Програма не встановлена ​​при установці APK на Android – чому і що робити?

Одна з найпоширеніших проблем при встановленні Android додатків із завантажених зі сторонніх сайтів файлів APK — повідомлення «Додаток не встановлено», повторні запуски установки, як правило, теж нічого не дають.

Чому телефон пише, що програма не інстальована

Найчастіші причини, з яких ви можете побачити «Додаток не встановлений» на вашому Android телефоні:

 • Випадковий збій у поточному стані ОС
 • Несумісність APK з вашою версією Android.
 • Несумісність програми з вашим пристроєм, навіть за наявності потрібної версії Android.
 • Нестача внутрішньої пам’яті для встановлення програми.
 • Установлювана програма вже є на телефоні, але іншої версії і підписано іншим сертифікатом.
 • Google Play Захист запобігає установці програми.
 • Ушкодження APK файлу.
 • Проблеми з ім’ям файлу або файловим менеджером.

Варіанти вирішення для кожної із зазначених причин ви знайдете в наступному розділі інструкції.

У поодиноких випадках можливі й інші причини проблеми, але, здебільшого, вони мають відношення до зазначених вище і будуть додатково розглянуті в заключній частині цього матеріалу.

Що робити, якщо програма не встановлена, як виправити проблему та встановити програму

Передусім рекомендую переконатися, що встановлюваний вами файл APK підходить для:

 • Вашій версії Android (як правило, інформація про мінімальні та сумісні версії Android вказується на сторінці завантаження). Якщо це не так, можливо ви зможете знайти більш ранню або навпаки нову версію програми, що підтримується вашим телефоном.
 • Вашого пристрою. Деякі програми призначені для певних пристроїв. Наприклад, вище ви могли побачити скріншоти зі спробою встановлення сервісів Sony на смартфон Samsung Galaxy і файлового менеджера Samsung на смартфон з чистою ОС Android — в обох випадках це, в результаті дає повідомлення «Додаток не встановлений». До речі: для популярних додатків, «заточених» під певні марки та моделі пристроїв в Інтернеті, часто можна знайти спеціальні модифіковані версії, що працюють на будь-яких Android смартфонах.

Якщо програма гарантовано сумісна, рекомендую такі кроки для вирішення проблеми:

 1. Перезавантажте телефон: утримуйте кнопку живлення та натисніть кнопку «Перезавантажити» або «Перезапустити». Після перезавантаження перевірте, чи буде встановлена ​​установка.
 1. Перевірте, скільки місць вільно у внутрішньому сховищі телефону (у файловому менеджері, у Налаштування — Обслуговування пристрою — Пам’ять, у Налаштування — Сховище або за допомогою пошуку слова «Пам’ять» або «Сховище» в налаштуваннях телефону) і, якщо пам’ять майже закінчується (її менше ніж розмір встановлюваного APK, помножений в 3-5 разів), очистіть її від непотрібних файлів: можна видалити програми, що давно не використовуються, перенести фото і відео на карту пам’яті або вжити інших дій.
 1. Якщо ви встановлюєте APK програми, яка вже є на вашому телефоні, але іншої версії, спробуйте виконати чисту установку, попередньо видаливши наявну версію програми.
 2. Метод тільки під вашу відповідальність, оскільки він потенційно небезпечний і може призвести до встановлення потенційно небезпечних програм: відключіть Play Захист. Для цього зайдіть у програму Google Play (Play Маркет), натисніть по значку профілю праворуч вгорі і виберіть пункт «Play Захист», потім натисніть по значку налаштувань. Вимкніть сканування програм за допомогою програми Play Захист. Якщо спосіб не спрацює, рекомендую включити Play Захист знову.
 1. Перевірте, а чи виконується установка, якщо запустити (відкрити) файл з іншого файлового менеджера. При відсутності такого, спробуйте видалити кеш і дані в поточному файловому менеджері в (шлях може злегка відрізнятися на різних телефонах) Налаштування — Додатки — всі програми — назва вашого файлового менеджера — сховище і кеш (або «Пам’ять») — Очистити кеш і очистити дані.
 1. Увімкніть показ системних програм у списку «Всі програми» та очистити кеш та дані для програм «Установник пакетів» та «Установник додатків».
 2. Спробуйте завантажити APK цієї ж програми, але з іншого джерела: не виключено, що файл був пошкоджений під час завантаження або зберігається у пошкодженому вигляді в початковому джерелі.
 3. Є повідомлення, що надто довге ім’я файлу APK, що містить кирилицю та спецсимволи, іноді призводить до проблеми «Додаток не встановлений». Можна спробувати перейменувати файл.

У більшості випадків один із запропонованих способів допомагає вирішити проблему та встановити програму, за умови, що вона може бути встановлена ​​на ваш телефон.

Додаткова інформація

Якщо помилка «Додаток не встановлений» продовжує з’являтися Можливо, наступні кілька моментів можуть допомогти розібратися:

 • Можлива ситуація, коли сторонній антивірус блокує інсталяцію програми. Якщо такі є в телефоні, спробуйте тимчасово зупинити захист. Під вашу відповідальність, як і у випадку із Play Захистом.
 • Якщо всі завантаження на вашому телефоні виконуються на картку пам’яті, спробуйте завантажити файл APK відразу у внутрішню пам’ять на випадок, якщо пошкодження файлу виникають через проблеми з карткою пам’яті.
 • Якщо на вашому Android телефоні налаштовано кілька облікових записів користувачів, під якими можна входити незалежно, за деякими повідомленнями помилка може з’являтися після наступної черги подій: установки програми для всіх користувачів, видалення його для одного з них (замість використання “Видалити для всіх користувачів”), спроби повторної установки. Рішення — видалити програму для всіх користувачів перед тим, як інсталювати знову.
 • Якщо проблема виникає з вашою власною програмою, рекомендую вивчити Stack Overflow на запит «App not installed» : причини можуть бути різними — від параметрів, заданих при створенні APK до помилок у маніфесті програми.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *