Встановлення Android на комп’ютер чи ноутбук

У цій інструкції про те, як запустити Android на комп’ютері або ноутбуці, а також встановити його як операційну систему (основну або додаткову), якщо раптом виникла така необхідність. Навіщо це може стати в нагоді? Просто для експериментів або, наприклад, на старому нетбуку Android цілком може працювати досить швидко, незважаючи на слабкість заліза.

Раніше я писав про емулятори Android для Windows – якщо вам не потрібно встановлювати Android на комп’ютер, а завдання полягає в запуску додатків та ігор з андроїда всередині вашої операційної системи (тобто запускати Android у вікні як звичайну програму), краще використовувати описані у зазначеній статті програми-емулятори. також: PrimeOS — Android, адаптована для слабких ноутбуків та комп’ютерів .

Використовуємо Android x86 для запуску на комп’ютері

Android x86 — відомий відкритий проект із портування ОС Android на комп’ютери, ноутбуки та планшети з процесорами x86 та x64. На момент написання цієї статті є актуальна версія, доступна для завантаження — Android 8.1.

Завантажувальна флешка Android

Завантажити Android x86 можна на офіційному сайті https://www.android-x86.org/download, де для завантаження доступні образи iso та img, як налаштовані спеціально для певних моделей нетбуків та планшетів, так і універсальні (перебувають у верхній частині списку).

Для використання образу після завантаження запишіть його на диск або USB накопичувач. Я робив завантажувальну флешку з Android з образу iso за допомогою утиліти Rufus, використовуючи наступні налаштування (при цьому, судячи з структури на флешці, що вийшла в результаті, вона повинна успішно завантажитися не тільки в режимі CSM, але і в UEFI). При запиті режиму запису Rufus (ISO або DD) виберіть перший варіант.

Завантажувальна флешка Android у Rufus

Для запису зображення img (який викладено спеціально для EFI завантаження) можна використовувати безкоштовну програму Win32 Disk Imager.

Запуск Android x86 на комп’ютері без встановлення

Завантажившись із створеної раніше завантажувальної флешки з Android, ви побачите меню, в якому буде запропоновано або встановити Android x86 на комп’ютер, або запустити ОС, не торкаючись даних на комп’ютері. Вибираємо перший варіант – запуск у режимі Live CD.

Запуск Android x86 у режимі LiveCD

Після нетривалого процесу завантаження, ви побачите вікно вибору мови, а потім початкові вікна налаштування Android, у мене тут працювали клавіатура, миша і тачпад на ноутбуці. Можна нічого не налаштовувати, а натискати «Далі» (однак налаштування не збережуться після перезавантаження).

В результаті потрапляємо на головний екран Android 5.1.1 (я використав цю версію, сьогодні є версія 8.1). У моєму тесті на відносно старому ноутбуці (Ivy Bridge x64) одразу працювали: Wi-Fi, локальна мережа (причому ніякими значками це не відображається, судив лише з відкриття сторінок у браузері з відключеним Wi-Fi, звук, пристрої введення), були поставлені драйвера для відео (на скріншоті цього немає, його взято з віртуальної машини).

Андроїд, запущений на комп'ютері

В цілому все працює нормально, хоча перевіряв працездатність Android на комп’ютері я і не дуже старанно. За час перевірки зіткнувся з одним зависанням при відкритті сайту у вбудованому браузері, яке зміг «вилікувати» лише перезавантаженням. Також зазначу, що сервіси Google Play в Android x86 не встановлені за умовчанням.

Інформація про систему Android x86

Установка Android x86

Вибравши останній пункт меню під час завантаження з флешки (Install Android x86 to hard disk), ви можете встановити Android на свій комп’ютер як основну ОС або додаткову систему.

Якщо ви вирішили цим зайнятися, рекомендую попередньо (у Windows або завантажившись з диска з утилітами для роботи з розділами, див. як розбити жорсткий диск на розділи) виділити окремий розділ для встановлення (див. як розбити диск на розділи). Справа в тому, що робота із вбудованим у програму встановлення інструментом для поділу жорсткого диска може виявитися складним для розуміння.

Далі я наводжу лише процес установки для комп’ютера із двома MBR (завантаження Legacy, не UEFI) дисками у NTFS. У разі встановлення ці параметри можуть відрізнятися (також можуть з’явитися додаткові кроки установки). Також рекомендую не залишати розділ для Android у NTFS.

  1. На першому екрані вам буде запропоновано вибрати розділ установки. Виберіть той, який заздалегідь підготували для цього. У мене це цілий окремий диск (щоправда, віртуальний). Встановлення Android на ПК
  2. На другому етапі вам запропонують відформатувати розділ (або не робити цього). Якщо ви маєте намір користуватися Android на вашому пристрої, рекомендую ext4 (в даному випадку вам буде доступно для використання все місце на диску, як внутрішня пам’ять). Якщо ви не будете його форматувати (наприклад, залишите NTFS), то після закінчення установки вам буде запропоновано виділити місце під дані користувача (краще використовувати максимальне значення 2047 Мб). Форматувати розділ для Android
  3. Наступний етап – пропозиція встановити завантажувач Grub4Dos. Дайте відповідь «Так», якщо у вас на комп’ютері буде використовуватися не тільки Android (наприклад, вже встановлена ​​Windows). Установка Grub4Dos
  4. Якщо інсталятор знайде інші ОС на комп’ютері, буде запропоновано додати їх до меню завантаження. Зробіть це. Додавання Windows до меню завантаження
  5. У випадку, якщо ви використовуєте завантаження UEFI, підтвердьте запис завантажувача EFI Grub4Dos, інакше натисніть «Skip» (пропустити).
  6. Почнеться встановлення Android x86, а після неї ви зможете або відразу запустити встановлену систему, або перезавантажити комп’ютер і вибрати потрібну ОС з меню завантаження. Меню завантаження Windows або Android

Готово, ви обзавелися Android на своєму комп’ютері – нехай і спірна ОС для такого застосування, але принаймні цікаво.

Є окремі операційні системи на базі Android, які, на відміну від чистого Android x86, оптимізовані саме для встановлення на комп’ютер або ноутбук (тобто більш зручні у використанні). Одна з таких систем докладно описана в окремому матеріалі Установка Phoenix OS, налаштування та використання, про другу – нижче.

Використання Remix OS For PC на базі Android x86

14 січня 2016 вийшла (поки що правда в alpha версії) багатообіцяюча операційна система Remix OS for PC, побудована на базі Android x86, але пропонує значні покращення в інтерфейсі користувача саме для використання Android на комп’ютері.

Робочий стіл Remix OS

Серед цих покращень:

  • Повноцінний багатовіконний інтерфейс для багатозадачності (з можливістю згорнути вікно, розгорнути на весь екран і т.д.).
  • Аналог панелі завдань і меню пуск, а також область повідомлень, подібна до присутності в Windows
  • Робочий стіл з ярликами, налаштування інтерфейсу з урахуванням застосування на звичайному ПК.

Також, як і Android x86, Remix OS може бути запущена в режимі LiveCD (Guest Mode) або встановлена ​​на жорсткий диск.

Запуск Remix OS у Guest Mode

Завантажити Remix OS для Legacy та UEFI систем раніше можна було з офіційного сайту jide.com, проте на даний момент ОС доступна лише на сторонніх сайтах.

До речі, перший, що другий варіант ви можете запустити і у віртуальній машині на своєму комп’ютері – дії будуть аналогічні (правда, працювати може не все, наприклад, Remix OS в Hyper-V мені запустити не вдалося).

Ще дві аналогічні, адаптовані для використання на комп’ютерах та ноутбуках версії Android – Phoenix OS та Bliss OS .

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *