Як прибрати рекламу на Android яка постійно вискакує

Якщо на вашому телефоні Android постійно з’являється спливаюча реклама: на екрані блокування, в області повідомлень або прямо на домашньому екрані (робочому столі) і вам потрібно позбутися від неї, про це детально в інструкції нижче.

Спливаюча реклама на Android може бути викликана як звичайними програмами, в іншому нешкідливими, так і деяким потенційно небажаним програмним забезпеченням, яке складно виявити і виявити, що саме викликає поява реклами. По порядку будуть розглянуті усі можливі варіанти. Приклади шляхів у налаштуваннях наведені для чистого Android та телефонів Samsung.

Реклама на екрані блокування та в області повідомлень Android, що надходить від сайтів

Перша частина — про дуже простий випадок, з яким, однак, деякі користувачі Android не знайомі. Цей варіант підійде, якщо ви бачите спливну рекламу на екрані блокування та в області сповіщень приблизно, як на скріншоті нижче (зазвичай із зазначенням браузера та адреси сайту).

Причиною такої реклами є підписка на повідомлення від різних сайтів, коли ви натискаєте кнопку «Дозволити» у браузері. Справа в тому, що для багатьох сайтів це спосіб заробітку та за допомогою push-повідомлень вам розсилається реклама. Її легко позбутися:

  1. У вашому браузері зайдіть в налаштування повідомлень. Наприклад, у Google Chrome натисніть на кнопку меню — Установки — Установки сайтів — «Сповіщення».
  2. У списку ви побачите список сайтів, які можуть надсилати вам сповіщення. Серед них будуть і ті, хто показує рекламу. Натисніть на такому сайті і або натисніть «Очистити та скинути» (в Chrome, можна і просто заборонити повідомлення, але краще очистити параметри і більше не дозволяти push-сповіщення на цьому сайті).

Після цього такі повідомлення приходити перестануть. За винятком тих випадків, коли ви додали якісь сайти на головний екран (ймовірно, ви бачили, на деяких сайтах знизу з’являється пропозиція додати його на головний екран). У цьому випадку видаліть цей сайт як звичайну програму.

Чому постійно з’являється реклама поверх домашнього екрану, додатків та екрана блокування на Android

У випадку, коли реклама на Android вискакує поверх системних екранів і під час зарядки, це може бути наслідком однієї з двох причин:

  • Це штатна реклама додатків – наприклад, ви встановили нестандартний блокувальник екрану, безкоштовний лаунчер, додаток для відображення контакту на весь екран або для визначення номера, що телефонує. Якщо це безкоштовний додаток, він може показувати рекламу і це не якийсь вірус, приклади — на скріншоті. Ви можете відмовитись від використання такої програми. Якщо цей варіант не підходить, прочитайте відомості в розділі статті з додатковою інформацією про блокування реклами.
  • Іноді реклама може з’являтися просто всюди і в будь-який момент і з’ясувати , яка програма показує цю рекламу не виходить. Тоді, з великою ймовірністю, йдеться або про потенційно небажане програмне забезпечення, або про програми від не зовсім чистих на руку розробників, яким ви надали надто багато дозволів.

Другий випадок зазвичай найскладніший у діагностиці. Але з’ясувати, який саме додаток показує рекламу можливо.

Як дізнатися, яка програма показує рекламу на Android і видалити її

У Play Маркет доступно кілька додатків, що дозволяють тим чи іншим способом визначити, що саме показує спливаючу рекламу на вашому Android телефоні. Вони працюють за різними принципами і використання лише однієї програми не завжди дозволяє отримати необхідну інформацію.

Я рекомендую використовувати ці програми разом (обидва доступні в Play Маркет):

Перший додаток працює таким чином: після його встановлення, коли ви дали необхідні дозволи додатку, він почне відображати поверх екрана іконку останньої запущеної програми. Якщо в якийсь момент на екрані Android раптом з’явиться реклама, це означає, що якась програма викликала її появу і іконка зміниться: натискаємо по ній і бачимо, яка програма спрацьовувала останнім. Тут же буде кнопка для перегляду всіх останніх запущених програм з можливістю їх видалення.

На жаль, це не завжди спрацьовує і в деяких випадках реклама ніби походить від системних програм Google. У цьому випадку ви також можете звернутися до програми Goclean. У ньому перейдіть на вкладку Ad detector і встановіть перемикач на пункт Include Ads. Ви побачите список усіх додатків (в тому числі і «хороших»), які можуть показувати рекламу.

Після цього бажано просто попрацювати з телефоном, поки знову з’являтиметься реклама. А потім знову зайти в той же розділ програми та подивитися, на параметр «Count» поряд з ім’ям програми. Якщо лічильник показує велику кількість, а ви до цього додатку не зверталися – це дивно і не виключено, що саме ця програма викликає появу реклами, що спливає. Перейти до його видалення можна за допомогою кнопки Del (або просто видалити в налаштуваннях додатків).

Є й ще одна програма, яка може виявитися корисною в контексті визначення рекламної програми: Uninstaller (Деінсталятор), доступна на Play Маркет https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GoodTools.Uninstaller. Програма не найновіша, але справно працює і на останніх версіях Android. Після запуску ви побачите список усіх встановлених програм, причому нещодавно встановлені будуть відображатися вгорі.

Якщо серед них ви бачите ті, які ви не встановлювали (іноді вони ховаються під системні, маючи просту іконку з андроїдом), тобто ймовірність, що у вас включена установка з невідомих джерел і якийсь інший додаток (який встановлювали ви) саме скачало і встановило ще один додаток і він показує рекламу. Також, якщо проблема з рекламою, що вискакує, з’явилася зовсім недавно, ви можете просто видалити всі останні програми.

Якщо пошук вручну не допоміг, спробуйте виконати сканування за допомогою Malwarebytes Anti- malware для Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.malwarebytes.antimalware — програма «спеціалізується» саме на таких типах заражень.

Після завершення використання, незалежно від результату, я рекомендую видалити всі рекомендовані мною вище програми: тримати їх на телефоні на постійній основі не потрібно (вони можуть надмірно витрачати заряд і навантажувати телефон), лише для одноразового усунення проблем.

Дозволи додатків, адміністратори Android

Якщо досі ніщо не спрацювало або ви вирішили, що попередні програми виявили не те, що потрібно, враховуйте: багато корисних програм також можуть викликати постійну появу реклами на вашому телефоні Android, особливо якщо ви їм це дозволили. І те, що ви звикли використовувати цю програму, а її відгуки майже всі позитивні, зовсім не означає, що вона абсолютно нешкідлива.

Я вже згадував, що це можуть бути лаунчери, програми захисту, номеронобірники та визначники номера, блокувальники, деякі програми очищення та «економії заряду батареї», але і це не повний список: наприклад, є програми камери та сканування QR-кодів, сторонні клавіатури, які також вимагають собі непотрібних дозволів та показують рекламу.

Що робити? Загляньте в налаштування особливих дозволів на телефоні Android. На різних версіях і моделях вони знаходяться в різних розташуваннях, я покажу чистий Android 7, Android 9 і Samsung Galaxy.

Накладення (відображення поверх інших вікон, «завжди зверху») — якщо програма має таку роздільну здатність, вона може відображати будь-що і будь-де на вашому телефоні. Переглянути список програм, яким це дозволено можна:

  • На Android 7 — Установки — Програми — Кнопка меню праворуч вгорі — Налаштувати програми — Накладення поверх інших вікон.
  • На Android 9 — Установки — Програми та оповіщення — Додатково — Спеціальний доступ — Поверх інших програм.
  • На Samsung Galaxy — Установки — Програми — кнопка меню праворуч вгорі — Особливі права доступу завжди зверху.

Якщо у списку програм ви бачите якісь не системні програми, яким нема чого відображати щось поверх домашнього екрану або екрана блокування, сміливо відключіть їм цей дозвіл.

Адміністратори пристрої — програми з особливим доступом до Android, які можуть робити з телефоном або планшетом майже будь-що. Знайти список таких програм можна:

  • На Android 7 — Установки — Безпека — Адміністратори.
  • На Android 9 — Установки — Програми та сповіщення — Додатково — Спеціальний доступ — Програми адміністратора пристрою.
  • У Samsung Galaxy — Установки — Біометрія та безпека — Інші параметри безпеки — Адміністратори пристрою.

Зазвичай, у списку не повинно бути нічого, крім додатків Google («Знайти пристрій», «Google Pay» і подібних), виробника телефону, іноді антивірусу (і те, не всі вони за фактом безпечні). Якщо у вашому випадку список більший і в ньому є щось, чому не варто давати доступ до адміністрування, спробуйте відключити зайвих адміністраторів.

Додаткові відомості про блокування реклами на Android

Дуже часто в обговореннях цієї проблеми зустрічаються рекомендації встановити AdGuard для Android (доступний на офіційному сайті adguard.com/ru/) для блокування реклами. Загалом, для багатої реклами метод справді робочий.

Але у випадках з потенційно небажаними додатками він не вирішує причини проблеми, а бореться лише зі наслідком: все, що відбувається. блокування доступу таких програм до реклами (вони не можуть завантажити її з Інтернету, щоб показати вам), але самі вони продовжують працювати. Моя думка: краще все ж таки відмовлятися від подібних додатків, шукати заміну від більш сумлінних розробників.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *