Як дізнатися, яка у мене модель телефону Android

Виробників смартфонів з кожним роком дедалі більше стає, причому основна частина з них – маловідомі китайські компанії. Як показує практика, середньостатистична людина не запам’ятовує назву та модель свого телефону, а тим більше не зберігає заводську коробку від неї. Але іноді виникає необхідність дізнатися модель телефону, наприклад, щоб порекомендувати апарат другові або родичу. Про те, як це зробити, буде детально розказано в нашій статті. Ми розглянемо як звичайні, так і нестандартні способи.

Як дізнатися модель телефону через налаштування Android

Найзручніше дізнатися модель телефону через вбудований додаток «Налаштування». Воно містить безліч розділів, які відповідають за включення та вимкнення ряду функцій. Щоб зробити все правильно скористайтеся покроковою інструкцією, наведеною нижче:

 1. Переходимо в налаштування.
 2. Заходимо в розділ «Про телефон» або «Про пристрій».
 3. Дізнаємось модель смартфона в рядку «Модель» або «Ім’я пристрою».
модель пристрою в налаштуваннях Android

Зауважимо, що замість звичної назви може бути вказаний код або невідома комбінація цифр із літерами. Що ж робити із цими даними? А їх достатньо вписати в пошуковий рядок браузера, а потім перейти на будь-який сайт із результатів видачі. В Інтернеті окрім моделі смартфона можна ознайомитися з характеристиками пристрою, його роком випуску та наявними функціями.

Як дізнатися який у мене телефон за допомогою додатків

Якщо через налаштування дізнатися модель телефону не вдалося, переходьте до цього способу. Його суть полягає в установці на смартфон спеціальної програми, яка сканує пристрій та надає інформацію про нього. Добре зарекомендувала себе програма CPU-Z, доступна в Google Play. Вона, до речі, дуже поширена серед користувачів комп’ютерів.

За традицією ми склали докладну інструкцію, яка спрощує роботу з утилітою:

 1. Переходимо до Play Market і в пошуку вводимо «CPU-Z». Переходимо на сторінку з першим додатком з видачі та натискаємо на кнопку «Встановити».
 2. Чекаємо на закінчення процедури інсталяції та запускаємо програму. Для цього натискаємо на кнопку «Відкрити» в Google Play, або клацаємо по іконці на робочому столі.
 3. Тепер заходимо у вкладку “Device”. Саме тут у рядку «Manufacture» вказано виробника телефону, а в рядку «Model» — відповідно модель. За бажання можете полазити по розділах утиліти. Можливо, підкресліть щось нове про свій смартфон.

Для наочності розглянемо ще одну аналогічну програму – це AIDA 64.

Як і в попередньому випадку встановлюємо додаток на телефон, а потім слідуємо рекомендаціям посібника:

 1. Запускаємо утиліту. Для цього натискаємо по кнопці «Відкрити» в Google Play, або клацаємо по значку на робочому екрані.
 2. Переходимо у вкладку «Система» і звертаємо увагу на пункти «Виробник» та «Модель». Саме в них вказана інформація, що нас цікавить.

Як бачите, дізнатися модель телефону набагато простіше, ніж здається.

Інші способи отримання інформації про телефон

Не любите використовувати стандартні методи? Спеціально для вас було складено добірку альтернативних способів, що дозволяють отримати інформацію про телефон. З ними можна ознайомитися нижче:

 • Підключення до іншого пристрою через Bluetooth. За промовчанням як ім’я пристрою використовується його модель, тому підключіться до іншого смартфона по Bluetooth і перегляньте інформацію на екрані.
 • Використання IMEI. Під час виготовлення телефону на заводі йому надається унікальний код, що складається з 15 знаків. Це і є IMEI, дізнатися, який можна ввівши в поле набору номера запит *#06#. Також потрібна комбінація дублюється на коробці та в батарейному набряку пристрою. Далі отриманий код досить запровадити на спеціальному сервісі, наприклад, International Numbering Plans. Після аналізу платформа видасть інформацію про апарат, серед яких і буде вказано виробник та модель.
 • Підключення смартфона до комп’ютера. Скористайтеся кабелем та під’єднаємо телефон до ПК. Тепер відкриємо провідник і перейдемо до підпункту «Комп’ютер». У рядку «Портативні пристрої» і буде вказана модель нашого апарата.
 • Пошук інформації на форумах. Не варто думати, що ваш смартфон є єдиним у світі екземпляром. Такий пристрій може бути багато людей, тому рекомендуємо звернутися за допомогою до них. Для цього сфотографуйте телефон та поставте запитання на тематичному форумі.

Пошук інформації на форумах. Не варто думати, що ваш смартфон є єдиним у світі екземпляром. Такий пристрій може бути багато людей, тому рекомендуємо звернутися за допомогою до них. Для цього сфотографуйте телефон і поставте питання на тематичному форумі. Тепер ви знаєте, як дізнатися модель свого телефону, причому з використанням декількох способів. Найзручніше переглянути інформацію про пристрій через спеціальну програму, але також можна скористатися налаштуваннями.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *