Програми за замовчуванням на Android

На Android, як і в більшості інших ОС, є можливість задати програми за замовчуванням – ті програми, які будуть автоматично запускатися для певних дій або відкриття типів файлів. Однак, налаштування програм за замовчуванням не зовсім очевидне, особливо для користувача-початківця.

У цій інструкції — докладно про те, як встановити стандартні програми на Android телефоні або планшеті, а також про те, як скинути та змінити вже задані для тих чи інших типів файлів замовчування.

Як встановити основні програми за замовчуванням

У налаштуваннях Android є спеціальний розділ, який так і називається «За замовчуванням», на жаль, досить обмежений: за його допомогою ви можете встановити лише обмежений набір основних програм за замовчуванням — браузер, номеронабирач, додаток для повідомлень, оболонку (launcher). Це меню відрізняється на різних марках телефонів, але в будь-якому випадку досить обмежене.

Щоб зайти за замовчуванням у налаштування програм, перейдіть до Установки (шестірка в області сповіщень) — Програми . Далі шлях буде наступним.

  1. Натисніть по іконці «Шестеренка», а потім — «За замовчуванням» (на «чистому» Android), за допомогою пункту «За замовчуванням» (на пристроях Samsung). На інших пристроях можуть бути різні, але схожі розташування потрібного пункту (десь за кнопкою налаштувань або на екрані зі списком програм).

 Налаштування програм за замовчуванням

  1. Встановіть стандартні програми для потрібних вам дій. Якщо програма не задано, то при відкритті будь-якого контенту Android буде запитувати, в якому додатку його відкрити і зробити це тільки зараз або відкривати в ньому завжди (тобто встановити за промовчанням).

 Встановлення основних програм за замовчуванням

Слід враховувати, що при установці програми того ж типу, що задано за замовчуванням (наприклад, ще одного браузера), раніше задані в пункті 2 налаштування зазвичай скидаються.

Встановлення програм за замовчуванням Android для типів файлів

Попередній спосіб не дозволяє задати чим відкриватимуться ті чи інші типи файлів. Однак, спосіб задати стандартні програми для типів файлів також є.

Для цього достатньо відкрити будь-який файловий менеджер (див. Кращі файлові менеджери для Android), у тому числі вбудований в останні версії ОС файловий менеджер, який можна знайти в «Налаштування» – «Сховище та USB-накопичувачі» – «Відкрити» (пункт знаходиться унизу списку).

Після цього — відкрити потрібний файл: якщо програма за замовчуванням для нього не задана, буде запропоновано список сумісних програм для його відкриття, а натискання кнопки «Завжди» (або подібної до сторонніх файлових менеджерів) задасть його за промовчанням для цього типу файлів.

Встановити програму за промовчанням для файлу

Якщо ж додаток для цього типу файлів вже було задано в системі, то спочатку потрібно скинути параметри за промовчанням для нього.

Скидання та зміна програм за замовчуванням

Для того, щоб скинути програми за промовчанням на Android, зайдіть у «Параметри» — «Програми». Після цього виберіть ту програму, яка вже задана і для якої буде скинуто.

Натисніть «Відкривати за замовчуванням», а потім — кнопку «Видалити параметри за замовчуванням». Примітка: на телефонах не зі стоковим Android (Samsung, LG, Sony та ін.) пункти меню можуть дещо відрізнятися, але суть та логіка роботи залишаються тими самими.

Видалити параметри за промовчанням для програми

Після виконання скидання, ви можете використовувати раніше описані способи для того, щоб задати потрібні відповідності дій, типів файлів та програм.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *