Що таке TikTok і як він працює

У цьому посібнику ми пояснимо, що таке TikTok і як він працює. Ми збираємося зробити це, розглянувши деякі з найважливіших даних, пов’язаних з цією платформою, і з’ясуємо, серед іншого, хто стоїть за ним, у чому відмінності від інших подібних додатків і як зробити перші кроки в цьому напрямку. Все, що вам потрібно знати про TikTok, тут!

Що таке TikTok і для чого він потрібен

TikTok — соціальна мережа, яка базується переважно на публікації коротких відеороликів. Більшість відео, що завантажуються в цю мережу, мають вертикальний формат і записані за допомогою мобільних пристроїв та для них.

Завдяки TikTok користувачі можуть взаємодіяти один з одним у різний спосіб. Найчастіше користувач публікує відео і тому, що на нього підписані, або тому, що платформа рекомендує це, його бачать інші. У цей момент можна перейти до іншого контенту, поставити лайк або залишити коментар. Творці контенту можуть відповідати на повідомлення, залишені іншими у кожному відео, та розпочинати спілкування.

якіПрямі ефіри — один із форматів, які пропонує TikTok

Крім того, TikTok дозволяє вести прямі трансляції – функція, що широко використовується тими профілями, які мають велику актуальність. Під час трансляції включено чат, в якому глядачі залишають свої коментарі та враження. Повідомлення, що публікуються в чаті, є загальнодоступними та можуть бути переглянуті користувачем, що веде трансляцію. Нарешті, платформа також має систему прямого обміну повідомленнями, що дозволяє двом користувачам відправляти відео, повідомлення та іншу інформацію.

TikTok призначений для публікації та споживання відеоконтенту. Його система рекомендацій швидко враховує уподобання кожного користувача і, як наслідок, кожен користувач бачить різний тип контенту. На платформі переважають гумор, танці, музика та відеоролики з викликами, надають сильний вплив лише за кілька секунд. Однак, ви також можете використовувати цей сервіс для завантаження відеоблогів, пояснення концепцій або публікації відеопосібників. Ця універсальна платформа охоплює все більше користувачів різних вікових груп та різних смаків.

Хто стоїть за TikTok

TikTok був запущений у вересні 2016 китайською компанією ByteDance. Його засновник Чжан Імін вигадав програму з метою надати користувачам платформу для творчого створення та обміну короткими відеороликами. Важливо відзначити, що оригінальний додаток насправді називається Douyin. Фактично, на китайському ринку воно досі зберігає цю назву.

Щоб залишити свою локальну спрямованість та вийти на глобальний ринок, компанія, відповідальна за TikTok, розпочала реалізацію плану, кульмінацією якого став 2018 рік. Після покупки Musical.ly у 2017 році обидві платформи об’єдналися в одну, що призвело до появи TikTok. Це дозволило йому отримати ширшу та різноманітнішу базу користувачів.

Сьогодні TikTok – найпопулярніша платформа для коротких відео у світі, що налічує понад один мільярд користувачів по всьому світу. Але його зростання не було простим.

Політична напруженість між західним світом та Китаєм призвела до того, що уряди деяких країн заборонили своїм чиновникам використовувати TikTok на урядових пристроях. Основне побоювання полягає в тому, що програма буде використовуватися як шпигунський інструмент. Для кінцевого користувача на даний момент це не означає жодних змін, оскільки платформа працює нормально на більшості ринків.

Порівняння та відмінності між TikTok та Musical.ly

Musical.ly та TikTok об’єдналися у 2018 році. В даний час першого сервісу більше не існує, і його веб-сайт направляє користувача прямо до TikTok. Придбання цієї соціальної мережі, яка вже мала штаб-квартиру в США, стала ключовою дією для розширення TikTok по всьому світу.

По суті, можна сказати, що відмінності між Musical.ly та TikTok полягають у наступному:

 • Рік випуску. Musical.ly була ранньою соціальною мережею. Вона була запущена у 2014 році, а TikTok з’явився у 2016 році.
 • Творці. Творці обох програм різні. За Musical.ly стоять Алекс Чжу та Лую Ян, а творцем TikTok є велика китайська компанія ByteDance. Відповідальним є Чжан Імін.
 • Тип контенту, що публікується. Musical.ly – це платформа, орієнтована на музичні кліпи з хореографією та танцями. Незважаючи на яскраво виражений музичний аспект, TikTok охоплює більшу різноманітність контенту: гумористичні відеоролики, відеоблоги, навчальні матеріали та багато іншого.

Порівняння та відмінності між TikTok та Douyin

Ще одне поширене питання, яке виникає: у чому різниця між TikTok та Douyin. Ну і ви повинні знати, що останнє вважається оригінальним додатком , з якого пізніше виник TikTok.

Між ними особливої ​​різниці немає, оскільки по суті це один і той самий додаток. Розбіжності проявляються у двох аспектах, тісно пов’язаних один з одним:

 • Ринок. TikTok – міжнародна соціальна мережа. Зі свого боку, Douyin – це спеціальна версія TikTok для китайського ринку. Вони настільки схожі, що мають навіть однаковий логотип і значок. Очевидно, обидва належать ByteDance.
 • Контент. Той факт, що Douyin доступний лише в Китаї, означає, що контент сильно відрізняється від TikTok. Щоправда, формати ті самі, але всі публікації орієнтовані на звичаї азіатської країни.

Як TikTok створює та публікує відео

Давайте відповімо на два останні питання у цьому посібнику. І почнемо з розгляду того, як використовувати TikTok для створення та публікації відео . Ви побачите, що це справді просто.

Процес створення контенту в TikTok

Після того, як ви створили обліковий запис та заповнили всю інформацію для свого загальнодоступного профілю, ви повинні виконати наступне, щоб зробити першу публікацію:

 1. У будь-якому розділі програми, наприклад, на головному екрані, натисніть кнопку «Додатково» (+) . Вона розташована знизу.
 2. У цей момент ви зіткнетеся з інструментом створення контенту TikTok. Тут ви маєте вирішити, який тип контенту хочете публікувати. Ви можете створювати відео тривалістю до 10 хвилин, історії з текстом, фотографіями і починати з шаблону.
 3. На цьому етапі також варто подивитися на область «Ефекти» . Багато хто з них призначений для створення кумедних творів прямо з вашого мобільного телефону без встановлення інших програм для редагування.
 4. З іншого боку, якщо ви вирішите опублікувати історію, ви побачите, що редагування дуже схоже на редагування в Instagram. Ви можете додати текст, різні елементи та надати йому унікального вигляду.
 5. Коли все буде готове, перейдіть на екран публікації. Тут ви повинні налаштувати уподобання вашого відео, а також способи взаємодії з ним інших користувачів. Введіть описовий текст, позначте інших, додайте місце та вирішіть, чи дозволяти коментарі або дуети. Коли все буде готове, натисніть “Опублікувати” .

Описана процедура справді є загальною. Ціль – надати вам базові поняття для початку роботи з TikTok, але ми рекомендуємо вам вивчити всі можливості, які він пропонує. Використання ефектів, фільтрів та інших опцій, включених до інструмента створення, допоможе вам створити унікальний та неповторний контент, який залучить вашу спільноту.

Спочатку ваші відео можуть бути не такими яскравими, як у інших користувачів, але згодом ви навчитеся користуватися всіма можливостями програми TikTok, яких дуже багато.

Як TikTok дозволяє дивитися відео та стежити за авторами

Якщо ви плануєте заходити в TikTok тільки для перегляду контенту інших людей, все набагато простіше. Очевидно, що спочатку вам доведеться створити обліковий запис, як це відбувається в будь-якій соціальній мережі.

Основні поняття для перегляду контенту в TikTok

З цієї миті ви почнете бачити контент, створений іншими. TikTok почне з рекомендації деяких популярних відео і в міру використання програми коригуватиме контент відповідно до ваших уподобань. Щоб переходити від відео до відео та стежити за авторами, зробіть таке:

 1. На головному екрані проведіть пальцем вгору, щоб переключити відео. Прокручування TikTok нескінченне, тому ви завжди будете бачити новий контент.
 2. Якщо вам сподобалося відео або воно привернуло вашу увагу, ви можете оглянути його до кінця. Після завершення воно повторюється автоматично.
 3. У правій області є ярлики інших функцій. Поставити лайк можна натиснувши на серце або відкривши панель коментарів. Ви також можете поділитися або зберегти відео, щоб переглянути його пізніше.
 4. Якщо ви хочете підписатися на творця відео, натисніть на його аватар , який розташований у нижньому лівому кутку. Ви також можете отримати доступ до інших профілів, натиснувши ім’я будь-якого користувача на панелі коментарів.
 5. Перебуваючи у профілі автора, натисніть «Підписатися» . Потім натисніть на дзвіночок, щоб TikTok повідомляв вас, коли користувач публікує нове відео.

Ось кілька порад щодо поліпшення досвіду користувача:

 • TikTok слідкує за вами. Кожна дія у додатку вимірюється та впливає на рекомендації. Наприклад, якщо з’явилося відео, і ви швидко закрили його, ви побачите менше відповідного контенту. Найкраще використовувати платформу природним чином, насолоджуючись відео, які вам подобаються і відкидаючи ті, які вам не подобаються.
 • Слідуйте за авторами, які вам подобаються найбільше. Ще одна рекомендація – підписуйтесь на тих авторів, які публікують те, що вам подобається. Так що TikTok рекомендуватиме свій контент та інші подібні.
 • Дослідіть новий контент . Скористайтеся можливістю пошуку по платформі та знайдіть нових авторів. Не погоджуйте лише те, що рекомендує TikTok. Ви можете дивитися відео на основі музики або аудіо, що використовується в них, і використовувати хештеги, як в Instagram .

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *