Як вимкнути геолокацію на Android

Геолокація є однією з основних функцій будь-якого смартфона Android. Вона дозволяє визначити поточне географічне розташування пристрою та, відповідно, користувача. Завдяки цьому стає можливою робота безлічі додатків і сервісів, які дозволяють користувачеві орієнтуватися на місцевості та отримувати актуальну інформацію про навколишній простір. Наприклад, завдяки геолокації працюють такі програми як карти, навігатори та трекери.

Тим не менш, в деяких ситуаціях користувачеві може знадобитися вимкнути геолокацію на своєму Android телефоні. Наприклад, щоб зменшити витрату батареї.

Як вимкнути відстеження розташування на Android

За замовчуванням геолокація увімкнена на всіх пристроях з операційною системою Android. Це дозволяє програмам відстежувати розташування користувача та видавати користувачеві інформацію, яка є актуальною для його поточного розташування. Але за бажання користувач може відключити геолокацію. Це дозволить уникнути передачі даних про місцезнаходження та трохи заощадить заряд батареї.

Для того щоб вимкнути геолокацію вам потрібно зайти в налаштування Андроїда та перейти до розділу «Місце розташування». Залежно від версії операційної системи, розташування цього розділу налаштувань може відрізнятися. Наприклад, в Android 8.1 його можна знайти, якщо перейти по дорозі: додаток «Налаштування» – розділ «Захист та місцезнаходження» – підрозділ «Місцезнаходження». Також, потрібний розділ налаштувань можна знайти за допомогою пошуку в додатку «Налаштування».

У самому верху розділу «Розташування» є перемикач, за допомогою якого можна вимкнути геолокацію на Андроїд. Для цього достатньо просто перевести його в положення «Вимкнено».

Также з цього розділу можна перейти до розділу «Дозволи для програм», в якому можна вимкнути геолокацію лише для окремих вибраних програм. Це може бути корисним, якщо ви не хочете повністю відключити геолокацію.

Як можна помітити, відключити геолокацію на Андроїд не складно, для цього достатньо зробити кілька кліків. Але без цієї функції деякі можливості вам будуть не доступні, наприклад:

  • Багато програм не зможуть видавати актуальну інформацію. Більше того, частина програм взагалі не працюватиме.
  • Ви будете бачити пошукові результати на основі вашої IP-адреси, тому вони можуть бути не дуже точними.
  • У разі втрати Android пристрою ви не зможете скористатися функцією «Знайти пристрій».

Як прибрати запис історії розташування на Android

Також Android дозволяє відключити запис історії розташування, не відключаючи геолокацію повністю.

Для цього з розділу «Місцезнаходження» потрібно перейти до розділу «Історія розташування» та вимкнути цю функцію.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *