Використовуємо Android як 2-й монітор для ноутбука чи ПК

Не всі знають, але ваш планшет чи смартфон на Android можна використовувати як повноцінний другий монітор для комп’ютера чи ноутбука. Причому йдеться не про віддалений доступ з Android до комп’ютера, а саме про другий монітор: який відображається у параметрах екрана і на який можна виводити окреме зображення від основного монітора.

У цій інструкції — 5 способів підключення Android як другий монітор по Wi-Fi або USB, про необхідні дії та можливі налаштування, а також про деякі додаткові нюанси, які можуть виявитися корисними. Увага: на планшеті Galaxy Tab S7 є вбудована функція використання як другий монітор .

SpaceDesk

SpaceDesk – безкоштовне рішення для використання Android та iOS пристроїв як другий монітор у Windows 10, 8.1 та 7 з підключенням по Wi-Fi (комп’ютер може бути підключений кабелем, але повинен знаходитися в тій самій мережі). Підтримуються майже всі сучасні та не дуже версії Android.

 1. Скачайте та встановіть на телефон безкоштовний додаток SpaceDesk, доступний у Play Маркет — https://play.google.com/store/apps/details?id=ph.spacedesk.beta (зараз програма в Бета-версії, але все працює )
 2. З офіційного сайту програми завантажте драйвер віртуального монітора для Windows і встановіть його на комп’ютері або ноутбуці – https://www.spacedesk.net/ (розділ Download – Driver Software).
 3. Запустіть програму на пристрої Android, підключеному до тієї ж мережі, що і комп’ютер. У списку буде відображено комп’ютери, на яких інстальовано драйвер дисплея SpaceDesk. Натисніть на посилання «Connection» із зазначенням локальної IP-адреси. На комп’ютері може знадобитися дозволити драйверу SpaceDesk доступ до мережі. Підключення другого монітора до SpaceDesk
 4. Готово: на екрані планшета або телефону з’явиться екран Windows у режимі «Дублювання екрана» (за умови, що раніше ви не налаштовували режим розширення робочого стола або відображення лише на одному екрані). 2-й монітор SpaceDesk підключено до комп'ютера

Можна приступати до роботи: у мене все працювало напрочуд швидко. Сенсорне введення з екрана Android підтримується та працює справно. При необхідності, відкривши параметри екрана Windows, ви можете налаштувати те, як саме використовуватиметься другий екран: для дублювання або для розширення робочого столу (про це – в згаданій на початку інструкції про підключення двох моніторів до комп’ютера, тут все те ж саме) . Наприклад, у Windows 10 ця опція знаходиться у параметрах екрана, внизу.

Параметри двох моніторів Windows 10

Додатково, у програмі SpaceDesk на Android у розділі «Settings» (зайти туди можна до виконання підключення) ви можете налаштувати такі параметри:

 • Quality/Performance — тут можна задати якість зображення (чим якісніша тим повільніше), глибину кольору (чим менше — тим швидше) та бажану частоту кадрів. 

Налаштування SpaceDesk на Android

 • Resolution — роздільна здатність монітора на Android. В ідеалі встановити реальну роздільну здатність, яка використовується на екрані, якщо це не веде до значних затримок відображення. Також, у моєму тесті, за умовчанням було встановлено меншу роздільну здатність, ніж підтримує пристрій за фактом.
 • Touchscreen — тут можна ввімкнути або вимкнути керування за допомогою сенсорного екрана Android, а також змінити режим роботи сенсора: Absolute touch означає, що натискання спрацьовуватиме саме в тому місці екрана, куди ви натиснули, Touchpad — натискання працюватимуть, якби екран пристрою був тачпадом.
 • Rotation — налаштування того, чи екран повертатиметься на комп’ютері так само, як повертається на мобільному пристрої. У мене ця функція ні на що не впливала, повороту не відбувалося у будь-якому випадку.
 • Connection — Настройки з’єднання. Наприклад, автоматичне підключення при виявленні сервера (тобто комп’ютера) у програмі.

На комп’ютері драйвер SpaceDesk показує піктограму в області сповіщень, натиснувши яку можна відкрити список підключених Android пристроїв, змінити дозвіл, а також вимкнути можливість підключення.

Увімкнення та вимкнення SpaceDesk на комп'ютері

Загалом моє враження про SpaceDesk є виключно позитивним. До речі, за допомогою цієї утиліти можна перетворити на другий монітор не тільки Android або iOS пристрій, а й, наприклад, інший комп’ютер із Windows.

На жаль, SpaceDesk – єдиний повністю безкоштовний метод для підключення Android як монітор, що залишилися 3 вимагають оплати для використання (за винятком Splashtop Wired X Display Free, яким можна користуватися протягом 10 хвилин безкоштовно).

GlideX

GlideX – фірмовий додаток від ASUS (працює і на інших пристроях), що дозволяє використовувати планшет або смартфон з Android або iOS як другий монітор, всі базові функції доступні безкоштовно, підтримується сенсорне введення з екрана мобільного пристрою.

Головне вікно GlideX

Відмінні риси додатку:

 • Простота використання навіть для користувача-початківця
 • Підключення по Wi-Fi
 • Додаткові функції, зокрема, відображення екрана мобільного пристрою на комп’ютері

Інструкція з використання та завантаження доступна в окремому матеріалі GlideX — використання смартфона або планшета як другий монітор та інші можливості.

Splashtop Wired XDisplay

Програма Splashtop Wired XDisplay доступна як у безкоштовній (Free), так і у платній версіях. Безкоштовна працює справно, але обмежений час використання – 10 хвилин, по суті, вона призначена для того, щоб ухвалити рішення про покупку. Підтримуються Windows 7-10, Mac OS, Android та iOS.

На відміну від попереднього варіанту, підключення Android в ролі монітора виконується USB кабелем, а порядок дій виглядає наступним чином (приклад для Free версії):

 1. Завантажте та встановіть Wired XDisplay Free з Play Маркет – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.splashtop.xdisplay.wired.free

Splashtop Wired XDisplay на Android

 1. Встановіть програму XDisplay Agent для комп’ютера з Windows 10, 8.1 або Windows 7 (Mac теж підтримується), завантаживши її з офіційного сайту https://www.splashtop.com/wiredxdisplay
 2. Увімкніть налагодження USB на Android пристрої . А потім підключіть USB-кабелем до комп’ютера, на якому запущено XDisplay Agent і дозвольте налагодження з цього комп’ютера. Увага: може знадобитися завантажити драйвер ADB вашого пристрою з офіційного сайту виробника планшета або телефону.
 3. Якщо все пройшло успішно, після того, як ви дозволите підключення на Android, на ньому автоматично відобразиться екран комп’ютера. Сам Android пристрій буде видно, як звичайний монітор у Windows, з яким можна виконувати усі звичні дії, як і у попередньому випадку. 

2 монітори в Wired XDisplay

У програмі Wired XDisplay на комп’ютері можна налаштувати такі параметри:

 • На вкладці Settings — роздільна здатність монітора (Resolution), частоту кадрів (Framerate) та якість (Quality). Установки Wired XDisplay Agent
 • На вкладці Advanced можна увімкнути або вимкнути автоматичний запуск програми на комп’ютері, а також видалити драйвер віртуального монітора за потреби.

Мої враження: працює, добре, але за відчуттями трохи повільніше, ніж SpaceDesk, незважаючи на кабельне підключення. Також передбачаю проблеми з підключенням для деяких користувачів-початківців у зв’язку з необхідністю включення налагодження по USB і установки драйвера.

Примітка: якщо ви пробуватимете цю програму, а потім видаляти з комп’ютера, зверніть увагу, що крім Splashtop XDisplay Agent у списку встановлених програм виявиться Splashtop Software Updater – видаляйте його теж, сам він цього не зробить.

iDisplay та Twomon USB

iDisplay і Twomon USB — ще дві програми, що дозволяють здійснити підключення Android як монітора. Перше працює по Wi-Fi і сумісне з різними версіями Windows (починаючи з XP) і Mac, підтримує майже всі версії Android і було одним з перших додатків такого роду, друге – по кабелю і працює тільки для Windows 10 і Android, починаючи з 6-ї версії.

Монітор для комп'ютера на Android в iDisplay

Ні той ні інший додаток я не спробував особисто — надто вони платні. Чи є досвід використання? Поділіться у коментарях. Відгуки в Play Маркет, у свою чергу, різноспрямовані: від «Це найкраща програма для другого монітора на Android», до «Не працює» та «Роняє систему».

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *