Однією з основних функцій сучасного смартфона є геолокація. З її допомогою можна використовувати смартфон як GPS навігатор, залишати свої координати на фотографіях, надсилати дані про своє місцезнаходження, а також багато іншого. У цій статті ви зможете дізнатися про те, як увімкнути геолокацію на Android смартфоні, а також як її правильно налаштувати.
Як увімкнути розташування на Android</span >
У більшості випадків, на Андроїд смартфоні геолокація включена та працює. Але, якщо ви до цього відключали цю функцію, а тепер хочете знову її ввімкнути, то вам потрібно зайти в налаштування Андроїд смартфона і знайти там розділ під назвою «Розташування» (в останніх версіях цей розділ знаходиться за адресою: Налаштування — Захист та розташування — Саме в цьому розділі зосереджені всі налаштування, що стосуються геолокації.
У розділі «Місцезнаходження», у верхній частині екрана, ви знайдете перемикач, за допомогою якого можна увімкнути геолокацію на Андроїд.
Тільки нижче буде розділ «Режим». В якому можна вибрати спосіб геолокації.
Як налаштувати геолокацію на Android
Якщо ви відкриєте розділ «Режим», перед вами з’явиться три можливі режими роботи геолокації. Розглянемо докладніше кожен із цих режимів.
- Режим «За всіма джерелами» (у старих версіях Андроїд цей режим називався < strong>«Висока точність»). Найточніший режим роботи геолокації. Якщо увімкнути цей режим, то для визначення вашого розташування буде використовуватись усі доступні смартфону інформація. Це дані з GPS супутників, дані від мобільного оператора, а також дані, отримані завдяки бездротовим мережам Wi-Fi і Bluetooth.
- Режим «За координатами мережі (у старих версіях – «Економія заряду батареї»). У цьому режимі використовуються дані лише від мобільного оператора та бездротових мереж (Wi-Fi та Bluetooth). У той час як модуль GPS не працює і не витрачає заряд батареї. Увімкнення цього режиму роботи геолокації дозволяє заощаджувати заряд батареї і продовжувати час автономної роботи пристрою.).
- Режим роботи геолокації, в якому використовуються дані виключно від GPS модуля. При цьому інформація від мобільного оператора та бездротових мереж до уваги не береться.
Якщо повернутися в розділ налаштувань «Місцезнаходження» і перегорнути налаштування в самий кінець, то тут можна виявити ще пару цікавих функцій. Це «Історія розташування» та «Передача геоданих».
Якщо відкрити розділ «Історія розташування», там можна буде увімкнути або вимкнути запис історії ваших переміщень з Андроїд смартфоном. Ця історія зберігається на серверах Google і її можна переглянути на сайті Google Карти в розділі Хронологія. Більше інформації про цю функцію ви можете отримати в Google довідці.
А в розділі “Передача геоданих” можна додати Google користувачів, яким надається доступ до даних про місцезнаходження. За наявності такого доступу за вашими переміщеннями можна буде стежити на сайті Google Карти в розділі Показувати, де я. Докладніше про цю функцію можна прочитати в Google довідці.