Режим розробника Android

Режим розробника на планшетах і телефонах Android додає набір спеціальних функцій в налаштування пристрою, призначені для розробників, але іноді затребувані звичайними користувачами пристроїв (наприклад, для включення налагодження по USB і подальшого відновлення даних, установки кастомного рекавер , запису екрана за допомогою команд adb shell і інших цілей).

У цій інструкції – про те, як увімкнути режим розробника на Android починаючи з версій 4.0 і закінчуючи останніми 6.0 і 7.1, а також про те, як вимкнути режим розробника та прибрати пункт «Для розробників» з меню налаштувань андроїд-пристрою.

Примітка: далі використовується стандартна структура меню Android, як на телефонах Moto, Nexus, Pixel, практично ті ж пункти і на Samsung, LG, HTC, Sony Xperia. Буває, що деякі пристрої (зокрема, MEIZU, Xiaomi, ZTE) потрібні пункти меню називаються трохи інакше чи перебувають усередині додаткових розділів. Якщо ви не побачили наведений у посібнику пункт відразу, перегляньте всередині «Додатково» та подібні розділи меню.

Як увімкнути режим розробника Android

Увімкнення режиму розробника на телефонах і планшетах з Android 6, 7 і попередніх версій відбувається однаково.

Необхідні кроки для того, щоб у меню з’явився пункт “Для розробників”

  1. Зайдіть у налаштування та внизу списку відкрийте пункт «Про телефон» або «Про планшет».
  2. Наприкінці списку даних про ваш пристрій знайдіть пункт «Номер зброї» (для деяких телефонів, наприклад, MEIZU — «Версія MIUI»).

 Відкрити інформацію про пристрій Android

  1. Почніть натискати по цьому пункті. Під час цього (але не з перших натискань) з’являтимуться повідомлення про те, що ви на вірному шляху до того, щоб увімкнути режим розробника (різні повідомлення на різних версіях андроїда).
  2. Наприкінці процесу ви побачите повідомлення “Ви стали розробником!” — це означає, що режим розробника Android успішно увімкнено.

 Режим розробника Android увімкнено

Тепер, щоб зайти в параметри режиму розробника ви можете відкрити “Налаштування” – “Для розробників” або “Налаштування” – “Додатково” – “Для розробників” (на Meizu, ZTE та деяких інших). Може знадобитися перевести перемикач режиму розробника в положення «Увімк.».

Меню режиму розробника на Android

Теоретично, на якихось моделях пристроїв із сильно модифікованою операційною системою, спосіб може не спрацювати, проте мені поки що такого бачити не доводилося (успішно спрацьовувало і за змінених інтерфейсів налаштувань на деяких китайських телефонах).

Як вимкнути режим розробника Android та прибрати пункт меню «Для розробників»

Питання про те, як відключити режим розробника Android і зробити так, щоб у «Налаштування» не відображався відповідний пункт меню, ставиться частіше, ніж питання про його включення.

Стандартні налаштування Android 6 і 7 у пункті «Для розробників» мають перемикач УВІМК-ВИКЛ для режиму розробника, проте при вимкненні режиму розробника таким чином сам пункт не зникає з налаштувань.

Щоб прибрати його, виконайте такі дії:

  1. Зайдіть до налаштувань — програми та увімкніть відображення всіх програм (на Samsung це може виглядати як кілька вкладок).
  2. Знайдіть програму «Settings» у списку та натисніть по ньому.
  3. Відкрийте пункт «Сховище».
  4. Натисніть “Стерти дані”.
  5. При цьому ви побачите попередження про те, що всі дані, включаючи облікові записи будуть видалені, але насправді все буде в порядку і ваш обліковий запис Google та інші нікуди не подінуться.
  6. Після того, як дані програми «Налаштування» були видалені, пункт «Для розробників» зникне з меню Android.

 Вимкнути та видалити режим розробника Android

У деяких моделях телефонів і планшетів недоступно пункт «Стерти дані» для «Установки». У цьому випадку видалити режим розробника з меню вийде лише скинувши телефон на заводські налаштування з втратою даних.

Якщо зважитеся на цей варіант, то збережіть усі важливі дані поза Android пристрою (або синхронізуйте їх з Google), а потім зайдіть в “Налаштування” – “Відновлення, скидання” – “Скидання налаштувань”, уважно прочитайте попередження про те, що саме представляє скидання і підтвердьте початок відновлення заводських налаштувань, якщо згодні.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *