Як перевірити стан акумулятора на Android телефоні

Ємність акумулятора – одна з найважливіших характеристик будь-якого телефону. Адже саме від ємності залежить скільки годин телефон зможе опрацювати в автономному режимі. На жаль, у процесі використання стан акумулятора погіршується та час автономної роботи неминуче знижується. У цій статті ми розглянемо два способи, які можна використовувати для перевірки стану акумулятора на Android телефонах.

Перевірка зносу батареї за допомогою програм

Найпростіший та найдоступніший спосіб перевірки стану акумулятора – це перевірка за допомогою програм. Даний варіант не вимагає фінансових витрат і виконується досить швидко. Зараз у магазині програм Play Market доступна велика кількість програм для перевірки батареї та оцінки рівня її зносу.

Звичайно, програми не можуть зі стовідсотковою точністю вказати ємність і ресурс батареї, що залишилася, але їх оцінки дозволяють швидко зорієнтуватися і отримати зразкове уявлення про ситуацію. Нижче ми розглянемо кілька додатків, які можна використовувати для перевірки батареї.

AIDA64– ця програма для перегляду технічних характеристик Android телефону, а також збору інформації про встановлену систему. За допомогою AIDA64 можна отримати інформацію про процесор, вбудовану і оперативну пам’ять, використовувані датчики, встановлені програми і саму операційну систему Android. Серед іншого AIDA64 вміє збирати інформацію і про встановлену батарею.

Щоб перевірити стан акумулятора на Android телефоні за допомогою AIDA64 потрібно зарядити пристрій на 100%, запустити програму AIDA64 і відкрити розділ «Батарея». Тут буде відображатися оцінка здоров’я акумулятора за версією AIDA64, а також інформація про повну ємність батареї.

3C Battery Manager – просунута програма для спостереження за станом акумулятора на Android пристроях. Ця програма вміє відображати поточний стан батареї, збирати статистику і показувати історичні дані, вираховувати фактичну ємність і час автономної роботи, що залишився.

Як і в попередньому випадку, для перевірки стану акумулятора необхідно зарядити телефон на 100% і запустити програму. Тут, на вкладці «Статус», можна переглянути оцінку стану батареї за версією програми, а також переглянути поточну та проектну ємність батареї.

Якщо ви залишите програму на телефоні хоча б на кілька днів, то зможете переглянути докладну статистику та графіки роботи батареї. Використовуючи цю інформацію, можна буде точно оцінити, наскільки швидко розряджається телефон і в якому стані його акумулятор.

стан акумулятора в 3C Battery Manager

AccuBattery– одна з найпопулярніших програм визначення стану акумулятора. Основною відмінністю AccuBattery є те, що програма вміє оцінювати стан батареї на основі статистики, зібраної за певний відрізок часу. Це дозволяє отримати максимально точне значення стану акумулятора. акумулятора.

Щоб дізнатися стан акумулятора за допомогою AccuBattery потрібно запустити програму, відкрити вкладку «Зарядка» і переглянути вниз екрана. Тут буде доступний блок з інформацією про проектну та обчислену ємність акумулятора. Але, для обчислення ємності додатку потрібно хоча б кілька днів, тому спочатку в цьому рядку буде порожньо.

Також можна отримати інформацію про стан акумулятора на вкладці «Здоров’я». Тут доступно кілька графіків, що відображають знос і ємність батареї телефону. Але, як і в попередньому випадку, для отримання цих даних доведеться зачекати кілька днів.

Перевірка зносу батареї USB тестером

Якщо ви хочете отримати більш точну інформацію про стан акумулятора вашого Android телефону, то вам знадобиться USB тестер. Це невеликий пристрій, призначений для вимірювання напруги та сили струму, що проходить через порт USB. Також тестери зазвичай оснащені функцією виміру споживаної енергії, що дозволяє виміряти реальну ємність батареї телефону.

Принцип використання USB тестера дуже простий. Його потрібно підключити в USB порт зарядного пристрою, після чого до нього підключається пристрій, що перевіряється, і починається зарядка. Після цього на екрані USB тестера відображаються поточні параметри заряджання (напруга, сила струму, енергія, що споживається).

Для того, щоб перевірити знос батареї телефону за допомогою USB тестера потрібно виконати такі дії:

  1. Розряджаємо телефон до мінімуму. Для максимальної точності вимірювань бажано довести телефон до повного вимкнення.
  2. Підключаємо USB тестер до блока живлення та скидаємо його пам’ять за допомогою кнопки «Reset».
  3. Підключаємо телефон до виходу USB тестера і чекаємо на повну зарядку батареї.
  4. Після завершення заряджання на екрані USB тестера буде виведено значення ємності батареї (мАч).

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *