Як видалити Сервіси Google Play

Сервіси Google Play або Google Play Services є важливим елементом Android. Принаймні, якщо ви хочете використовувати сервіси та програми Android та Google. Ця програма використовується для оновлення програм, автентифікації служб Google, синхронізації контактів або надання доступу до конфіденційності Google. Але ж ви можете жити без цього. Існують телефони Android, на яких за умовчанням не встановлені Сервіси Google Play.

Цікаво, що є можливість встановити Сервіси Google Play. Оскільки, оскільки це всього лише ще один додаток, вони мають своє місце в магазині Google Play, і для установки доступний APK. Однак видалити їх не так просто. Якщо ви спробуєте зробити це з налаштувань Android, ви побачите, що для цього немає кнопки. Однак, хоча видалення сервісів Google Play є складним завданням, це не є неможливим.

Навіщо видаляти сервіси Google Play

Якщо на вашому телефоні Android вже встановлені Сервіси Google Play, видаляти їх не рекомендується. Але на Android останнє слово залишається за юзером. Є багато причин для видалення сервісів Google Play. Наприклад, щоб звільнити місце для зберігання. Якщо ви не використовуєте програми та сервіси Google, навіщо залишати цю програму встановленою? Однак рекомендується спочатку видалити інші менш важливі програми.

Інша важлива причина пов’язана з витратою заряду батареї. На бюджетних телефонах Android, тобто найдешевших, все налаштовано для ефективної роботи. Але якщо ви встановите Сервіси Google Play, продуктивність пристрою може постраждати. Таким чином, відключення або видалення сервісів Google Play допоможе зробити ваш телефон швидше.

Третя причина позбавитися сервісів Google Play пов’язана саме з виходом з екосистеми Google. Будь то з міркувань конфіденційності або з будь-якої іншої причини. Хоча Android є частиною цієї екосистеми, ви можете видалити всі програми Google. У тому числі й супутні.

Як вимкнути Сервіси Google Play

Перш ніж продовжимо, варто знати: щоб забути про Google Play, вам не потрібно їх видаляти. На Android програми можна видаляти. Але ви також можете їх вимкнути. Це ставить їх на паузу, тому, хоча Сервіси і займають місце на диску, вони нічого не роблять. Більше того, в цьому випадку відключити простіше, ніж видалити.

Як вимкнути сервіси Google Play

Щоб вимкнути Сервіси Google Play:

 1. Відкрийте налаштування
 2. Перейдіть до Програми.
 3. Виберіть Сервіси Google Play. Англійською мовою Google Play Services.
 4. Натисніть Вимкнути.
 5. Відобразиться попереджувальне повідомлення.
 6. Натисніть Вимкнути програму.

Перефразовуючи попереджувальне повідомлення Android: «Якщо ви відключите цю програму, Android та інші програми можуть працювати не так, як повинні». Мається на увазі програми Google і ті, які залежать від цих програм та інших сервісів Google. Повідомлення продовжується словами: «Відключивши його, ви деактивуєте програму та приховуєте її на своєму пристрої». Це те, що потрібно деактивуйте. Вони все одно залишаться, якщо одного разу ви передумаєте та захочете їх активувати. Подальші дії будуть такими самими.

Як видалити Служби Google Play без рутування

Якщо вимкнення сервісів Google Play вам недостатньо, ви можете їх видалити. Процес непростий, але, правильно виконавши дії, ви зможете позбавитися від сервісів Google Play. Є два способи зробити це: з рутом або без рута. Рутування мобільного телефону Android має свої переваги, оскільки воно дає вам більше свободи у виборі змін на вашому телефоні. Але цей процес потребує часу. Менш витратний спосіб — видалити Сервіси Google Play без рутування.

Для цього необхідно підключити телефон до комп’ютера за допомогою USB-кабелю. Вам також знадобиться Android SDK та внести деякі зміни до налаштувань вашого мобільного пристрою. Android SDK — це програмне забезпечення, необхідне для створення, програмування та/або роботи з програмами Android. І це частина Android Studio, інструмент Google для створення додатків для Android. Якщо ви не бажаєте встановлювати весь SDK, який займає місце, ви можете встановити зменшену версію за допомогою Minimal ADB та Fastboot . Цей інструмент допоможе вам підключити комп’ютер до телефону для виконання складних завдань.

Після встановлення Minimal ADB та Fastboot на ПК з Windows ви можете підключити мобільний телефон до комп’ютера за допомогою USB-кабелю, який зазвичай поставляється в комплекті. А щоб підключення не викликало проблем, доведеться внести зміни в налаштування Android.

 1. Відкрийте Налаштування.
 2. Активуйте параметри розробника.
 3. Для цього перейдіть до розділу «Система» або «Інформація про телефон».
 4. Подивіться, де написано версію встановленої системи. Номер складання або аналогічний.
 5. Натисніть на екран сім разів зверху.
 6. З’явиться повідомлення про активацію режиму розробника.
 7. Увійдіть до системи.
 8. Перейдіть до «Параметри розробника».
 9. Знайдіть параметр «Налагодження USB» і увімкніть його, якщо він ще не включений.
Видалить Google Play сервіси з терміналу Windows

Тепер прийшов час сісти за комп’ютер і відкрити командне вікно. Ви можете це зробити, натиснувши клавіші Windows + R, набравши cmd і, нарешті, натиснувши клавішу Enter. Коли термінал Windows відкриється, введіть adb devices та натисніть Enter. Термінал покаже ідентифікаційний код пристрою.

На наступному кроці введіть команду adb і натисніть Enter. Запитайте список встановлених програм, щоб знайти те, яке хочете видалити. Для цього напишіть pm list packages | grep ‘google’ та натисніть Enter. У списку з’явиться пакет com.google.android.gms, який відповідає Сервісам Google Play.

Наступна команда, яку потрібно ввести в терміналі Windows: , а потім натисніть Enter. По завершенні з’явиться повідомлення «Успішно».

Стисло, список команд для введення у терміналі вашого ПК:

 1. Відкрийте термінал Windows.
 2. Введіть adb devices та натисніть Enter.
 3. Введіть оболонку adb і натисніть Enter.
 4. Тепер введіть pm list packages | grep ‘google’ і натисніть Enter.
 5. Нарешті, введіть pm uninstall -k –user 0 com.google.android.gms та натисніть Enter.
 6. Повідомлення «Успішно». Ви видалили сервіси Google Play.

Як видалити сервіси Google Play на Android з рутуванням

Інший спосіб видалити Сервіси Google Play – використовувати програму, що спеціалізується на завданнях такого типу. Одним із найбільш рекомендованих є Root App Remove. Але, як випливає з назви, для його використання вам знадобиться рутований телефон Android. Зробити це непросто. Але як тільки це буде досягнуто, ви зможете встановлювати розширені програми і робити зі своїм пристроєм те, що раніше було неможливо. Однак ви повинні бути обережними.

Видалення сервісів Google Play за допомогою Root App Delete

Після рутування вашого телефону Android та встановлення Root App Delete його робота дуже проста. Вам потрібно буде зайти до «Системних програм» і знайти програму, яку ви хочете видалити. Знайдіть Сервіси Google Play. Перш ніж увійти до «Системних програм», вам буде запропоновано вибрати один з двох варіантів: Pro або Junior. Якщо ви в курсі, що це, натисніть Junior.

Коли ви знайдете Сервіси Google Play у списку системних програм, у розділі «Видалити кореневу програму» натисніть, щоб видалити цю програму. Натисніть третій варіант зліва «Видалити патч». Якщо все піде добре, сервіси Google Play будуть видалені, вони більше не будуть доступні і не працюватимуть у фоновому режимі.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *