Помилка при синтаксичному аналізі пакета на Android

Одна з проблем, з якими можна зіткнутися при встановленні програми apk на Android – повідомлення: “Синтаксична помилка” – помилка при синтаксичному аналізі пакета з єдиною кнопкою Ок (Parse Error. В англомовному інтерфейсі).

Для користувача-початківця таке повідомлення може бути не цілком зрозумілим і, відповідно, не ясно, як її виправити. У цій статті докладно про те, чому виникає помилка при синтаксичному аналізі пакета на Android і як її виправити.

Синтаксична помилка при установці програми на Android – основна причина

Помилка при синтаксичному аналізі пакета на Android

Найпоширеніша причина того, що виникає помилка при синтаксичному аналізі під час встановлення програми з apk – непідтримувана версія Android на вашому пристрої, при цьому, не виключено, що раніше ця програма працювала справно, але його нова версія перестала.

Примітка: якщо помилка з’являється при установці програми з Play Маркет, то навряд чи справа в непідтримуваній версії, оскільки в ньому відображаються лише програми, що підтримуються вашим пристроєм. Проте, можливо, «Синтаксична помилка» при оновленні вже встановленої програми (якщо нова версія не підтримується пристроєм).

Найчастіше причина криється саме в «старій» версії Android у випадках, коли на вашому пристрої встановлені версії до 5.1 або використовується емулятор Android на комп’ютері (у яких теж зазвичай встановлена ​​Android 4.4 або 5.0). Однак, і в новіших версіях можливий цей же варіант.

Щоб визначити, чи в цьому причина, ви можете вчинити так:

  1. Зайдіть на https://play.google.com/store/apps і знайдіть програму, яка викликає помилку.
  2. Перегляньте сторінку програми у розділі «Додаткова інформація» про потрібну версію Android. Необхідна версія Android для програми

Додаткова інформація:

  • Якщо ви заходите в браузері на Play Маркет, увійшовши під тим же обліковим записом Google, що використовується на вашому пристрої, ви побачите відомості про те, чи ваші пристрої підтримують цю програму під його назвою.
  • Якщо встановлюваний додаток завантажується зі стороннього джерела у вигляді файлу apk, а при пошуку в Play Маркет на телефоні або планшеті не знаходиться (при цьому точно присутній в магазині додатків), то справа, ймовірно, також у тому, що вона у вас не підтримується.

Як бути в цьому випадку і чи можна виправити помилку синтаксичного аналізу пакета? Іноді є: можна спробувати пошукати більш старі версії цієї програми, які можна встановити на вашу версію Android, для цього, наприклад, можна використовувати сторонні сайти з цієї статті: Як завантажити apk на комп’ютер (другий спосіб).

На жаль, це не завжди можливо: є програми, які з першої версії підтримують Android не нижче 5.1, 6.0 і навіть 7.0.

Також існують програми, сумісні лише з певними моделями (марками) пристроїв або з певними процесорами і викликають помилку, що розглядається, на всіх інших пристроях незалежно від версії Android.

Додаткові причини помилки синтаксичного аналізу пакету

Якщо справа не у версії або синтаксична помилка виникає при спробі інсталяції програми з Play Маркет, можливі наступні варіанти причини та способів виправити ситуацію:

  • У всіх випадках, коли мова йде про програму не з Play Маркет, а зі стороннього файлу .apk, переконайтеся, що в Налаштування — Безпека на вашому пристрої включено пункт «Невідомі джерела». Дозволити встановлення додатків із невідомих джерел».

 Встановлення додатків із невідомих джерел

  • Антивірус або інше захисне програмне забезпечення на вашому пристрої можуть заважати установці програм, спробуйте тимчасово відключити або видалити його (за умови, що впевнені в безпеці програми).
  • Якщо ви завантажуєте програму зі стороннього джерела і зберігаєте на карту пам’яті, спробуйте використовувати файловий менеджер, перенести файл apk у внутрішню пам’ять і запустити звідти за допомогою цього файлового менеджера (див. Кращі файлові менеджери для Android). Якщо ви і так відкриваєте apk через сторонній файловий менеджер, спробуйте очистити кеш і дані цього файлового менеджера і повторити процедуру.
  • Якщо файл .apk перебуває у вигляді вкладення в листі електронної пошти, попередньо збережіть його у внутрішню пам’ять телефону або планшета.
  • Спробуйте завантажити файл з іншого джерела: можливий варіант, коли у сховищі на якомусь сайті файл пошкоджений, тобто. порушено його цілісність.

Ну і на завершення ще три варіанти: іноді проблему вдається вирішити, включивши налагодження по USB (хоча мені і незрозуміла логіка), зробити це можна в меню розробника (див. Як включити режим розробника на Android).

Налагодження USB на Android

Також, щодо пункту про антивіруси та захисне ПЗ, можливі випадки, коли установці заважає і якийсь інший, «звичайний», додаток. Щоб виключити цей варіант, спробуйте встановити програму, яка викликає помилку, у безпечному режимі (див. Безпечний режим Android).

І останнє, може стати в нагоді розробнику-початківцю: в деяких випадках, якщо перейменувати файл .apk підписаної програми, при встановленні він починає повідомляти про те, що сталася помилка при синтаксичному аналізі пакета (або there was an error parsing the package в емуляторі/пристрої англійською мові).

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *