Чому гріється телефон Android чи iPhone

Незалежно від того, якої марки та на якій ОС ваш смартфон: Android або iPhone, ви можете зіткнутися з тим, що телефон сильно гріється, а акумулятор сідає як під час роботи чи заряджання, так і без видимих ​​причин.

У цій статті про те, чому може грітися телефон, що саме в ньому може викликати нагрівання, коли це є нормальною поведінкою пристрою, а в яких випадках є сенс турбуватися.

Компоненти, що нагріваються в сучасних смартфонах

У вашому телефоні є два основних компоненти, які можуть сильно нагріватися (це не єдині такі компоненти, але зазвичай саме в них):

 • Процесор
 • Акумулятор (батарея)

Процесор нагрівається при високих навантаженнях, найчастіше йдеться про ігри, але це не єдиний варіант: наприклад, він може грітися при тривалій зйомці відео (бо йде його кодування, яке потребує ресурсів процесора), якихось робочих завдань, а для деяких , слабших процесорів і при порівняно нескладних завданнях на кшталт перегляду відео.

У свою чергу, батарея нагрівається під час заряджання (особливо коли використовується функція «Швидка зарядка» і, навпаки, при швидкому розряді, який, у свою чергу, може бути викликаний інтенсивним використанням процесора та інших компонентів (бездротової мережі, GPS), а також ступенем яскравості екрану.

Серед додаткових нюансів можна відзначити:

 • Нагрів буде відчуватися більшою мірою при вищій температурі навколишнього середовища (наприклад, влітку в +30 телефон при виконанні тих же завдань буде гарячішим, ніж при кімнатній температурі +20).
 • Різні процесори гріються різною мірою. Наприклад, вважається, що з інших рівних процесори MediaTek (MTK) гарячіші, ніж Qualcomm.
 • Ступінь того, як відчувається нагрівання телефону, залежатиме від конкретної моделі: від компонування внутрішніх компонентів, пристрою системи охолодження, матеріалу корпусу.
 • У деяких випадках нагрівання може бути викликано поганим зв’язком з мережею оператора стільникового зв’язку.
 • Якщо ви останнім часом поміняли чохол для телефону, це теж може спричинити нагрівання, якщо він заважає нормальному відводу тепла.

У яких випадках те, що телефон швидко гріється нормально

Для початку про сценарії, коли нагрів телефону не повинен сильно вас турбувати, тому що є цілком нормальним явищем:

 1. Ви граєте у «важку» гру. Особливо якщо водночас телефон перебуває на зарядці. Більше того, деякі ігри, які не відрізняються відмінною графікою, бувають погано оптимізовані, що також навантажує процесор вашого телефону. Також не слід дивуватися, що при таких іграх батарея розряджається дуже швидко, див. Швидко розряджається Android, Швидко розряджається iPhone.
 2. Ви використовуєте телефон як навігатор, особливо якщо це відбувається в автомобілі та телефон підключений до зарядки.
 3. Ви працюєте з якимись програмами, які потребують значних обчислювальних ресурсів. Такі зараз є і для Android, і для iPhone. Як правило, це щось пов’язане з графікою та відео, але можуть бути й інші варіанти, наприклад, при інтенсивному закачуванні чогось у торрент-клієнті пристрій також нагріватиметься, і, звичайно, при виконанні різних тестів продуктивності.
 4. Виконується оновлення відразу кількох програм або якоїсь великої програми: це досить енергоємний процес. Також, якщо на телефоні встановлено значну кількість програм, які виконують автоматичну синхронізацію, це може викликати нагрівання.
 5. Телефон лежить на зарядці, особливо якщо використовуються функції на кшталт Quick Charge. Однак у цьому випадку «здоровий» телефон зазвичай не стає гарячим, швидше за дуже теплим (35-45 градусів).
 6. Дзвінки під час заряджання можуть робити температуру з кроку 4 вище.
 7. Ви знаходитесь в місцевості, де телефон постійно втрачає і знову знаходить мережу або змінюється тип зв’язку (2G/3G/LTE).
 8. Ви використовуєте телефон на сонці, в спеку, особливо якщо при цьому виконуються енергоємні операції, а телефон заряджається (всього, що описано в цьому пункті, слід по можливості уникати, це небажано для вашого пристрою).

Як правило, в цих ситуаціях явище короткочасне (крім ігор) і при зникненні фактора, що впливає на використання процесора, заряду та розряду акумулятора, температура телефону швидко приходить в норму.

Коли те, що телефон нагрівається може викликати занепокоєння і що робити

Якщо якихось явних факторів, які могли б змушувати телефон грітися, відсутні, це може говорити про небажані явища.

Якщо телефон гріється, коли просто лежить (не на зарядці), при цьому оновлення програм, завантаження чогось з Інтернету не відбувається, можна припустити, що якась програма (не виключено, що шкідлива), продовжує працювати у фоновому режимі.

Останнім часом це часто були майнери криптовалют, інтегровані в різні безкоштовні програми, але можуть бути інші небажані програми. Щоб перевірити цю можливість, ви можете перезавантажити свій Android телефон у безпечному режимі (всі сторонні програми будуть вимкнені).

Якщо при цьому нагрівання зникло, спробуйте припустити, що саме ви останнім часом встановлювали, що могло б так вплинути, а також вивчіть звіт про батарею в налаштуваннях (дивіться, які програми найбільше витрачають заряд акумулятора в параметрах).

Інформація про програми, які використовують акумулятор

Іноді винними виявляються не шкідливі програми, а антивіруси або програми для очищення пам’яті: перевірте, чи збережеться проблема, якщо їх вимкнути або видалити.

Ще одна причина для занепокоєння: телефон став сильно грітися після заміни апаратних компонентів (батареї, роз’єму зарядки) або після ситуацій, коли щось могло пошкодити ці компоненти (наприклад, після того як смартфон впав у воду). При цьому враховуйте, що батареї, які ви купуєте самі або вам встановлюють під видом «нових оригінальних» дуже часто такими не є і самі по собі дуже швидко розряджаються і гріються не так, як це робив акумулятор від виробника.

Підводячи підсумок:

 • Якщо телефон з вимкненими бездротовими мережами Wi-Fi та Bluetooth, не підключений до зарядки гріється, це не нормально. Шукаємо проблему: небажаний, неправильно працюючий додаток або апаратні несправності.
 • Коли телефон гріється на зарядці і водночас ви щось на ньому робите – нагрівання є природним.
 • Якщо телефон сильно гріється і швидко розряджається під час якихось ігор або при використанні певних програм, а при інших операціях цього не відбувається – це зазвичай нормальне явище.
 • Якщо ви тільки що придбали новий телефон і в порівнянні зі старим він здається гарячішим при роботі, це може бути пов’язане з різницею в апаратних компонентах, матеріалах та підході до охолодження.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *