Telegram X для Android виявився неофіційними клієнтом

У новинних стрічках раз у раз миготить новина про те, що вийшов другий офіційний клієнт популярного месенджера – Telegram X для Android-пристроїв. Але офіційний чи він?

Що викликає підозри

Перш за все, підозри викликає розробник програми, який вказаний в Google Play: “Telegram LLC”. У 2014 році Павло Дуров змінив юридичну особу компанії на “Telegram Messenger LLP”. Це сталося через конфлікт засновника «Вконтакте» і фонду UCP. Трохи раніше, в 2013 році цей фонд викупив частки співзасновників соціальної мережі і став власником 48% акцій «Вконтакте». UCP всіляко намагався довести, що месенджер “Telegram” є частиною соціальної мережі «Вконтакте».

На той момент існувало три компанії, які відповідали за роботу месенджера: Telegram LLC, Digital Fortress і Pictograph. Вони, згодом, були викуплені тим же фондом UCP, для того, що б «передати» додаток власникам «Вконтакте». Пізніше, сам Дуров назвав це рейдерським захопленням.

Якщо на офіційному сайті Telegram відвідати розділ “Apps”, то там буде одна версія програми під Android – Telegram розробника “Telegram Messenger LLP”. В App Store всі 3 доступних мобільних додатки опубліковані від імені цього розробника, і з “Telegram LLC” йде переадресація на нього ж.

У сухому залишку

Раді будемо помилитися, але виходить, що додаток Telegram X зовсім не офіційний клієнт популярного месенджера, а використовує назву нового альтернативного клієнта для iOS. Ще недавно цей ж додаток називався Challegram – якщо клієнт офіційний, чому б компанії відразу ж не назвати його зрозумілим і знайомим ім’ям? Не те щоб нас з вами обманюють, але, можливо, намагаються ввести в оману. І досить успішно – додаток Telegram X для Android скачало більше 50000 користувачів. Якщо вас щось в цій версії дивує, нагадаємо вам, що Telegram API відкритий, як і вихідні коди (крім серверної частини сервісу), і будь-який розробник може написати свою версію месенджера.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *