Як вимкнути або приховати додатки на Android

Майже будь-який телефон або планшет на Android містить набір програм від виробника, які не можна видалити без root та якими власник не користується. Одночасно з цим, отримувати root тільки для того, щоб прибрати ці програми не завжди розумно.

У цій інструкції докладно про те, як відключити (що також приховає їх зі списку) або приховати програми Android не відключаючи. Способи підійдуть всім актуальних версій системи.

Вимкнення додатків

Вимкнення програми в Android робить його недоступним для запуску та роботи (при цьому вона продовжує зберігатися на пристрої), а також приховує його зі списку програм.

Відключити можна майже всі програми, які не є необхідними для роботи системи (щоправда, деякі виробники прибирають можливість відключення і для непотрібних встановлених додатків).

Щоб вимкнути програму на Android 5, 6 або 7, виконайте такі кроки:

  1. Зайдіть до Установки — Програми та увімкніть відображення всіх програм (зазвичай увімкнено за замовчуванням).
  2. Виберіть ту програму зі списку, яку потрібно вимкнути. 

Виберіть програму, яку потрібно вимкнути

  1. У вікні “Про програму” натисніть “Вимкнути” (якщо кнопка “Вимкнути” не активна, значить відключення цієї програми обмежено).

 Вимкнення програми Android

  1. Ви побачите попередження про те, що «Якщо ви вимкнете цю програму, інші програми можуть працювати неправильно» (відображається завжди, навіть коли відключення повністю безпечне). Натисніть «Вимкнути програму».

 Підтвердження вимкнення програми

Після цього вибрані програми будуть вимкнені та приховані зі списку всіх програм.

Як приховати програму Android

Крім відключення існує можливість просто приховати їх з меню програм на телефоні або планшеті, щоб вони не заважали – цей варіант підійде, коли програму не можна відключити (опція недоступна) або потрібно, щоб вона продовжувала працювати, але не відображалася у списку.

На жаль, зробити це вбудованими засобами Android не можна, але функція реалізована в багатьох популярних лончерах (далі наводжу два популярні безкоштовні варіанти):

  • У Go Launcher можна утримувати іконку програми в меню, а потім перетягнути її на пункт «Приховувати» вгорі праворуч. Також можна вибрати програми, які потрібно приховувати, відкривши меню у списку програм, а в ньому — пункт «Приховувати програми».

 Приховати програми з меню Go Launcher

  • У програмі Apex Launcher можна приховати програми з пункту меню параметрів Apex «Параметри меню програм». Виберіть «Приховані програми» та позначте ті, які потрібно приховати.

 Сховати програми в Apex Launcher

У деяких інших лончерах (наприклад, в Nova Launcher) функція є, але доступна тільки в платній версії.

У будь-якому випадку, якщо на вашому Android пристрої використовується сторонній лончер не з тих, що були наведені вище, вивчіть його налаштування: можливо, там є пункт, який відповідає за можливість приховати програми.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *