Що за папка LOST.DIR на Android, чи можна її видалити і як відновити файли цієї папки

Одне з частих питань користувачів-початківців — що за папка LOST.DIR на флешці Android телефону і чи можна її видалити. Рідкіше питання — як відновити файли з цієї папки на картці пам’яті.

Обидва ці питання будуть розглянуті далі в цій інструкції: поговоримо і про те, що за файлами з дивними іменами зберігаються в LOST.DIR, чому ця папка буває порожньою, чи варто її видаляти і як відновити вміст за необхідності.

Навіщо потрібна папка LOST.DIR на картці пам’яті (флешці)

Папка LOST.DIR — системна папка Android, що автоматично створюється на підключеному зовнішньому накопичувачі: карті пам’яті або флешці, іноді її порівнюють з «Кошиком» Windows. Lost перекладається як “втрачений”, а DIR означає “папка” або, вірніше, це скорочення від “директорія”.

Папка LOST.DIR на Android у файловому менеджері

Вона служить для запису файлів, якщо над ними виконуються операції читання-запису під час подій, які можуть призвести до втрати даних (записуються вони вже після цих подій). Зазвичай ця папка порожня, але не завжди. У LOST.DIR можуть з’явитися файли у випадках, коли:

  • Несподівано виймається картка пам’яті з Android пристрою
  • Переривається завантаження файлів з Інтернету
  • Зависає або мимоволі вимикається телефон або планшет
  • При примусовому вимкненні або вимкненні батареї від Android пристрою

Копії файлів, над якими здійснювалися операції, поміщаються в папку LOST.DIR для того, щоб у подальшому система могла їх відновити. У деяких випадках (рідко зазвичай вихідні файли залишаються непошкодженими) може знадобитися відновити вміст цієї папки вручну.

При поміщенні в папку LOST.DIR скопійовані файли перейменовуються і мають нечитабельні імена з яких буває складно визначити, що є кожний конкретний файл.

Чи можна видалити папку LOST.DIR

Якщо папка LOST.DIR на карті пам’яті Android займає багато місця, при цьому всі важливі дані в безпеці, а телефон працює справно, ви можете сміливо видаляти її. Сама папка відновиться, а її вміст буде порожнім. До якихось негативних наслідків це не спричинить. Також, якщо ви не плануєте використовувати цю флешку в телефоні, сміливо видаляйте папку: ймовірно, вона була створена при підключенні до Android і більше не потрібна.

Видалити папку LOST.DIR

Однак, якщо ви виявили, що якісь файли, які ви копіювали або переносили межу карткою пам’яті та внутрішнім сховищем або з комп’ютера на Android і назад зникли, а папка LOST.DIR наповнена, можна спробувати відновити її вміст, зазвичай, це порівняно легко.

Як відновити файли з LOST.DIR

Незважаючи на те, що файли в папці LOST.DIR мають незрозумілі назви, відновлення їх вмісту – порівняно просте завдання, оскільки зазвичай вони є непошкодженими копіями вихідних файлів.

Для відновлення можна використовувати такі підходи:

  1. Просте перейменування файлів та додавання потрібного розширення. Найчастіше в папці виявляються файли фото (досить присвоїти розширення .jpg, щоб вони відкрилися) і файли відео (зазвичай — .mp4). Де фото, а де відео можна визначити за розміром файлів. А перейменовувати файли можна відразу групою, це вміють робити багато файлових менеджерів. Масове перейменування зі зміною розширення підтримують, наприклад, X-Plore File Manager і ES Провідник (рекомендую перший, докладніше: Найкращі файлові менеджери для Android).
  2. Використовувати програми відновлення даних на Android. З такими файлами впораються майже будь-які утиліти. Наприклад, якщо ви припускаєте, що є фото, можна використовувати DiskDigger .
  3. Якщо у вас є можливість підключити карту пам’яті до комп’ютера через кард-рідер, то можна використовувати будь-яку безкоштовну програму для відновлення даних, навіть найпростіші з них повинні впоратися із завданням і виявити, що саме містять файли з папки LOST.DIR.

Сподіваюся, для когось із читачів інструкція була корисною. Якщо ж залишаються якісь проблеми чи не вдається виконати потрібні дії, опишіть ситуацію у коментарях, намагатимусь допомогти.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *