Як вимкнути синхронізацію на Android

Смартфон – настільки багатофункціональний пристрій, що деякі користувачі замінюють ним повноцінний комп’ютер чи ноутбук. З кожним роком створюється все більше програм для операційної системи Android, здатних перетворити телефон на пульт від телевізора, навігатор, плеєр і фотоапарат. Однак усі дані, що зберігаються, можуть зникнути при поломці або крадіжці смартфона. Відновити їх можна лише у випадку, якщо в налаштуваннях апарата було активовано функцію синхронізації з обліковим записом. У цій статті ми розберемося, що таке синхронізація на Android, а також розповімо, як її вимкнути.

Що робить синхронізація на Android телефоні

Зараз в Інтернеті є безліч сервісів, що надають користувачам віртуальні диски. На них можна зберігати фотографії, відео, текстові документи та іншу інформацію. Всі дані розміщуються на серверах великих компаній, тому ймовірність того, що вони з якихось причин зникнуть дуже низька. А от випадково видалити файл із комп’ютера чи смартфона простіше простого. Для його відновлення достатньо перейти на платформу з віртуальним диском та завантажити документ.

Цей принцип був реалізований в пристроях на базі операційної системи Android. У налаштуваннях можна включити автоматичну синхронізацію даних, і тоді вся інформація, що зберігається на смартфоні, переноситиметься у віртуальне сховище. Найзручніше використовувати синхронізацію з обліковим записом Google, оскільки ви завжди зможете авторизуватися в обліковому записі на іншому телефоні та перемістити всі дані.

Наприклад, якщо ви боїтеся втратити контакти з телефонної книги, увімкніть їх синхронізацію в установках пристрою. Усі номери та імена їхніх власників будуть завантажені на віртуальний диск, доступ до якого буде лише у вас. Звичайно, переміщати якісь документи та файли можна вручну, але навіщо витрачати час за наявності автоматичного режиму.

Як відключити синхронізацію контактів та інших даних

Незважаючи на те, що синхронізація є досить корисною функцією, багато користувачів бажають її відключити. Таке рішення може бути прийнято з різних причин, але найчастіше справа у підвищеній витраті заряду акумулятора. Так, обмін даними витрачає велику кількість енергії батареї, що значно зменшується автономність роботи смартфона. Отже, представляємо вашій увазі докладну інструкцію щодо відключення синхронізації на Android-пристрої:

  1. Переходимо до налаштувань.
  2. Заходимо у вкладку «Синхронізація» або «Акаунти». Варто зазначити, що назва розділу безпосередньо залежить від виробника телефону, його моделі, а також версії Android та прошивки.
  3. Серед доступних акаунтів для синхронізації вибираємо потрібний. Як було сказано вище, найпоширенішим варіантом є обмін даними з обліковим записом Google.
  4. У списку облікових записів знаходимо той, синхронізацію з яким потрібно відключити. До речі, якщо обмін даними з обліковим записом вимкнено, то біля нього буде розташовуватися іконка з перекресленими стрілками.
  5. Прибираємо галочки з тих сервісів, з якими необхідно відключити синхронізацію.

А що робити, якщо потрібно вимкнути синхронізацію з усіма обліковими записами на смартфоні? У цьому випадку входити в налаштування кожного облікового запису не доведеться. Все що потрібно зробити – це просто вимкнути синхронізацію:

  1. Переходимо в налаштування.
  2. Заходимо до розділу «Синхронізація».
  3. Перекладаємо повзунок біля рядка « Автосинхронізація даних» у положення «Вимкнено».
  4. Підтверджуємо відключення функції натисканням кнопки «Ок».

Також можна активувати режим «Синхронізація лише за Wi-Fi», що дозволить не витрачати мобільний Інтернет-трафік.

Підсумки зазначимо, що відключати синхронізацію рекомендується лише у разі крайньої необхідності. Просто так припиняти використання такої корисної функції принаймні нерозумно. Увімкнений режим може хоч якось убезпечити дані, що зберігаються на пристрої.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *