Чи є на телефоні NFC як дізнатися і включити?

Деякі власники смартфонів, які зазвичай не сильно знаються на технологіях, дізнавшись, що технологія NFC може бути їм корисна для оплати в магазинах, підключення до домашніх пристроїв або інших завдань, задаються питанням про те, чи підтримується NFC їх телефоном.

У цій простій інструкції детально про способи визначити, чи є NFC у вашому смартфоні і як включити цю функцію, якщо вона є.

Перевірка наявності підтримки NFC у технічних характеристиках

В обговореннях на тему часто можна зустріти питання на тему: чи є NFC на Xiaomi, Samsung, Redmi, Honor або Huawei. Є, але не на всіх моделях все залежить від того, яка саме модель телефону у вас.

Якщо модель вам відома, один із найшвидших способів визначити наявність NFC на ньому – пошукати в Інтернеті технічні характеристики конкретно вашої моделі телефону: на сайті виробника або у довільному магазині електроніки.

У більшості випадків цю інформацію вказують в основній або повній специфікації пристрою:

Наявність NFC у технічних характеристиках смартфона

NFC в налаштуваннях Android телефону, увімкнення функції

Спостерігаючий за швидкістю і простотою спосіб перевірити і увімкнути NFC — налаштування вашого телефону. Конкретне розташування може відрізнятися, але зазвичай достатньо:

  1. Зайти до «Налаштування».
  2. Відкрийте пункт “Підключення”, “Підключені пристрої” або аналогічний.

Налаштування підключень на Android телефоні

  1. Знайти пункт NFC. Зазвичай він забезпечений перемикачем для включення або відключення, або достатньо розкрити пункт NFC щоб керувати цією функцією – включити або вимкнути її. У прикладі на зображенні зліва приклад для чистої ОС Android, праворуч – для смартфона Samsung Galaxy.

Увімкнути NFC у налаштуваннях Android

  1. Якщо ви не можете знайти потрібний розділ у «Налаштуваннях», скористайтеся полем пошуку вгорі: просто введіть NFC і, якщо підтримка NFC є, через короткий час (пошук може бути не миттєвим) всі пов’язані з цією технологією пункти з’являться.

Пошук NFC у налаштуваннях телефону

Враховуйте: якщо ви увімкнули NFC з метою виконання платежів у магазинах, вам також потрібно налаштувати безконтактні платежі — вибрати Samsung Pay, SberPay, Google Pay або інший платіжний сервіс, виконати додавання карток та налаштування у відповідних додатках.

Налаштування безконтактних платежів за допомогою NFC

Програми для перевірки наявності NFC

Для Android доступна безліч програм, що дозволяють отримати інформацію про апаратні характеристики смартфона, у тому числі і наявність модуля NFC. Одна з таких програм – Device Info (Інформація про пристрій), доступна для безкоштовного завантаження в Play Маркет.

Достатньо зайти до розділу “Зв’язок” — “NFC” програми, щоб побачити, чи підтримується NFC і чи увімкнена функція.

Перевірка NFC у програмі Device Info

Є й програми, єдине завдання яких – показати, чи є NFC на телефоні, наприклад, NFC Check .

Додаток NFC Check

У цьому додатку достатньо натиснути кнопку NFC Check, щоб побачити статус підтримки NFC і кнопку Enable NFC, щоб перейти в розділ налаштувань пристрою для увімкнення або вимкнення.

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *