Що таке сервіси Google Play і для чого вони потрібні?

У цьому посібнику ми розповімо вам, що таке Сервіси Google Play і для чого вони потрібні. Крім того, ми пояснимо, чому вони так важливі для користувачів, розробників і компанії Google. Якщо ви хочете дізнатися все про це програмне забезпечення, читайте до кінця. Найактуальніша інформація тут.

Що таке Сервіси Google Play?

Те, що відомо як Google Play Services , насправді є програмним пакетом з кількома утилітами, які у більшості пристроїв інтегровані в Android. Цей набір інструментів створює структуру, яка дозволяє програмам, як Google, так і стороннім, взаємодіяти один з одним і використовувати спільні сервіси.

Важливо, що сервіси Google Play є пропрієтарним програмним забезпеченням. Це означає, що сервіс належить Google, і ніхто інший не може розробляти, змінювати або знати його вихідний код. Таким чином, це програмне забезпечення, яке реалізовано на Android, але не є обов’язковим для роботи системи.

Щоб краще це зрозуміти, розглянемо випадок Huawei. Ця компанія вже багато років не може інсталювати програмне забезпечення Google на свої телефони. Незважаючи на це, компанія продовжує використовувати на своїх пристроях Android, хоч і під іншою назвою – Harmony OS. Саме з цієї причини більшість програм Google і багато інших не працюють на телефонах Huawei. Так, вони сумісні з вашою системою, але залежать від модулів або бібліотек, що надаються сервісами Google Play.

Вам також слід знати, що існують безкоштовні альтернативи Сервісам Google Play, як-от MicroG або OpenGApps, що дозволяють використовувати сервіси Google та інші програми в спеціальному ПЗУ або на мобільних телефонах без офіційної підтримки. У пошуках вирішення проблеми блокування компанія Huawei також створила Huawei Mobile Services, які намагаються замінити API-інтерфейси, які надає Google розробникам на Android. На жаль, творцям програм доводиться адаптувати свої проекти під HMS, а це не завжди зручно.

Зрештою, ви повинні знати, що не всі програми та ігри в екосистемі Android вимагають для своєї роботи сервісів Google Play. Насправді Google Maps чудово працює на мобільних телефонах з Android AOSP або Huawei, хоч і не дозволяє авторизуватися. Що стосується сторонніх додатків, то більшість із них не запитує API у сервісів Google Play, тому працює без них без проблем.

Для чого потрібні сервіси Google Play і навіщо вони вам

Тепер Ви знаєте важливість сервісів Google Play. Незважаючи на те, що вони не є невід’ємною частиною системи, компанія зробила їх практично необхідними для забезпечення повної функціональності телефону Android.

 Play слугують сполучною ланкою між додатками та AndroidСхема, що показує, як сервіси Google Play служать сполучною ланкою між додатками та Android

Так для чого саме вони потрібні? Розглянемо це питання із трьох точок зору. Навіщо користувачам, розробникам і Google потрібні сервіси Google:

  • Користувачі. Сервіси Google Play пропонують їм широкий спектр програм, розроблених за одним стандартом. Це забезпечує автоматичні оновлення, які покращують безпеку та функціональність пристроїв. Крім того, вони полегшують інтеграцію з іншими службами Google, забезпечуючи уніфікований та інтегрований досвід. Наприклад, спрощують користувачам здійснювати покупки в різних програмах за допомогою одного облікового запису, дозволяють картам, на яких показані різні розробки, виглядати однаково або програми займають менше місця, оскільки їм потрібно лише здійснювати дзвінки API. замість увімкнення всього коду сервісів Google.
  • Розробники. Для розробників сервіси Google Play є також цікавим варіантом. Завдяки їм вони мають ряд сервісів, які не потрібно створювати для своїх додатків, оскільки Google про це вже подбала. Крім того, вони пропонують сервіси детального аналізу, реклами та розповсюдження програмного забезпечення, а також гарантії безпеки.
  • Google. У випадку з Google той факт, що її сервіси присутні в більшості телефонів Android, що продаються, і що розробники залежать від них, є істотною перевагою. Екосистема додатків та інструментів є помітним джерелом доходу не тільки тому, що компанія отримує комісію від багатьох платежів, а й тому, що дозволяє точно відстежувати користувачів. Це робить сегментовану рекламу Google дуже ефективною. З іншого боку, дозволяє зміцнювати домінуючі позиції в екосистемі Android, яка хоч і працює без сервісів Google Play, але багато в чому залежить від них.

Нарешті, є один аспект, який робить сервіси Google Play такими важливими. Йдеться про безпеку. Той факт, що вони контролюються Google, а не виробниками, допомагає компанії непомітно встановлювати оновлення безпеки та додавати нові функції. Це, з іншого боку, спрощує запуск поточних програм, навіть якщо версія Android застаріла.

Що таке сервіси Google Play і як вони працюють?

На завершення поговоримо про різні бібліотеки, що входять до Сервісів Google Play. Дуже важливо відрізняти їх від сервісів Google. Останні належать до тих цифрових сервісів, які компанія надає користувачам: Gmail, Google Фото або Google Календар.

Нижче список основних сервісів Google Play та просте пояснення того, для чого потрібен кожен із них:

  • Google AdMob. Цей сервіс дозволяє розробникам заробляти гроші, включаючи рекламу до своїх додатків. Таким чином, коли ви взаємодієте з рекламою програми, власник отримує прибуток.
  • Google Analytics. Це інструмент, який допомагає розробникам зрозуміти, як люди використовують їхні програми. Він надає дані всіх видів: від кількості користувачів до часу, що вони проводять у кожному додатку.
  • Cast. Дозволяє програмам надсилати контент на інтелектуальні пристрої, такі як інтелектуальні колонки, смарт-телевізори або дисплеї Google Home.
  • Fit. Це набір інструментів, пов’язаних із моніторингом здоров’я та спорту. Це дозволяє вам підключати додаток до таких пристроїв, як розумний годинник, для моніторингу вашої фізичної активності, крокоміру та іншим.
  • Firebase. Хмарні інструменти та послуги, які допомагають розробникам створювати та покращувати свої програми. Збирає дані про використання програм, щоб розробники могли приймати обґрунтовані рішення.
  • Google Pay API. Спрощує онлайн-покупки у Play Store та додатках. Дозволяє здійснювати платежі безпечним та, насамперед, стандартизованим способом.
  • Authentication. Ця служба, раніше відома як OAuth 2.0, дозволяє легко входити до програм за допомогою облікового запису Google і автоматично заповнювати паролі.
  • API розташування. Дозволяє програмам отримувати доступ до служб позиціонування, що надаються Google, наприклад, до поточного розташування користувача. Що корисно в будь-якій програмі, якій потрібні ці дані, наприклад, у картографічному сервісі або списку найближчих заправних станцій.
  • Картки SDK. Надає доступ до сервісів Google Maps у програмах, дозволяючи відображати карти, прокладати маршрути та багато іншого.
  • Play Games. Це набір інструментів для розробки відеоігор, який дозволяє розробникам збирати статистику, пропонувати онлайн-ігри між гравцями та зберігати хмарні ігри, щоб ви могли продовжувати грати на різних пристроях.

Як бачите, жоден з цих сервісів не є програмою, яку ви зможете використовувати у повсякденному житті. Загалом, незважаючи на свою невидимість, вони необхідні для сотень програм та ігор, які ви можете завантажити у Play Store.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *