Відновлення даних та файлів на Android

У цій інструкції про те, як відновити дані на Android у тих випадках, коли ви випадково відформатували карту пам’яті, видалили фотографії або інші файли з внутрішньої пам’яті, зробили Hard Reset (скидання телефону на заводські налаштування) або трапилося щось ще. за що доводиться шукати способи повернути втрачені файли.

З того моменту, коли ця інструкція з відновлення даних на Android пристроях була вперше опублікована (зараз, в 2018 майже повністю переписана), деякі речі сильно змінилися і головна зміна – це те, як працює Android з внутрішнім сховищем і як сучасні телефони та планшети з Android підключається до комп’ютера. також: Як відновити фото на Android, Як відновити контакти на Android.

Якщо раніше вони підключалися як звичайний USB накопичувач, що дозволяло не використовувати якісь спеціальні засоби, підійшли б звичайні програми для відновлення даних (до речі, і зараз краще використовувати саме їх, якщо дані віддалилися з карти пам’яті на телефоні, наприклад, тут підійде відновлення у безкоштовній програмі Recuva), то тепер більшість Android пристроїв підключаються як медіа-програвач за протоколом MTP і змінити цього не можна (тобто немає способів підключити пристрій як USB Mass Storage). Точніше є, але це спосіб не для початківців, однак, якщо слова ADB, Fastboot і рекавері вас не лякають, це буде найефективнішим методом відновлення: Підключення внутрішнього сховища Android як Mass Storage у Windows, Linux та Mac OS та відновлення даних.

У зв’язку з цим багато способів відновлення даних з Android, що працювали раніше, тепер виявляються неефективними. Також стало малоймовірним успішне відновлення даних з телефону, скинутого на заводські налаштування, у зв’язку з тим, як саме стираються дані і в деяких випадках шифруванням, включеним за замовчуванням. В огляді – кошти (платні та безкоштовні), які, теоретично, ще можуть допомогти вам з відновленням файлів і даних з телефону або планшета, що підключається по MTP, а також, наприкінці статті ви знайдете деякі поради, які, можливо, виявляться корисними, якщо жоден із способів не допоміг.

Відновлення даних у Wondershare Dr.Fone for Android

Перша програма для відновлення для Android, яка порівняно успішно повертає файли з деяких смартфонів і планшетів (але не всіх) — Wondershare Dr.Fone for Android. Програма є платною, але безкоштовна пробна версія дозволяє подивитися, а чи можливо взагалі відновити щось та покаже список даних, фотографій, контактів та повідомлень для відновлення (за умови, що Dr. Fone зможе визначити ваш пристрій).

Принцип роботи програми наступний: ви встановлюєте її у Windows 10, 8 або Windows 7, підключаєте Android пристрій до комп’ютера і вмикаєте налагодження USB. Після цього Dr. Fone for Android намагається визначити ваш телефон або планшет і встановити root-доступ на нього, при успіху проводить відновлення файлів, а після завершення відключає root. На жаль, для деяких пристроїв це не вдається.

Відновлення даних Android у Wondershare Dr.Fone

Докладніше про використання програми та про те, де її завантажити — Відновлення даних на Android у Wondershare Dr.Fone for Android .

DiskDigger

DiskDigger — безкоштовний додаток російською мовою, що дозволяє знайти та відновити віддалені фотографії на Android без root доступу (але з ним результат може бути кращим). Підійде у найпростіших випадках і коли потрібно знайти саме фотографії (є і платний варіант програми, що дозволяє відновлювати інші типи файлів).

Головне вікно DiskDigger

Детально про програму і де його скачати — Відновлення віддалених фотографій на Android в DiskDigger .

GT Recovery for Android

Наступна, цього разу безкоштовна програма, яка може виявитися ефективною і для сучасних Android пристроїв – додаток GT Recovery, який встановлюється на телефон і виконує сканування внутрішньої пам’яті телефону або планшета.

Додаток Android для відновлення даних GT Recovery

Мною програма не випробувана (через труднощі з отриманням Root прав на пристрої), проте відгуки на Play Market говорять про те, що, коли це можливо, GT Recovery for Android успішно справляється з відновленням фотографій, відео та інших даних, дозволяючи повернути хоч би частина з них.

Важлива умова використання програми (щоб вона могла сканувати внутрішню пам’ять для відновлення) – наявність Root доступу, який ви можете отримати знайшовши відповідну інструкцію для вашої моделі Android пристрою або за допомогою простої безкоштовної програми, див. Отримання root-прав на Android в Kingo Root .

EASEUS Mobisaver для Android Free

EASEUS Mobisaver for Android Free – безкоштовна програма для відновлення даних на Android телефонах і планшетах, дуже схожа на першу з розглянутих утиліт, але дозволяє не тільки подивитися на те, що доступне для відновлення, але й зберегти ці файли.

Відновлення даних Android в Easeus Mobisaver Free

Однак, на відміну від Dr.Fone, Mobisaver for Android вимагає, щоб заздалегідь ви отримали Root-доступ на вашому пристрої самостійно (як це зробити, вказував вище). І лише після цього програма зможе виконати пошук віддалених файлів на вашому андроїді.

Детально про використання програми та її завантаження: Відновлення файлів у Easeus Mobisaver for Android Free .

Якщо вам не вдається відновити дані з Android

Як вже було зазначено вище, ймовірність успішного відновлення даних і файлів на Android пристрої з внутрішньої пам’яті нижче, ніж та ж процедура для карт пам’яті, флешки та інших накопичувачів (які визначаються саме як накопичувач у Windows та інших ОС).

А тому цілком можливо, що ніщо із запропонованих способів вам не допоможе. У цьому випадку рекомендую, якщо ви ще цього не зробили, спробувати наступне:

  • Зайдіть на адресу photos.google.com , використовуючи для входу дані облікового запису на вашому Android пристрої. Може виявитися, що фотографії, які ви хочете відновити, синхронізовані з обліковим записом, і ви їх знайдете в цілості та безпеці.
  • Якщо вам потрібно відновити контакти, зайдіть на contacts.google.com — є шанс, що там ви виявите всі свої контакти з телефону (правда, упереміш з тими, з якими ви переписувалися по e-mail).

Сподіваюся, щось із цього виявиться корисним для вас. Ну а на майбутнє – намагайтеся використовувати синхронізацію важливих даних зі сховищами Google або іншими хмарними сервісами, наприклад, OneDrive.

Примітка: нижче описана ще одна програма (раніше безкоштовна), яка, однак, відновлює файли з Android тільки при їх підключенні як USB Mass Storage, що для більшості сучасних пристроїв вже не актуально.

Програма відновлення даних 7-Data Android Recovery

Коли я минулого разу писав про іншу програму від розробника 7-Data, що дозволяє відновити файли з флешки або жорсткого диска, я звернув увагу на те, що на сайті є версія програми, призначеної для відновлення даних з внутрішньої пам’яті Android або вставленої в телефон (планшет) micro SD картки пам’яті. Відразу подумав, що це буде непоганою темою для однієї з наступних статей.

Завантажити Android Recovery можна з офіційного сайту http://7datarecovery.com/android-data-recovery/ . При цьому, на даний момент програмає повністю безкоштовною. Оновлення: у коментарі повідомили, що вже не є.

Офіційна сторінка завантаження 7-Data Android Recovery

Завантажити Android Recovery можна на офіційному сайті

Установка не займає багато часу — просто натискаємо «Далі» і з усім погоджуємося, нічого стороннього програма не встановлює, тож у цьому плані можете бути спокійними. Підтримується російська.

Підключення Android телефону або планшета для процедури відновлення

Після запуску програми, ви побачите її головне вікно, в якому схематично відображені необхідні дії для того, щоб розпочати:

  1. Увімкнути налагодження USB у пристрої
  2. Підключити Android до комп’ютера за допомогою кабелю USB

Щоб увімкнути налагодження USB на Android 4.2 і 4.3, зайдіть в «Параметри» — «Про телефон» (або «Про планшет»), після чого кілька разів натисніть по полю «Номер складання» — доки не побачите повідомлення «Ви стали розробником». Після цього поверніться на головну сторінку налаштувань, зайдіть у пункт «Для розробників» та увімкніть налагодження USB.

Увімкнення налагодження USB на Android

Для того, щоб увімкнути налагодження USB на Android 4.0 – 4.1, зайдіть у параметри вашого Android пристрою, де в кінці списку налаштувань ви знайдете пункт “Параметри розробника”. Зайдіть у цей пункт і позначте «Налагодження USB».

Для Android 2.3 і раніше, зайдіть в налаштування – Програми – Розробка і увімкніть потрібний параметр там.

Після цього, підключіть Ваш пристрій до комп’ютера, на якому запущена програма Android Recovery. Для деяких пристроїв потрібно буде натиснути кнопку “Увімкнути USB-накопичувач” на екрані.

Відновлення даних у 7-Data Android Recovery

Головне вікно 7 Data Android Recovery

Після підключення, у головному вікні програми Android Recovery натисніть кнопку «Далі» і ви побачите список накопичувачів у вашому Android пристрої – це може бути тільки внутрішня пам’ять або внутрішня пам’ять і карта пам’яті. Виберіть потрібне сховище та натисніть «Далі».

Вибір сховищ даних Android

Вибір внутрішньої пам’яті Android або картки пам’яті

За замовчуванням, почнеться повне сканування накопичувача – шукатимуться видалені, відформатовані та втрачені іншими способами дані. Нам залишається лише чекати.

Файли та папки, доступні для відновлення

Файли та папки, доступні для відновлення

Після закінчення процесу пошуку файлів буде відображено структуру папок з тим, що вдалося знайти. Ви можете дивитися, що в них знаходиться, а у випадку з фотографіями, музикою та документами – користуватися функцією попереднього перегляду.

Після того, як ви вибрали файли, які потрібно відновити, натисніть кнопку «Зберегти» та збережіть їх на комп’ютер. Важливо: не зберігайте файли на той самий носій, з якого здійснювалося відновлення даних.

Дивно, але в мене нічого не відновилося: програма написала Beta Version Expired (я встановив її сьогодні), хоч на офіційному сайті написано, що жодних обмежень немає. Є підозра, що це пов’язано з тим, що сьогодні ранок 1 жовтня, а версія, мабуть, оновлюється раз на місяць, і вони ще не встигли оновити її на сайті. Так що думаю, до моменту коли ви це читатимете, все буде працювати в кращому вигляді. Як я вже сказав вище, відновлення даних у цій програмі є повністю безкоштовним.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *