Як змінити шрифт на Android

Android надає користувачеві широкі можливості кастомізації інтерфейсу, починаючи з простих віджетів та налаштувань, закінчуючи сторонніми лаунчерами. Однак, у налаштуванні деяких аспектів оформлення можуть виникнути складності, наприклад, якщо вам потрібно змінити шрифт інтерфейсу та програм на Android. Проте, зробити це можливо, а для деяких моделей телефонів та планшетів дуже просто.

У цій інструкції докладно про те, як змінити шрифт на Android смартфонах і планшетах у різний спосіб, у тому числі без root-доступу (у деяких випадках він може знадобитися). На початку керівництва — окремо за зміною шрифтів на Samsung Galaxy, а потім про всі інші смартфони (у тому числі і Samsung, але з версією Android до 8.0 Oreo). також: Як змінити шрифт Windows 10.

Зміна шрифту на телефонах Samsung та встановлення своїх шрифтів

Телефони Samsung, а також деякі моделі LG та HTC мають опцію зміни шрифту в налаштуваннях.

Для простої зміни шрифту на Samsung Galaxy ви можете виконати такі кроки

 1. Зайти в Установки — Дисплей.
 2. Вибрати пункт «Шрифт та масштаб екрана».

 Зміна шрифту Samsung Galaxy

 1. У нижній частині вибрати будь-який шрифт, а потім натиснути Готово для його застосування.

Тут же присутній пункт «Завантажити шрифти», що дозволяє встановити додаткових шрифтів, але: всі вони (крім Samsung Sans) платні. Тим не менш, це можна обійти та встановити власні шрифти, у тому числі з ttf файлів шрифтів.

Доступно кілька підходів до встановлення своїх шрифтів на телефонах Samsung Galaxy: до версії Android 8.0 Oreo шрифти FlipFont (саме вони використовуються на Samsung) можна було знайти в Інтернеті та завантажити у вигляді APK і вони відразу були доступні в налаштуваннях, також справно працювали шрифти, що встановлюються за допомогою програми iFont (розглянуто далі в розділі про «інші телефони Android»).

Якщо на вашому смартфоні встановлена ​​Android 7 або старіша версія, ви все ще можете використовувати ці способи. Якщо у вас новий смартфон з Android 8 або 9, доведеться шукати обхідні шляхи для встановлення своїх шрифтів.

Як поміняти шрифт на Android телефонах та планшетах інших виробників

Для більшості смартфонів та планшетів Android для зміни шрифту інтерфейсу потрібна наявність root-доступу. Але не для всіх: наприклад, програма iFont успішно додає шрифти на старих Samsung та деяких інших марках телефонів і без рут.

iFont

iFont — безкоштовна програма, доступна в Play Маркет https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kapp.ifont , яка дозволяє легко встановити свій шрифт (а також скачати наявні безкоштовні шрифти) на телефон з root- доступом, а також на окремі марки телефонів без нього (Samsung, Xiaomi, Meizu, Huawei).

Загалом використання програми виглядає так:

 1. Встановлюємо та запускаємо програму (надаємо root-доступ, якщо потрібно), відкриваємо вкладку «Знайти», потім — «Всі шрифти» — .
 2. Вибираємо потрібний шрифт і натискаємо “Завантажити”, а після завантаження – “Встановити”.

 Шрифти для Android у iFont

 1. Після встановлення може знадобитися перезавантаження телефону.

 Зміна шрифтів на чистому Android

 1. Щоб встановити власний шрифт, скопіюйте файли .ttf у папку «iFont/custom/», на головному екрані програми відкрийте вкладку «Мій» — «Мої шрифти» та виберіть шрифт, який потрібно встановити.

У моєму тесті (телефон Lenovo Moto з root-доступом) все працювало справно, але з деякими багами:

 • При спробі встановити власний шрифт ttf відкривалося вікно із пропозицією здійснити донат автору програми. Після закриття та повторного запуску програми установка відбувалася успішно.
 • Один раз не працювала установка свого шрифту .ttf доки не були видалені всі встановлені шрифти з безкоштовного каталогу iFont. Видалити шрифти можна на вкладці “Мій”, відкривши мої завантаження, вибравши шрифт і натиснувши “Сміття” у верхньому правому кутку.

Якщо потрібно повернути стандартний шрифт, відкрийте програму iFont, перейдіть на вкладку «Мій» і натисніть «Предвстановлений шрифт».

Подібний безкоштовний додаток – FontFix. У моєму тесті воно також працювало, але з якоїсь причини змінювало шрифти вибірково (не у всіх елементах інтерфейсу).

Додаткові методи зміни шрифту на Android

Вище описані не всі варіанти зміни шрифтів, а лише ті, які змінюють шрифти у всьому інтерфейсі, а також порівняно безпечні для користувача-початківця. Але є й додаткові методи:

 • За наявності root-доступу – заміна файлів системних шрифтів Roboto-Regular.ttf, Roboto-Bold.ttf, Roboto-Italic.ttf та Roboto-Bolditalic.ttf з папки system/fonts іншими файлами шрифтів з тими самими іменами.
 • За відсутності необхідності змінювати шрифти у всьому інтерфейсі – використання лаунчерів з можливістю налаштування шрифтів (наприклад, Apex Launcher, Go Launcher). Див. Кращі лаунчери для Android.

Якщо вам відомі інші способи зміни шрифтів, можливо, що застосовуються на окремих марках пристроїв, буду вдячний, якщо поділіться ними в коментарях.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *