Як дізнатися версію Android на телефоні

Якщо ви захотіли дізнатися версію Android на своєму телефоні або планшеті, незалежно від його марки – будь то Samsung Galaxy, Nokia, Sony або якийсь інший, зробити це в більшості випадків дуже просто. Однак іноді бувають особливості, що не дозволяють використовувати стандартний метод для визначення встановленої версії системи.

У цій інструкції прості методи подивитися версію Android на телефоні: спочатку стандартний, для чистого Android і для Samsung Galaxy, а потім додаткові можливості для тих ситуацій, коли звичайний спосіб не спрацьовує.

Стандартний метод переглянути версію Android

Зазвичай, перегляд встановленої версії ОС Android доступний у налаштуваннях пристрою. Шлях до потрібного пункту може трохи відрізнятися в залежності від виробника і конкретної встановленої системи, але зазвичай його легко знайти за аналогією. Я наведу приклад для чистої системи та на телефоні Samsung Galaxy.

  1. Зайдіть до Установки — Про пристрій. Або в Установки — Відомості про телефон (про планшет). Іноді версія Android може бути вказана вже одразу на цьому пункті меню, як на скріншоті зліва.

 Перегляд інформації про телефон Android

  1. Подивіться, чи є пункт «Версія Android» у меню «Про пристрій». Якщо є, там її можна й подивитись.

 Версія Android у налаштуваннях

  1. Щоб дізнатися версію Android на Samsung Galaxy після «Відомості про телефон», зайдіть у розділ «Відомості про ПЗ». Там, у верхній частині, ви побачите пункт «Версія Andoid».

 Версія Android на Samsung Galaxy

Загалом, все дуже просто, але не завжди цим способом вдається скористатися.

Справа в тому, що деякі виробники, а також системи, похідні від Android на деяких китайських телефонах і емуляторах відображають у зазначеному розділі інформації не те, на основі якої версії Android виконана ОС, а версію самої цієї системи. Але тут можна отримати необхідну інформацію.

Перегляд версії Android за допомогою безкоштовних програм

У Play Маркет є безліч безкоштовних програм, які дозволяють дізнатися і версію Android, встановлену на телефоні. Серед них можу відзначити:

  • Geekbench — програма зроблена для проведення тестів продуктивності, але на головному екрані показує точні відомості про версію Android на пристрої. Офіційна сторінка в Play Маркет – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.primatelabs.geekbench

Перегляд версії Android у Geekbench

  • Aida64 — популярний додаток для перегляду характеристик пристроїв, у тому числі телефонів або планшетів, дозволяє побачити потрібну інформацію в розділі «Android» головного меню. Завантаження – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.finalwire.aida64

Версія Android в AIDA64

  • CPU X — ще одна програма, яка показує інформацію про пристрій та його функції. Інформація про версію Android міститься в розділі «Система» — «Операційна система». Завантажити можна тут: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abs.cpu_z_advance

Версія Android у CPU X

Насправді таких додатків не один десяток, але в більшості випадків запропонованих варіантів повинно вистачити з надлишком для визначення версії ОС на вашому мобільному пристрої. Якщо щось не виходить, залиште коментар з описом проблеми, я постараюся допомогти.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *