Швидко розряджається телефон Android – вирішуємо проблему

Нарікання на тему того, що швидко розряджається телефон Samsung або будь-який інший (просто смартфони цієї марки частіше зустрічаються), Андроїд жере батарею і його ледве вистачає на добу, всі чули не раз і, швидше за все, стикалися з цим і самі.

У цій статті дам, сподіваюся, корисні рекомендації про те, що робити, якщо акумулятор телефону швидко розряджається на ОС Android. Приклади я показуватиму в 5-й версії системи на Nexus, але все те саме підійде і для 4.4 і попередніх, для телефонів Samsung, HTC та інших, хіба що шлях до налаштувань може трохи відрізнятися.

Не варто очікувати, що час роботи без зарядки після виконання рекомендацій збільшиться в рази (це ж Android все-таки він дійсно швидко з’їдає акумулятор) – але вони цілком можуть зробити розряд батареї не настільки інтенсивним. Також відразу зазначу, що якщо ваш телефон розряджається під час якоїсь гри, то тут нічим не допоможеш, крім придбання телефону з більш ємним акумулятором (або окремого акумулятора високої ємності).

Ще одна примітка: ці рекомендації не зможуть допомогти, якщо у вас пошкоджений акумулятор: здувся, внаслідок використання зарядних пристроїв з невідповідною напругою і силою струму, були фізичні на нього або просто вичерпаний його ресурс.

Мобільний зв’язок та Інтернет, Wi-Fi та інші модулі зв’язку

Друге, після екрану (і перше при вимкненому екрані), що інтенсивно споживає заряд батареї в телефоні, – це модулі зв’язку. Здавалося б, що тут можна налаштувати? Однак є цілий набір настройок зв’язку Android, які допоможуть оптимізувати витрати батареї.

  • 4G LTE — для більшості регіонів сьогодні не слід включати мобільний зв’язок та Інтернет 4G, оскільки внаслідок невпевненого прийому та постійного автоматичного перемикання на 3G ваша батарея живе менше. Для того, щоб вибрати 3G як основний стандарт зв’язку, зайдіть в Налаштування — Мобільні мережі — Ще й змініть тип мережі.

 Зміна LTE на 3G

  • Мобільний Інтернет – у багатьох користувачів постійно підключений мобільний Інтернет на Android, на це навіть не звертається увага. Однак, більшості з них він не потрібний весь цей час. Щоб оптимізувати витрату акумулятора, рекомендую підключатися до Інтернету від оператора зв’язку тільки за потребою.
  • Bluetooth – також краще вимкнути і задіяти модуль Bluetooth тільки за потребою, яка в більшості випадків виникає не так часто.
  • Wi-Fi — так само, як і в останніх трьох пунктах, слід включати лише в тих випадках, коли вам це потрібно. Додатково до цього, в налаштуваннях Wi-Fi краще вимкнути повідомлення про наявність загальнодоступних мереж та пункт «Завжди шукати мережі».

 Збереження енергії Wi-Fi на Android

Такі речі, як NFC і GPS, також можна віднести до модулів зв’язку, що споживають енергію, але я вирішив описати їх у розділі про датчики.

Екран

Екран майже завжди є основним споживачем енергії на Android телефоні або іншому пристрої. Чим яскравіше – тим швидше розряджається акумулятор. Іноді має сенс, особливо перебуваючи в приміщенні, зробити його менш яскравим (або дозволити телефону автоматично регулювати яскравість, хоча в даному випадку енергія витрачається на роботу датчика освітленості). Також злегка заощадити можна, встановивши менший час до автоматичного відключення екрану.

Згадуючи про телефони Samsung, слід зазначити, що на тих з них, де використовуються AMOLED дисплеї, знизити витрати енергії можна, встановивши темні теми оформлення та шпалери: чорні пікселі на таких екранах майже не потребують живлення.

Датчики і не тільки

Вимкнення непотрібних функцій Android

Ваш Android телефон забезпечений безліччю датчиків, що служать для різних цілей і споживають батарею. Вимкнувши або обмеживши їх використання, можна продовжити час роботи телефону від акумулятора.

  • GPS – модуль супутникового позиціонування, який деяким із власників смартфонів не дуже потрібний і використовується вкрай рідко. Ви можете вимкнути GPS модуль через віджет в області сповіщень або на екрані Android (віджет «Енергозбереження»). Крім цього, рекомендую зайти в Налаштування та в розділі «Особисті дані» вибрати пункт «Місце розташування» та вимкнути там надсилання даних про місцезнаходження.

 Віджет енергозбереження

  • Автоматичний поворот екрана – рекомендую відключити, оскільки ця функція задіяє в роботі гіроскоп/акселерометр, який також споживає багато енергії. Додатково до цього, на Android 5 Lolipop я б рекомендував відключити програму Google Fit, яка також використовує ці датчики у фоновому режимі (про відключення програм написано далі).
  • NFC — все більша кількість Android телефонів сьогодні оснащується модулями зв’язку NFC, проте людей, які активно їх використовують, не так вже й багато. Можна вимкнути у розділі «Безпровідні мережі» — «Ще».
  • Вібровідгук – це не зовсім стосується датчиків, але напишу тут. За замовчуванням на Android включена вібрація при торканні екрана, функція ця досить енерговитратна, оскільки використовуються механічні частини, що рухаються (електромотор). Щоб заощадити заряд, можна вимкнути цю функцію в Установки — Звуки та сповіщення — Інші звуки.

 Вимкнення вібровідгуку

Здається, щодо цієї частини нічого не забув. Переходимо до наступного важливого пункту – програми та віджети на екрані.

Програми та віджети

Використання батареї додатками

Запущені на телефоні програми, само собою зрозуміло, активно використовують батарею. Які і якою мірою ви можете подивитися, якщо зайдете в Настройки — Батарея. Ось деякі речі, на які слід звернути увагу:

  • Якщо великий відсоток розряду припадає на гру або іншу важку програму (камера, наприклад), яку ви постійно використовуєте – це цілком нормально (за винятком деяких нюансів, про них буде далі).
  • Буває, що додаток, який, за ідеєю не повинен споживати багато енергії (наприклад, читалка новин), навпаки активно жере батарею — зазвичай це говорить про криво зроблене ПЗ, слід подумати: чи справді воно вам потрібно, можливо, слід замінити його на який- чи аналогом.
  • Якщо ви використовуєте якийсь дуже крутий лаунчер, з 3D ефектами та переходами, а також анімовані шпалери, теж рекомендую задуматися, чи варто оформлення системи часом значної витрати акумулятора.
  • Віджети, особливо ті з них, які постійно оновлюються (або просто намагаються оновитися, навіть коли немає Інтернету), теж нехило споживають. Чи всі вам необхідні? (Мій особистий досвід – встановив віджет зарубіжного журналу про технології, він примудрився на телефоні з вимкненим екраном та інтернетом розрядити його за ніч повністю, але це скоріше до пункту про погано зроблені програми).
  • Зайдіть в налаштування — Передача даних і перегляньте, чи всі програми, які постійно використовують передачу даних через мережу, використовуються вами? Може, чи варто видалити або відключити деякі з них? Якщо ваша модель телефону (таке є на Samsung) підтримує обмеження трафіку окремо для кожної програми, можна скористатися цією функцією.

 Передача даних додатками

  • Видаліть непотрібні програми (налаштування — Програми). Також відключіть там системні програми, які не використовуєте (Преса, Google Fit, Презентації, Документи, Google+ і т.п. Тільки будьте обережні, не відключіть попутно та необхідні сервіси Google).
  • Багато програм показують сповіщення, часто не потрібні. Їх також можна відключити. Для цього в Android 4 можна скористатися меню Установки — Програми та вибравши таку програму зняти позначку «Показувати повідомлення». Ще один спосіб, для Android 5 зробити те ж саме – зайти в Налаштування – Звуки та сповіщення – Повідомлення додатків і відключити їх там.
  • В окремих програмах, що активно використовують Інтернет, є власні налаштування інтервалів оновлення, включення та відключення автоматичної синхронізації та інші опції, які можуть допомогти в продовженні автономної роботи телефону.
  • Не особливо використовуйте всілякі таск-кілери та чистильники Андроїд від запущених програм (або робіть це з розумом). Більшість з них для більшого ефекту закривають все, що тільки можна (і ви радієте індикатору звільненої пам’яті, який бачите), а відразу після цього телефон знову починає запускати необхідні йому, але закриті щойно процеси – в результаті витрата батареї зростає дуже значно. Як бути? Зазвичай достатньо виконати всі попередні пункти, позбавившись непотрібних програм, а після цього просто натискати «квадратик» і скидати непотрібні вам додатки.

Функції енергозбереження на телефоні та програми для продовження роботи від батареї на Android

Сучасні телефони та Android 5 сам по собі мають вбудовані функції енергозбереження, для Sony Xperia – це Stamina, у Samsung – просто опції заощадження енергії в налаштуваннях. При використанні цих функцій зазвичай обмежується тактова частота процесора, анімації, відключаються необхідні опції.

Режим енергозбереження на Android 5

На Android 5 Lollipop режим енергозбереження можна увімкнути або налаштувати автоматичне його увімкнення через Налаштування – Батарея – натискання по кнопці меню праворуч вгорі – Режим енергозбереження. До речі, в екстрених випадках він справді дає телефону пару додаткових годин роботи.

Налаштування режиму енергозбереження

Також існують окремі програми, які виконують ті ж функції та обмежують використання акумулятора на Android. На жаль, більшість цих додатків просто створюють видимість, що вони щось оптимізують, незважаючи на хороші відгуки, і по суті просто закривають процеси (які, як я писав вище, відкриваються знову, призводячи до зворотного ефекту). А хороші відгуки, як і в багатьох подібних програмах, з’являються лише завдяки продуманим та красивим графікам та діаграмам, що викликають відчуття того, що це дійсно працює.

З того, що мені вдалося відшукати, дійсно порекомендувати можу лише безкоштовний додаток Accubattery, що містить відмінний набір функцій енергозбереження, що дійсно працюють і гнучко налаштовуються, здатних допомогти, коли швидко розряджається Android телефон. Завантажити програму можна безкоштовно з Play Маркет тут: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery

Як зберегти сам акумулятор

Я не знаю, чому так відбувається, але чомусь співробітники, що продають телефони в мережевих магазинах, досі умудряються рекомендувати «розкачати акумулятор» (а практично всі Android телефони сьогодні використовують Li-Ion або Li-Pol акумулятори), повністю розрядивши зарядивши його кілька разів (може вони роблять це за інструкцією, спрямованою на те, щоб ви частіше змінювали телефони?). Зустрічаються такі поради і в авторитетних видань.

Будь-хто, хто візьметься перевірити це твердження у спеціалізованих джерелах, зможе ознайомитися з інформацією (підтвердженою лабораторними випробуваннями) про те, що:

  • Повна розрядка Li-Ion та Li-Pol акумуляторів знижує кількість циклів їхнього життя в рази. З кожною такою розрядкою знижується ємність акумулятора, відбувається хімічна деградація.
  • Заряджати такі акумулятори слід тоді, коли є така можливість, не очікуючи на певний відсоток розряду.
Збереження Li-Ion батареї

Це в тій частині, яка стосується того, як розкачати акумулятор смартфона. Є й інші важливі моменти:

  • По можливості використовуйте рідний зарядний пристрій. Незважаючи на те, що майже скрізь у нас зараз Micro USB, і ви сміливо заряджаєте телефон зарядкою від планшета або через USB комп’ютера, перший варіант не дуже хороший (від комп’ютера, при використанні нормального блоку живлення та з чесними 5 В і < 1 А — все ОК). Наприклад, на виході моєї зарядки телефону 5 В і 1.2 А, а планшета – 5 В і 2 А. І ті ж самі тести в лабораторіях говорять про те, що якщо я заряджатиму телефон другим зарядним пристроєм (за умови, що його акумулятор робився з розрахунком на перше), я серйозно втрачу у кількості циклів перезарядки. Ще сильніше скоротиться їх кількість, якщо я використовуватиму зарядний пристрій з напругою 6 В.
  • Не залишайте телефон на сонці та в спеці – цей фактор може здаватися вам не дуже значущим, але насправді він також значно впливає на тривалість нормальної роботи акумулятора Li-Ion та Li-Pol.

Мабуть, я видав усе, що знаю про збереження заряду на Android пристроях. Якщо є що додати — чекаю в коментарях.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *