Як увімкнути чорно-білий екран на Android

Деякі дослідження, що публікувалися останнім часом, показують, що використання чорно-білого (монохромного) режиму зображення дозволяє менше відволікатися і знизити залежність від мобільних пристроїв. Не знаю, наскільки це правильно, але якщо ви захочете спробувати монохромне зображення на вашому телефоні, зробити це дуже просто.

У цій інструкції докладно про те, як увімкнути чорно-білий екран на Android телефоні або планшеті – на чистому Android (де в стандартних налаштуваннях такої опції немає) та на телефонах, де така функція вбудована (на прикладі Samsung Galaxy). За аналогією, найімовірніше ви знайдете потрібну опцію і на інших телефонах на сучасних версіях Android.

Як увімкнути чорно-біле зображення на екрані телефону з чистою ОС Android

На сьогоднішній день на актуальних версіях Android (включно з Android 10) опція чорно-білого зображення в стандартних налаштуваннях відсутня. Можливо, в майбутньому вона з’явиться і тоді включити її можна буде так само, як це описується в наступному розділі інструкції, але на сьогоднішній день необхідні дії виглядають наступним чином:

  1. Увімкніть режим розробника Android. Зазвичай для цього достатньо зайти в Налаштування — Про телефон і кілька разів натиснути на пункт «Номер складання», поки вам не повідомлять про те, що ви стали розробником. Інші методи для різних телефонів описані в інструкції Як увімкнути режим розробника на Android.
  2. Перейдіть до Установки — Розробники або Установки — Система — Додатково — Для розробників.
  3. У списку знайдіть пункт «Імітувати аномалію» та натисніть по ньому. Пункт знаходиться ближче до кінця списку в розділі “Апаратне прискорення відтворення” або аналогічному.

Пункт імітувати аномалію на Android

  1. Увімкніть «Монохромний режим».

Увімкнути чорно-білий екран на чистому Android

З цього моменту екран і всі програми на вашому Android телефоні або планшеті стануть чорно-білими, поки ви не відключите цю опцію.

У випадку, якщо ви не змогли знайти описане налаштування, спробуйте використовувати метод, описаний далі для телефонів Samsung Galaxy — можливо, на вашому пристрої опція була перенесена в стандартні налаштування корекції кольору, тоді режим розробника для її включення не знадобиться і спрацює такий спосіб.

Включаємо монохромний екран Samsung Galaxy

На смартфонах Samsung Galaxy увімкнути чорно-білий екран можна значно простіше:

  1. Зайдіть до Налаштування — Спеціальні можливості.

Спеціальні можливості на Samsung Galaxy

  1. Відкрийте розділ налаштувань «Засоби покращення видимості».

Засоби покращення видимості

  1. Натисніть «Налаштування кольору».

Налаштувати кольори на Samsung Galaxy

Встановіть перемикач у положення «Увімкнено» та виберіть «Відтінки сірого».

Включити відтінки сірого

На цьому необхідні налаштування буде завершено, а зображення на екрані стане чорно-білим.

Враховуйте, що незважаючи на монохромне зображення, яке ви бачите на екрані, відео, фотографії, що знімаються, і навіть скріншоти насправді будуть зберігатися кольоровими.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *