптимальними будуть налаштування за замовчуванням.
 • Ви також можна зберігати вже встановлені на пристрої програми у вигляді APK/APKS за допомогою SAI, для цього використовуйте вкладку «Бекап».

XAPK Installer дуже простий у використанні:

 1. Надайте необхідні дозволи (установлення пакетів та доступ до файлів).
 2. Натисніть «Встановити файли .XAPK».
 1. Вкажіть шлях до XAPK або дозвольте установнику автоматично знайти такі файли на пристрої.
 2. Натисніть на кнопку встановлення та підтвердіть інсталяцію програми.

APKMirror Installer працює за схожим принципом:

У головному вікні програми натисніть “Browse Files”.

 1. Вкажіть шлях до файлу APKM для встановлення (за замовчуванням відкриється папка «Завантаження»).
 1. Натисніть «Install Package», щоб інсталювати.

Всі вказані інсталятори, за наявності їх на телефоні, можуть бути призначені як стандартні програми для відкриття вибраних типів файлів:

Якщо вам потрібна підтримка одразу декількох форматів додатків, рекомендую звернути увагу на XAPKS Installer (APKMODY).

Цей установник має такий самий інтерфейс, як у SAI, і дозволяє встановлювати APKS, XAPK, APKM і звичайні APK, у тому числі з ZIP-файлів.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *