Як вимкнути датчик наближення на Android телефоні

У сучасних телефонах встановлюється безліч різних датчиків, призначених для розширення можливостей пристрою. Наприклад, гіроскоп або акселерометр дозволяє знаходитись екрану в потрібному положенні. А датчик освітлення буде корисним при включенні автоматичного регулювання яскравості дисплея.

Практично завжди подібні індикатори працюють правильно, проте іноді можна зіткнутися зі збоями. Особливо часто проблеми спостерігаються з датчиком наближення, який може так блокувати екран. Часті збої змушують користувачів шукати вирішення неполадки. Тому в цій інструкції ми докладно розберемося, як вимкнути датчик наближення на телефоні Android.

Що таке датчик наближення на смартфоні?

Якщо говорити простою мовою, датчик наближення на смартфоні – це спеціальний індикатор, який реагує на зміну відстані між об’єктами. Найчастіше його роботу можна помітити під час здійснення дзвінків, коли під час піднесення телефону до вуха екран блокується. Діапазон роботи датчика може бути різним і залежить від виставлених виробником налаштувань. Візуально його можна виявити у верхній частині смартфона, біля динаміка та фронтальної камери. Він є невеликим модулем, який ніяк не випирає над корпусом пристрою.

На сьогоднішній день існує лише два види датчика наближення. Перший тип – це інфрачервоний датчик, який приймає та відображає інфрачервоні промені. Тобто при знаходженні певного об’єкта на близькій відстані до індикатора відбувається відображення сигналу та його подальше зчитування. Другий вид датчика наближення – ультразвуковий, принцип роботи якого заснований на прийомі та передачі ультразвукових хвиль. Даний сенсор точніший, проте через свою дорожнечу поки не набув особливого поширення.

Як вимкнути датчик наближення

Зазвичай рішення про відключення датчика наближення людина ухвалює через його некоректну роботу. Це може виявлятися у випадковому блокуванні екрану і відсутності реакції на об’єкти, що наближаються. Деактивувати проблемний сенсор у більшості випадків можна за допомогою стандартних можливостей системи.

Наприклад, на телефонах Xiaomi для цього потрібно виконати такі дії:

 1. Відкриваємо налаштування.
 2. Переходимо до розділу «Системні програми».
 3. Знаходимо програму «Телефон» і переходимо на сторінку з ним.
 4. Відкриваємо вкладку «Вхідні дзвінки».
 5. Далі відключаємо датчик наближення прибираючи відповідну голочку та повертаємось назад для збереження змін.
як відключити датчик наближення Xiaomi

А ось на старих версіях Android принцип дій трохи інший. Виконати вимкнення датчика правильно вам допоможе наступний посібник:

 1. Заходимо в налаштування.
 2. Переходимо до розділу «Пристрій».
 3. Відкриваємо вкладку «Виклики».
 4. Забираємо галочку біля пункту «Вимкнути екран під час виклику

Виконання подібних дій призведе до відключення датчика наближення, що ніяк не вплине на швидкість та стабільність роботи смартфона.

Також можна вдатися до допомоги сторонніх програм, якщо стандартними можливостями системи відключити сенсор не вдалося. Наприклад, рекомендуємо звернути увагу на програму Proximity Sensor Screen.

Давайте встановимо її, а далі виконаємо необхідні дії для відключення датчика:

 1. Відкриваємо Play Market і в пошуку вводимо «Proximity Sensor Screen».
 2. Завантажуємо першу програму зі списку, натиснувши на кнопку «Встановити».
 3. Запускаємо програму та натискаємо за пунктом «Screen Off». Перед цим не забуваємо надати необхідні дозволи.

Також можна скористатися програмою Smart Screen, яка доступна для кожного користувача в Google Play.

Пропонуємо встановити програму, а потім за допомогою неї відключити датчик наближення:

 1. Під час першого запуску переглядаємо коротку презентацію, яка розповідає про можливості програми.
 2. Надаємо програмі дозвіл бути адміністратором пристрою.
 3. Серед списку з налаштуваннями знаходимо пункт «Безконтактний датчик увімкнений» і біля нього прибираємо галочку. Також можна налаштувати автоматичне вимкнення датчика у певних програмах та сервісах.

Останній спосіб відключення датчика працює не на всіх телефонах, але його теж можна розглядати. Достатньо запустити програму, яка відповідає за здійснення викликів. У полі набору номера вводимо запит # * # 0588 # * # * і натискаємо по кнопці для набору.

Як бачите, варіантів відключення датчика наближення досить багато, тому кожен користувач знайде для себе відповідний варіант.

Таким чином, датчик наближення на телефоні – це спеціальний сенсор, який реагує на наближення до певних об’єктів. Найчастіше його можна вимкнути за допомогою вбудованих можливостей системи, але також можна скористатися додатковими програмами та командами.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *