Як дізнатися MAC-адресу на Android телефоні

Якщо для тих чи інших цілей вам знадобилося дізнатися MAC-адресу телефону Android — зробити це порівняно легко, незалежно від версії системи або марки телефону. Але потрібно враховувати, що на вашому телефоні є відразу кілька MAC-адрес: для Wi-Fi, MAC-адреса Bluetooth, а в деяких випадках і окрема фізична адреса Ethernet.

У цій інструкції детально про те, як подивитися MAC-адресу спочатку на телефоні з чистою ОС Android, потім на смартфонах Samsung Galaxy.

Як подивитися MAC-адресу на телефоні Android з чистою ОС

Спочатку про перегляд MAC-адреси на чистій системі Android однієї з останніх версій. Якщо у вашому випадку пункти меню будуть трохи відрізнятися, найімовірніше за аналогією ви можете знайти потрібний пункт і на своєму пристрої:

  1. Зайдіть до Установки — Про телефон.

Про телефон у налаштуваннях Android

  1. Прокрутіть сторінку інформації про телефон вниз, там ви побачите MAC-адресу Wi-Fi і MAC-адресу Bluetooth вашого Android.

MAC-адреса в налаштуваннях Android

Увага: якщо в потрібних пунктах ви бачите напис «Недоступно», це означає, що модулі Wi-Fi або Bluetooth відключені.

Ще одна можливість дізнатися MAC-адресу Wi-Fi на Android знаходиться в Налаштування — Мережа та Інтернет — Wi-Fi — натискання на кнопку налаштувань у поточної мережі, до якої ви підключені.

MAC-адреса в налаштуваннях Wi-Fi на Android

На наступному екрані у відомостях про мережу потрібно буде натиснути «Додатково» та переглянути поточну MAC-адресу.

MAC-адреса на смартфоні Samsung Galaxy

Дізнатися MAC-адресу на телефонах Samsung Galaxy можна майже так само, як і в попередньому варіанті, але є деякі особливості. У базовому варіанті потрібно виконати такі дії:

  1. Зайдіть до Установки — Відомості про телефон.
  2. Натисніть «Стан» і на наступному екрані ви зможете переглянути MAC-адресу Wi-Fi та адресу Bluetooth (а також MAC-адресу Ethernet для окремих моделей телефону). Якщо ви бачите напис «Недоступно», то відповідний бездротовий модуль вимкнено і його слід увімкнути, щоб побачити фізичну адресу мережного пристрою.

MAC-адреса на Samsung Galaxy

Однак, на Samsung Galaxy може мати місце один нюанс: якщо в Налаштування — Підключення — Wi-Fi — кнопка налаштувань поточної Wi-Fi мережі в пункті «Тип MAC-адреси» встановлено «Рандомізована MAC-адреса» (автоматична зміна MAC-адреси при підключення, іноді може негативно впливати на стабільність підключення), то адреса з налаштувань може не збігатися з фактичною MAC-адресою Wi-Fi.

У цьому випадку, щоб дізнатися дійсну MAC-адресу телефону, у параметрах Wi-Fi натисніть по кнопці меню праворуч вгорі, виберіть пункт «Додатково» і прокрутіть сторінку внизу, там буде вказана та MAC-адреса, яку телефон має зараз.

Рандомізована MAC-адреса на Samsung

На завершення ще одна можливість: якщо ви можете зайти в налаштування вашого Wi-Fi роутера, там, у списку клієнтів, відображається список підключених зараз пристроїв, зазвичай з їх MAC-адресами і іноді з ім’ям, за яким можна визначити, якому пристрою ця адреса належить.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *