Як вимкнути внутрішню пам’ять Android на карті SD

Якщо ви відформатували картку пам’яті на Android як внутрішній пам’яті , але надалі вирішили відключити її використання в цій ролі і відформатувати як портативний накопичувач (наприклад, для подальшого використання на іншому пристрої або підключення до ноутбука), зробити це можна в налаштуваннях сховища.

У цій інструкції покроково показано процес відключення SD-карти пам’яті від внутрішнього сховища Android, а також наведено додаткову інформацію, яка може бути корисною.

Форматування картки пам’яті Android як портативного накопичувача замість внутрішньої пам’яті

Перш ніж почати, настійно рекомендую зберегти всі важливі дані з вашого Android телефону — на комп’ютері або в хмарі, оскільки після форматування відновити щось з карти пам’яті, яка використовувалася як внутрішній пам’яті, не вийде, докладніше про це: Чи можна відновити дані з карти пам’яті, відформатованою як внутрішня пам’ять на Android.

Подальші кроки відключення SD-карти від внутрішнього сховища, на прикладі смартфона з «чистою» ОС Android виглядають так:

  1. Відкрийте Установки — Сховище.

Відкрити параметри сховища на Android

  1. Натисніть «SD-карта».

Відкрити параметри SD-карти на Android

  1. Натисніть по кнопці меню (три точки у верхньому правому куті) та виберіть пункт «Портативний носій». Якщо такого пункту в меню немає, а натомість є пункт «Внутрішня пам’ять», це говорить про те, що SD-карта вже використовується як знімний, а не внутрішній накопичувач.

Форматувати картку пам'яті як портативний накопичувач на Android

  1. Уважно прочитайте попередження, що саме буде виконано в процесі. За необхідності створіть резервну копію даних, перенесіть програми у внутрішню пам’ять (у відомостях про SD карту натискаємо «Програми», вибираємо програму, натискаємо кнопку «Змінити» для зміни розташування).
  2. Форматування бажано виконувати, коли телефон підключено до зарядного пристрою.
  3. Натисніть кнопку «Форматувати», щоб запустити форматування картки пам’яті: рекомендую не виконувати жодних дій з телефоном у процесі форматування до його завершення.

Підтвердити форматування картки SD

В результаті ви отримаєте картку пам’яті, яка буде відформатована як знімний (портативний) накопичувач: вона працюватиме як на поточному телефоні, так і на інших пристроях, у тому числі при підключенні до комп’ютера або ноутбука.

Можливі проблеми при відключенні SD-картки як внутрішньої пам’яті

Процес не завжди проходить гладко та можливі проблеми. Серед найпоширеніших:

  • Форматування не завершується, а у сховищі зазначено, що SD-карта відсутня. У цьому випадку зазвичай можна натиснути «Забути», далі карту пам’яті знову буде виявлено (короткочасно може з’явитися повідомлення, що вона пошкоджена), і ви зможете вибрати, як її відформатувати як портативного або внутрішнього сховища.
  • Пункт “SD-карта” не відображається в “Налаштування” – “Сховище”, там написано “Пошкоджено” або “Відсутня”, а після натискання на пункт SD-карта (за його наявності) форматування як внутрішній накопичувач не пропонується або не виконується . У цьому випадку спробуйте спочатку перезавантажити телефон — іноді це допомагає. Якщо ні, може мати сенс витягти картку пам’яті (важливо: дані з неї втратимо) і спробувати виконати форматування, підключивши до комп’ютера (можна використовувати утиліту SD Card Formatter, якщо форматування засобами системи не вдається).

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *