Навіть давня касетна магнітола може відтворювати музику зі смартфона. Не знаєте як це можливо? Зараз розповімо.
Сучасний автомобіль складно уявити без магнітоли, а сучасну магнітолу без Bluetooth. Проте на дорогах зустрічаються авто, в яких музика грає з флешки або навіть компакт-диска, а ще частіше — по радіо. Швидше за все, власники вінтажних моделей просто не знають, що можуть підключити до магнітофона смартфон і слухати улюблені треки через сервіс на кшталт «Яндекс Музики».
Відсутність Bluetooth у автомобільній магнітолі – не проблема. Бездротовий зв’язок можна замінити USB-проводом, музичним AUX або радіоканалом. Далі про це.
Дисклеймер Потрібно враховувати, що будь-який пристрій має апаратні або програмні обмеження, які можуть обмежити функціонал або, зовсім, виключити можливість підключення смартфона. Тим не менш, більшість перерахованих нижче методів без проблем працюють практично з усіма моделями магнітол.
Використовуємо смартфон замість флешки
Якщо у магнітоли є USB-порт, то з високою ймовірністю крім флешки до неї можна підключити і телефон. Для цього підійде будь-який сумісний з ним кабель — наприклад, c microUSB з одного боку і звичайним USB з іншого. Для айфонів доведеться використовувати фірмовий провод, відповідно.
У більшості випадків достатньо з’єднати пристрої таким кабелем і надати дозвіл на читання даних у смартфоні. Якщо магнітола розпізнає девайс, то внутрішня пам’ять телефону працюватиме як флешка. Але є нюанс – слухати в такому режимі музику з інтернету не вийде, тому що магнітофон зможе прочитати лише файли у пам’яті пристрою. Наприклад, треки у форматі MP3, завантажені через комп’ютер або браузер.
Зате такий спосіб має величезний плюс — через USB магнітоли можна заряджати пристрій. Так що вам не доведеться зберігати в машині спеціальні зарядки та додаткові дроти. А ще магнітола видає слабкий струм, тож акумулятор не зіпсується від перегріву. Але й зарядка буде йти набагато довше, ніж від розетки.
Підключаємо телефон через USB
Деякі відносно сучасні магнітоли можуть розпізнавати смартфони та працювати з ними в режимі синхронізації. Найпростіші моделі вміють відтворювати музику і працюють як гучний зв’язок. Дорогі магнітоли з дисплеєм можуть працювати зі смартфонами за протоколом CarPlay та Android Auto — тобто повністю копіювати основні функції смартфона і виводити керування на екран. Наприклад, дзвонилку, музичний плеєр, навігатор або YouTube.
При цьому смартфон у такому режимі працює не як накопичувач, а як програвач, тому у такий спосіб можна відтворювати будь-які файли, включаючи ті, які не підтримує процесор магнітоли. Це можуть бути аудіофайли у форматі FLAC або потокове аудіо на кшталт Apple Music та «Яндекс Музики».
Відтворюємо музику через AUX
Практично всі магнітоли мають лінійний вход AUX, через який можна підключати до звукової системи автомобіля будь-який зовнішній аудіопристрій – наприклад, MP3-плеєр або смартфон. Класичний звуковий вхід може бути реалізований двома способами.
Зазвичай AUX виглядає як 3,5-мм роз’єм для стандартних навушників. Тільки якщо у смартфонах це вихід, тут вхід. Такий порт виводиться прямо на передню панель магнітофона.
UX відсутня на лицьовій частині пристрою. Замість нього в задній частині корпусу магнітоли є два роз’єми RCA — у народі відомі як «тюльпани». Вони теж виконують роль лінійного входу, але для підключення до такого AUX знадобиться спеціальний кабель RCA — Jack 3.5.
Підключений через AUX смартфон завжди працює як програвач, а магнітола виступає в ролі підсилювача, який передає на динаміку всі звуки, що виходять з телефону. Це не тільки музика, але і рингтони, повідомлення, а також звуки з відеороликів, програм та ігор. Словом, динаміки авто працюють як більші і громкі наушники.
З’єднуємо смартфон і магнітолу «по радіо»
Якщо жоден із перерахованих вище способів не підійшов, а в магнітолі відсутній навіть найпростіший AUX, то залишається один варіант — слухати радіо. Причому власне — для цього знадобиться встановити FM-трансмітер. Це невелика малопотужна радіостанція, яка перетворює сигнал із флешки або від смартфона в радіохвилі і передає повітрям. Якщо знати, на яку частоту налаштований передавач, можна зловити цей сигнал за допомогою вбудованого в магнітолу тюнера.
Передатчик підключається до прикуривателя, а в якості джерела сигналу можна використовувати флешку або карту пам’яті. Більшість сучасних передавачів підтримують підключення по Bluetooth, тому на них можна передавати дані зі смартфона.
Звичайно, якість звуку за такого способу буде помітно нижчою, ніж через USB, AUX або Bluetooth. Натомість своє «радіо» працюватиме за будь-якої погоди і навіть там, де не ловить жодна інша хвиля. А ще це єдиний спосіб передавати музику з телефону на будь-яку навіть найстарішу магнітолу, в якій є підтримка FM-радіо.
Додаємо в магнітолу Bluetooth
Відмінна заміна FM-трансмітеру – Bluetooth-трансмітер. Це спеціальний блок, який підключається до AUX магнітоли та імітує джерело звуку. Фактично, аудіосистема отримує додатковий модуль Bluetooth, який їй так не вистачає. Через цей модуль можна підключати будь-які пристрої із «синьозубим» зв’язком — звичайно ж, насамперед смартфони.
Якщо докупити подовжувач AUX і провести до пристрою живлення, то приймач можна сховати в бардачку і підключатися до аудіосистеми по Bluetooth – ніякої путаниці з проводів під руками. Правда, цей метод підійде тільки в тому випадку, якщо у магнітоли є лінійний вхід.
Емулятор CD-диска
Деякі штатні магнітоли мають спеціальний роз’єм, до якого можна підключити зовнішній дисковод. Або його емулятор — пристрій, який імітує диск з музикою, зчитуючи дані з флешки, карти пам’яті або приймаючи Bluetooth сигнал.
При покупці такого пристрою потрібно уважно перевіряти сумісність емулятора з магнітолою — не всі системи підтримують підключення зовнішнього блоку.