Як увімкнути відсоток заряджання батареї у відсотках Android

На багатьох Android телефонах і планшетах заряд батареї в рядку стану відображається просто як рівень заповненості, що не дуже інформативно. При цьому зазвичай є вбудована можливість увімкнути показ заряду батареї у відсотках у рядку стану, без сторонніх програм або віджетів, але ця функція прихована (за винятком останніх версій системи).

У цій інструкції – про те, як увімкнути показ заряду батареї у відсотках вбудованими засобами Android 4, 5, 6 і 7 (при написанні перевірялося на Android 5.1 і 6.0.1), окремо – на останніх Android 9 Pie і новіше, на телефонах Samsung Galaxy і про простий сторонній додаток, який має одну єдину функцію – перемикає приховане системне налаштування телефону або планшета, що відповідає за відображення відсотків зарядки. Може бути корисним: Швидко розряджається батарея на Android Як дізнатися поточну ємність акумулятора Android .

Примітка: зазвичай навіть без включення спеціальних опцій відсоток заряду акумулятора, що залишився, можна побачити, якщо спочатку витягнути зверху екрана шторку повідомлень, а потім — меню швидких дій (поряд з батареєю з’являться цифри заряду).

Увімкнення відображення заряду батареї у відсотках на чистому Android 9

В останніх версіях Android увімкнути показ відсотка заряду батареї у рядку стану можна за допомогою простого налаштування (якщо у вас така відсутня – використовуйте методи з наступних розділів). Кроки для включення:

 1. Зайдіть у Налаштування та натисніть на пункт «Батарея».

Налаштування батареї на Android 9

 1. Увімкніть «Рівень заряду батареї».

Увімкнення батареї у відсотках на Android 9

Це всі необхідні дії – потрібна інформація повинна відразу з’явитися вгорі екрана вашого смартфона.

Батарея у відсотках на Андроїд вбудованими засобами системи (System UI Tuner)

Перший спосіб зазвичай працює майже на будь-яких Android пристроях з актуальними версіями системи, де пункту включення заряду у відсотках в налаштуваннях відсутній. Причому метод працює навіть у випадках, коли виробником встановлено свій лаунчер, відмінний від «чистого» андроїда.

Суть способу – включити опцію “Показувати рівень заряду батареї у відсотках” у прихованих налаштуваннях System UI Tuner, попередньо включивши ці параметри. Для цього потрібно виконати такі кроки:

 1. Відкрийте шторку повідомлень так, щоб бачити кнопку налаштувань (шестерню).
 2. Натисніть і утримуйте шестерню, доки вона не почне обертатися, а потім відпустіть її. 

Утримуйте кнопку налаштувань на Android

 1. Відкриється меню налаштувань з повідомленням, що “Функція System UI Tuner була додана в меню налаштувань”. Враховуйте, що кроки 2-3 не завжди виходять з першого разу (відпускати слід не відразу, як почалося обертання шестерні, а десь через секунду-дві).

 Установки System UI Tuner включені

 1. Тепер у самому низу меню налаштувань відкрийте новий пункт System UI Tuner.

 Відкрити System UI Tuner

 1. Увімкніть параметр «Показувати рівень заряду батареї у відсотках».

 Показувати заряд батареї у відсотках на Андроїд

Готово, тепер у статусному рядку на вашому планшетному ПК або телефоні буде показуватися заряд у відсотках.

Батарея у відсотках на Samsung

На телефонах Samsung Galaxy присутня вбудована функція включення відображення заряду батареї у відсотках, але знаходиться вона не в самому очевидному для початківців.

 1. Зайдіть до Установки — Повідомлення. На наступному екрані натисніть «Рядок стану».

Установки рядка стану на Samsung

 1. Увімкніть пункт «Показати відсоток заряджання».

Відсоток заряду батареї на Samsung

Після цього ваш Samsung Galaxy буде показувати відсоток заряду поруч із піктограмою батареї у правому верхньому кутку екрану, як і потрібно.

Використання програми Enable Battery Percentage (Батарея з відсотком)

Якщо з якоїсь причини вам не вдається увімкнути Prolific Artistry Apps, то можна використовувати сторонній додаток Enable Battery Percentage, який не вимагає спеціальних дозволів або root-доступу, але надійно включає показ відсотків заряду батареї (причому, просто змінюється те саме системне налаштування, яку ми змінювали в першому способі).

Порядок дій:

 1. Запустіть програму та позначте пункт «Батарея з відсотком».
 1. Ви відразу бачите, що у верхньому рядку став відображатися відсоток батареї (принаймні у мене було так), але розробник пише, що потрібно перезавантажити пристрій (повністю вимкнути та ввімкнути).

Готово. Після того, як ви змінили налаштування за допомогою програми, ви можете видалити його, відсоток заряду нікуди не зникне (але доведеться знову встановити, якщо потрібно відключити показ зарядки у відсотках).

Завантажити програму можна з Play Маркет: https://play.google.com/store/apps/details?id=battery.percentage

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *