Як передати дані через Bluetooth на Android — фото, файли, контакти або програми

Якщо вам потрібно зрадити якісь файли або дані з одного Android пристрою на інший, це можна зробити різними способами, у тому числі й через Bluetooth — у такий спосіб можна надіслати фотографії та картинки, довільні файли, наприклад музику, контакти або навіть програми.

У цій інструкції для початківців покроково про те, як відправити різні типи даних по Bluetooth з одного Android телефону або планшета на інший. Примітка: для бездротової передачі файлів можна використовувати швидший метод – функцію Обмін з оточенням (Nearby Share) на Android.

Надсилання фото та файлів

У більшості випадків потрібна передача файлів фото або інших зображень або будь-яких інших файлів.

 1. Увімкніть Bluetooth на двох пристроях: з якого передаються дані та на який вони будуть надіслані. Зробити це можна за допомогою кнопки в області сповіщень або в налаштуваннях підключення вашого Android смартфона (достатньо виконати пошук за словом Bluetooth в налаштуваннях).
 1. Якщо потрібно надіслати окреме фото, ви можете відкрити його в Галереї вашого смартфона або в будь-якій іншій програмі, потім натиснути на кнопку «Поділитися».
 1. У списку способів поділитися виберіть Bluetooth.
 1. Дочекайтеся, коли пристрій, на який потрібно передати фото, з’явиться у списку, натисніть на нього. Якщо ви не знаєте ім’я пристрою, який потрібно вибрати, перегляньте його в установках Bluetooth телефону.
 2. На телефоні, куди передається фото, з’явиться запит, достатньо натиснути «Прийняти».
 1. Дочекайте завершення оправки.
 2. Зазвичай файл, надісланий через Bluetooth, зберігається у папці Завантаження (Downloads) на телефоні, іноді у вкладеній папці Bluetooth. На деяких телефонах можна переглянути список отриманих файлів у налаштуваннях Bluetooth, як на зображенні нижче.
 1. Якщо потрібно передати відразу кілька фото, достатньо вибрати їх у Галереї довгим утриманням та встановленням відміток на всіх зображеннях, які потрібно відправити, потім натиснути кнопку «Поділитися» і діяти так само, як описано вище для одиночного фото.
 1. Для надсилання довільних файлів, виберіть їх у вашому файловому менеджері (провіднику) на Android телефоні (зазвичай вибір проводиться довгим натисканням), натисніть кнопку «Поділитися», виберіть Bluetooth, потім потрібний пристрій (може з’явитися в списку після короткого пошуку) і відправте файли на нього: все так само, як було продемонстровано вище, але вже з файлами.

В окремих випадках можлива ситуація, коли під час відправки через Bluetooth не вдається знайти телефон — у списку при пошуку він не відображається. У цьому випадку спробуйте вимкнути Bluetooth на цільовому телефоні, потім знову увімкнути, а на телефоні, з якого відправляється знову виконати пошук доступних для відправки Bluetooth-пристроїв.

Надсилання додатків Android через Bluetooth

Вбудованих засобів відправки програм на Android пристроях не передбачено, але ви можете використовувати наступний підхід:

 1. Завантажте в Google Play Маркет будь-яку програму для резервного копіювання додатків у файли APK, для тесту я взяв перший у пошуку Play Маркет – APK Backup.
 2. Створіть резервну копію програми: в APK Backup достатньо натиснути по ньому і вибрати пункт «Backup».
 1. За промовчанням файл програми буде збережено у внутрішній пам’яті в папці Documents/Apk Backup
 1. Надішліть цей APK через Bluetooth як звичайний файл на потрібний телефон. Враховуйте, що на вашому смартфоні може з’явитися повідомлення про потенційну небезпеку файлу: це звичайна поведінка для будь-яких файлів програм.
 1. Запустіть інсталяцію файлу з APK на цільовому телефоні.

Зверніть увагу: для платних додатків або додатків та ігор з об’ємним кешем робота не гарантована (у другому випадку може знадобитися скачати файли кешу), також можуть бути проблеми в роботі програми на пристрої з характеристиками, що сильно відрізняються, так як для нього може вимагатися інший варіант APK цієї програми.

Як надіслати контакт або список контактів через Bluetooth

Для відправлення окремого контакту з телефону на інший телефон через Bluetooth ви можете використовувати такі прості кроки:

 1. Відкрийте програму «Контакти» (не вкладку «Контакти» у програмі «Телефон»), а в ній — потрібний контакт.
 2. Натисніть по кнопці «Поділитися» внизу екрана, а за її відсутності перевірте, чи є така кнопка в меню контакту, як на зображенні нижче.
 1. Цей крок відрізняється на різних телефонах: може з’явитися вибір типу вмісту, що передається (файл або контакт – спрацюють обидва), а також вибір даних, що включаються в контакт.
 1. Виберіть відправку через Bluetooth і надішліть контакт.
 2. Зазвичай контакт передається у вигляді файлу з розширенням .vcf і при відкритті його на цільовому телефоні буде запропоновано додати його вміст до списку контактів.

Щоб надіслати всі контакти, скористайтеся функцією експорту до файлу, яка зазвичай розташована в головному меню налаштувань «Контакти», у розділі «Керування контактами» або аналогічному.

Виконайте експорт контактів у файл (всі контакти будуть збережені у файл .vcf на вашому пристрої), а потім надішліть отриманий файл через Bluetooth через файловий менеджер за допомогою кнопки «Поділитися».

При відкритті файлу на цільовому пристрої вам буде запропоновано імпортувати контакти з нього в локальний список контактів .

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *