Зараз важко зустріти людину, яка б не користувалася смартфоном. Телефон супроводжує кожного користувача протягом усього робочого дня, вечора, а може й ночі. Іноді доводиться робити перерви у відпочинок, у своїй обмежуючи себе від впливу зовнішніх дратівливих чинників. Неприємно, коли під час сну пролунає гучний звук від вхідного дзвінка або повідомлення. Щоб цього уникнути, розробники Android передбачили у своїх пристроях режим “Не турбувати”. Давайте розберемося, як працює функція, а також розглянемо принцип її включення та відключення.
Як працює режим «Не турбувати» на Android
Режим “Не турбувати” на смартфонах працює за принципом виключення. Наприклад, у налаштуваннях можна вибрати повне вимкнення звуку, або дозволити пристрою приймати дзвінки від певних абонентів. Виходить, що система ігноруватиме виклики від невідомих контактів, а дзвінки від занесеної до пріоритетного списку людини, як і раніше, зможуть надходити.
Це ж працює і з повідомленнями від програм. Можна вказати перелік програм, яким заборонено надсилати оповіщення під час увімкненого режиму «Не турбувати». У старих телефонах подібна функція була реалізована лише частково, і не передбачала жодної настройки. Користувачеві надавалася можливість вибрати один із кількох профілів звуку, що не завжди відповідало вимогам людини.
За бажанням можна встановити проміжок часу, протягом якого смартфон перебуватиме у беззвучному стані. Багато хто скаже, що досить просто вимкнути пристрій і ніяких сповіщень, дзвінків та повідомлень не надходитиме. Так, такий варіант теж має місце, але погодьтеся, що щодня відключати живлення на телефоні перед сном зовсім незручно. До речі, режим “Не турбувати” реалізований у всіх пристроях, що мають на борту Android 5.0 Lollipop і вище.
Як увімкнути та вимкнути режим «Не турбувати» на Android
Увімкнути режим «Не турбувати» на телефоні так само просто, як і активувати мобільну передачу даних. Все, що потрібно, це виконати дії, прописані в наступній інструкції:
- Переходимо в налаштування.
- Заходимо у вкладку «Звук та вібрація». Варто зазначити, що назви розділів можуть відрізнятися залежно від встановленої прошивки.
- Відкриваємо меню Без звуку.
- Серед можливих профілів звуку вибираємо варіант “Не турбувати”. На екрані з’явиться невелике вікно з налаштуваннями. У ньому можна дозволити або заборонити вхідні дзвінки, обмежити спливаючі сповіщення, а також встановити розклад увімкнення режиму. Доступних налаштувань може бути більше, але все-таки залежить від версії Android і прошивки.
А як ж вимкнути режим «Не турбувати»? Зробити це правильно допоможе покрокове керівництво:
- Відкриваємо шторку повідомлень, провівши по екрану зверху вниз.
- Знаходимо іконку «Не турбувати» та натискаємо по ній. У більшості випадків значок повинен змінити початковий колір.
Часто зустрічаються ситуації, коли потрібна іконка просто відсутня на панелі швидкого доступу. Щоб виправити ситуацію, скористайтеся наступною інструкцією:
- Відкриваємо шторку повідомлень.
- Знаходимо в панелі швидкого доступу значок «Сортування» та натискаємо на нього.
- Утримуємо іконку «Не турбувати» і перетягуємо її у верхнє меню.
А також на деяких телефонах можна знайти віджет, який відповідає за активацію потрібного режиму. Достатньо перенести його на головний екран, що дозволить переводити смартфон у беззвучний режим всього за одне натискання.
Підводячи підсумки, зазначимо, що режим «Не турбувати» — зручна функція для тих, хто часто користується телефоном і віддає перевагу тихому відпочинку. Включити беззвучний режим на пристрої зовсім нескладно, а вимкнути його ще простіше. Рекомендуємо користуватися шторкою зі швидким меню, тому що це дозволить не витрачати час на перехід у налаштування.