Чи можна відновити дані з карти SD, відформатованої як внутрішня пам’ять на Android

Сучасні версії Android дозволяють форматувати картку пам’яті SD як внутрішню пам’ять телефону або планшета, чим багато хто користується, коли її недостатньо. Однак не всі розуміють важливий аспект: при цьому до наступного форматування карта пам’яті прив’язується саме до цього пристрою (про те, що це означає – далі в статті).

Одне з найпопулярніших питань в інструкції на тему використання SD карти як внутрішньої пам’яті – питання про відновлення даних з неї, саме його я і намагатимусь висвітлити в цій статті. Якщо вам потрібна коротка відповідь: ні, в більшості сценаріїв відновити дані не вийде (хоча відновлення даних із внутрішньої пам’яті, якщо телефон не був скинутий можливо, див. Монтування внутрішньої пам’яті Android та відновлення даних з неї ).

Що відбувається, коли ви форматуєте картку пам’яті як внутрішній пам’яті

При форматуванні картки пам’яті як внутрішній пам’яті на Android пристроях, вона об’єднується в загальний простір з наявним внутрішнім сховищем (але розмір не «сумується», про що докладніше в інструкції з форматування, згаданої вище), що дозволяє деяким додаткам, які інакше «не вміють» зберігати дані на карті пам’яті, використовувати її.

Форматування картки пам'яті як внутрішньої пам'яті

Одночасно, всі дані з картки пам’яті видаляються, а нове сховище шифрується аналогічно тому, як зашифрована внутрішня пам’ять (за замовчуванням на Android вона шифрується).

Найпомітніший результат цього – ви більше не можете витягти SD картку з вашого телефону, підключити її до комп’ютера (або іншого телефону) та отримати доступ до даних. Ще одна потенційна проблема — низка ситуацій веде до того, що дані на карті пам’яті виявляються недоступними.

Втрата даних з картки пам’яті та можливість їх відновлення

Нагадаю, що все нижческазане стосується тільки SD-карт, відформатованих як внутрішня пам’ять (при форматуванні в якості портативного накопичувача відновлення можливе як на самому телефоні — Відновлення даних на Android , так і на комп’ютері, підключивши карту пам’яті через кард-рідер.

Якщо ви виймете картку пам’яті, відформатовану як внутрішню пам’ять з телефону, в області повідомлень одразу з’явиться попередження “Підключіть MicroSD знову” і зазвичай, якщо це зробити відразу, наслідків не буває.

Повідомлення про виймання картки пам'яті Micro SD

 Але в ситуаціях коли:

  • Ви витягли таку SD карту, скинули Android на заводські налаштування і знову вставили її,
  • Вийняли карту пам’яті, вставили іншу, попрацювали з нею (правда в цій ситуації робота може і не вийти), а потім повернули початкову,
  • Відформатували картку пам’яті як портативний накопичувач, а потім згадали, що на ній були важливі дані,
  • Карта пам’яті сама по собі вийшла з ладу

Дані з неї найімовірніше вже не повернути: ні на самому телефоні/планшеті ні на комп’ютері. Більше того, в останньому сценарії сама ОС Android може почати працювати неправильно до скидання заводських налаштувань.

Головна причина неможливості відновлення даних у цій ситуації – шифрування даних на карті пам’яті: при описаних ситуаціях (скидання телефону, заміна карти пам’яті, її переформатування) ключі шифрування скидаються, а без них на ній не ваші фото, відео та інша інформація, а лише випадковий набір байтів.

Можливі й інші ситуації: наприклад, ви використовували картку пам’яті як звичайний накопичувач, а потім відформатували як внутрішню пам’ять – у цьому випадку дані, що спочатку знаходилися на ній, теоретично можна відновити, варто спробувати.

У будь-якому випадку, рекомендую зберігати резервні копії важливих даних з вашого Android пристрою. З огляду на те, що найчастіше йдеться про фотографії та відео, використовуйте хмарні сховища та автоматичну синхронізацію в Google Photo, OneDrive (особливо якщо у вас є передплата на Office — у цьому випадку у вас там цілий 1 Тб місця), Яндекс.Диск та інші, тоді вам не буде страшний не тільки непрацездатність картки пам’яті, але й втрата телефону, що теж не рідкість.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *